قیمت لمینت سرامیکی دندان

قیمت لمینت سرامیکی

یکی از بهترین و معروف ترین روش های داشتن طرح لبخندی زیبا، استفاده از روش لمینت سرامیکی دندان است. اما قیمت لمینت دندان سرامیکی چقدر است؟ قیمت لمینت متحرک چقدر است؟ چه عواملی بر قیمت نهایی این خدمات تاثیر می گذارند؟

اگر شما هم به دنبال پاسخ به سوالات مرتبط با لیمنت سرامیکی دندان هستید تا انتهای این مقاله از سایت مطب ۳۶۵، همراه ما باشید. در این مطلب قصد داریم به موضوعات مرتبط با هزینه لمینت دندان بپردازیم.

لمینت دندان چیست؟

لمینت دندان یک روش زیبایی در زمینه دندان‌پزشکی است که برای اصلاح و بهبود ظاهر دندان‌ها استفاده می‌شود. این فرایند به وسیله‌ی پوشاندن یک لایه‌ی نازک از مواد سرامیکی بر روی سطح جلویی دندان‌ها انجام می‌شود. لمینت‌ها معمولاً به صورت دائمی به دندان‌ها چسبانده می‌شوند و می‌توانند درزیبایی، شکل، اندازه و رنگ دندان‌ها اصلاحاتی را ایجاد کنند.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت لمینت دندان

هزینه لمینت دندان ممکن است تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار بگیرد که برخی از مهم‌ترین این عوامل عبارتند از:

  • جنس مواد لمینت: نوع موادی که برای ساخت لمینت استفاده می‌شود می‌تواند قیمت را تحت تأثیر قرار دهد. مواد با کیفیت بالا معمولاً هزینه بیشتری دارند. علاوه بر این، لمینت‌های سرامیکی معمولاً گران‌تر از لمینت‌های پلیمری هستند.
  • تعداد دندان‌ها: تعداد دندان‌هایی که نیاز به لمینت دارند نیز بر قیمت تأثیرگذار است. هرچه تعداد دندان‌ها بیشتر باشد، هزینه نیز افزایش می‌یابد.
  • محل کلینیک: قیمت لمینت دندان ممکن است بسته به مکان جغرافیایی کلینیک متفاوت باشد. در مناطقی با هزینه‌های زندگی بالاتر، قیمت‌ها معمولاً بیشتر است.
  • تخصص و تجربه پزشک: تجربه و تخصص پزشک نیز می‌تواند قیمت را تحت تأثیر قرار دهد. پزشکان با تجربه بیشتر ممکن است هزینه بیشتری بگیرند.
  • کیفیت لابراتوار: لابراتورهایی که از تکنولوژی‌های پیشرفته و تجهیزات مدرن استفاده می‌کنند و قادر به تحویل سریع‌تر و به موقع‌تر سفارشات هستند معمولاً هزینه بیشتری دارند.

برآورد دقیق قیمت لمینت سرامیکی

هزینه لیمنت دندان چقدر است؟

قیمت لمینت دندان در سال ۱۴۰۳  بسته به عوامل مختلفی  که قبلاً ذکر شد متغییر است. در اکثر کلینیک‌ها، قیمت لمینت دندان برای طرح لبخند در سال ۱۴۰۳ به ازای هر واحد بین ۵.۰۰۰.۰۰۰ تا ۱۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان، هزینه لمینت کل دندانها ۴۰ الی ۱۶۰ میلیون، لمینت فک بالا به طور میانگین بین ۲۴ الی ۸۰ میلیون است. قیمت لمینت طلا نیز بسته به قیمت روز آن تعیین می‌ گردد.

نوع لمینت دندان قیمت هر واحد لمینت دندان
قیمت لمینت زیرکونیا بین ۵.۰۰۰.۰۰۰. تا ۶.۰۰۰.۰۰۰ تومان
قیمت لمینت Vita ۶.۰۰۰.۰۰۰ تومان
قیمت لمینت IPS Emax ۸.۰۰۰.۰۰۰ تومان
قیمت لمینت فلدسپاتیک ۸.۵۰۰.۰۰۰ تومان
قیمت لمینت گلس سرامیکی ۵.۵۰۰.۰۰۰ تومان
قیمت لمینت Real Life ۹.۰۰۰.۰۰۰ تومان
قیمت لیمنت لومنیرز ۱۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان
قیمت لمینت تاپ ایمکس ۸.۰۰۰.۰۰۰ الی ۱۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان

قیمت انواع لمینت دندان

لیمنت دندان انواع مختلفی دارند که در ادامه به بررسی قیمت هر کدام می پردازیم:

لمینت دندان سرامیکی زیرکونیا

لمینت دندان سرامیکی زیرکونیا یکی از انواع محبوب و ارزان لمینت‌های دندان است که از جنس سرامیک زیرکونیا ساخته می‌شود. این نوع لمینت دارای استحکام بسیار بالا، زیبایی طبیعی و مقاومت در برابر لکه‌ها و تغییرات رنگ است. قیمت لمینت دندان سرامیکی زیرکونیا با کیفیت پایین‌ترحدوداً ۳.۵ میلیون تومان برای هر واحد دندان باشد، در حالی که قیمت نوع با کیفیت بالاتر آن حدود ۵ تا ۶ میلیون تومان به ازای هر واحد دندان می باشد.

قیمت لمینت Vita

لمینت Vita یک نوع لمینت دندان سرامیکی است که از مواد با کیفیت و برتر تولید می‌شود. این لمینت‌ها از جنس سرامیک بوده و با استفاده از فناوری‌های پیشرفته تولید می‌شوند تا استحکام، زیبایی، و طول عمر بالایی داشته باشند. هزینه هر واحد لمینت سرامیکی vita در سال ۱۴۰۳، حدود ۶ میلیون تومان می باشد.

هزینه لمینت دندان فلدسپاتیک

لمینت فلدسپاتیک یک نوع لمینت دندان سرامیکی است که از پرسلن فلدسپاتیک ساخته می‌شود. این نوع لمینت‌ها از جنس شیشه (معمولاً دی اکسید سیلیکون) و مواد مایع تشکیل شده و با استفاده از فناوری‌های پیشرفته تولید می‌شوند. لمینت فلدسپاتیک به دلیل زیبایی، شفافیت بالا و استحکام دندان‌ها، یکی از جذاب‌ترین راه‌حل‌های زیبایی برای دندان‌ها محسوب می‌شود.

به طور معمول، قیمت لمینت فلدسپاتیک بسته به عواملی مانند کیفیت مواد، تجهیزات استفاده شده در کلینیک، تجربه دندانپزشک و نیازهای خاص بیمار متغیر است. اما به طور متوسط، هزینه لمینت فلدسپاتیک بین۷.۰۰۰.۰۰۰ الی ۸.۵۰۰.۰۰۰ تومان برای هر واحد دندان می‌باشد. این تخمین ممکن است بر اساس شرایط و عوامل دیگر متغیر باشد، بنابراین برای اطلاعات دقیق‌تر، بهتر است با یک کلینیک دندانپزشکی مراجعه کرده و مشاوره بگیرید.

قیمت لمینت دندان سرامیکی IPS

لمینت دندان سرامیکی IPS یکی از نوع‌های محبوب و با کیفیت لمینت‌های دندان است که از جنس سرامیک IPS ساخته می‌شود. این نوع لمینت دارای زیبایی بالا، استحکام قابل توجه، و طول عمر بالا است. اما قیمت لمینت دندان سرامیکی IPS متغیر است. به طور متوسط، هزینه لمینت دندان سرامیکی IPS در کلینیک‌های دندانپزشکی معمولاً بین ۸ میلیون تا ۲۰ میلیون تومان برای هر واحد دندان متغیر است. این تخمین ممکن است بر اساس نوع متخصص و عوامل دیگر متغیر باشد.

لمینت دندان ایمکس

لمینت دندان ایمکس یکی از معتبرترین و با کیفیتترین برندهای لمینت‌های دندان است که از جنس مخلوطی از سرامیک و رزین تولید می‌شود. این نوع لمینت دارای استحکام بالا، زیبایی طبیعی، و طول عمر بالایی است. به طور متوسط، هزینه لمینت دندان ایمکس ممکن است بین ۸ الی ۱۰ میلیون تومان برای هر واحد دندان در کلینیک‌های دندانپزشکی متغیر باشد.

هزینه لمینت دندان لومینیرز

لمینت دندان لومینیرز یکی از نوع‌های لمینت دندان است که بدون نیاز به تراشیدن دندان‌ها نصب می‌شود و به دندان‌ها شفافیت و زیبایی طبیعی می‌بخشد. این نوع لمینت دارای زیبایی بسیار بالا و استحکام قابل توجهی است. به طور متوسط، هزینه لمینت دندان لومینیرز بین ۹ الی ۱۰ میلیون تومان برای هر دندان است.

قیمت لمینت دندان متحرک (اسنپ آن اسمایل)

لمینت دندان متحرک، معمولاً با عنوان اسنپ آن اسمایل شناخته می‌شود، یک روش نوین برای بهبود زیبایی و ظاهر دندان‌ها است. این نوع لمینت، عموماً از مواد پلاستیکی ساخته می‌شود و قابلیت پیوستن به دندان‌ها با استفاده از چسب یا پوشش‌های مخصوص را دارد. همچنین، لمینت دندان متحرک معمولاً قابل جابجایی و خارج کردن است، که برای برخی افراد ممکن است مزیتی باشد. قیمت لمینت دندان متحرک (اسنپ آن اسمایل) معمولاً بین ۵۰۰ هزار تا ۱ میلیون تومان در بازار قرار دارد. البته، قیمت ممکن است بسته به مواد استفاده شده، تجهیزات مورد استفاده، و تخصص دندانپزشک متفاوت باشد.

 لمینت دندان طلا

قیمت لمینت دندان طلا متغیر است و بسته به عواملی مانند وزن لمینت، قیمت روز طلا، کیفیت ورق طلا استفاده شده و هزینه دستمزد دندانپزشک، متفاوت خواهد بود. به طور کلی، لمینت دندان طلا به عنوان یک گزینه لوکس و خاص شناخته می‌شود و بنابراین هزینه آن معمولاً بسیار بیشتر از سایر نوع‌های لمینت است. قیمت ممکن است در حدود چند میلیون تومان شروع شده و به توجه به اندازه و وزن لمینت و ارزش طلا، به مقادیر قابل توجهی افزایش یابد.

قیمت بهترین لمینت دندان چقدر است ؟

برند لمینت ایمکس از جمله برندهای با معتبر و باکیفت در بازار است که در کلینیک‌های معتبر به کار می‌رود. این لمینت دارای کیفیت بالا و ماندگاری طولانی مدت است. قیمت این نوع لمینت برای هر واحد دندان معمولاً در بازه‌ی ۸ تا ۱۰ میلیون تومان قرار دارد.

قیمت لمینت سرامیکی به صورت اقساطی

پرداخت هزینه لمینت دندان به صورت اقساطی

به طور کلی قیمت لمینت دندان نسبت به سایر روش های زیبایی دندانپزشکی مانند کامپوزیت بالاتر است. به همین دلیل در بسیاری از موارد، کلینیک‌ها و متخصصان دنداپزشکی زیبایی امکان پرداخت اقساطی برای خدمات لمینت دندان را ارائه می‌دهند. قیمت و شرایط اقساطی ممکن است بسته به سیاست هر متخصص متغیر باشد. برخی از مراکز ممکن است برنامه‌های اقساطی خاص خود را داشته باشند که شامل مواردی مانند مبلغ پیش‌پرداخت، تعداد اقساط، نرخ بهره و شرایط دیگر باشد. برای انجام لیمنت دندان به صورت اقساطی بهتر است با مطب دندانپزشک مورد نظر خود تماس بگیرید و اطلاعات دقیق‌تری در مورد شرایط اقساطی و قیمت‌ها دریافت کنید.

تفاوت قیمت لمینت و کامپوزیت

تفاوت قیمت بین لمینت و کامپوزیت دندان به دلیل مواد مورد استفاده، ویژگی‌ها و مراحل تولید متفاوتی که دارند ایجاد می‌شود. معمولاً هزینه لمینت دندان بیشتر از کامپوزیت است و به طور میانگین تفاوت قیمت بین ۲.۰۰۰.۰۰۰ الی ۶.۰۰۰.۰۰۰ تومان به ازای هر واحد وجود دارد. این تفاوت قیمت به دلیل این است که لمینت دندان به صورت سفارشی در لابراتور تولید می‌شوند و روند درمان چند جلسه طول می‌کشد، در حالی که کامپوزیت دندان معمولاً در یک جلسه ۲ ساعته انجام می‌شود. علاوه بر این، لمینت دندانی استحکام، زیبایی، طول عمر و مقاومت بیشتری در برابر تغییر رنگ دارند که این نیز یکی از دلایل تفاوت قیمت بین لمینت و کامپوزیت دندان است.

برای آشنایی با تفاوت های بین لمینت و کامپوزیت دندان پیشنهاد می کنیم مقاله “تفاوت لمینت و کامپوزیت” را مطالعه فرمایید.

تفاوت قیمت لمینت سرامیکی با کامپوزیت

جمع بندی

در این مقاله به بررسی قیمت انواع لمینت سرامیکی پرداختیم.و یادآور شدیم هزینه لمینت دندان، ممکن است بر اثر عوامل مختلفی چون مواد لیمنت، برند و شرکت سازنده، کیفیت لابراتوار و نوع متخصص متفاوت باشد. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم برای اطلاع دقیق از هزینه های این روش، ابتدا به یک متخصص دندانپزشکی خوب در شهرتان مراجعه کنید و پس از ویزیت توسط دندانپزشک، اطلاعاتی در خصوص هزینه آن دریافت کنید. همچنین برای اطلاع از قیمت لمینت دندان در شهرهای مختلف می توانید به صفحات زیر مراجعه نمایید:

مطالب مرتبط:

نظر شما چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین مقالات

آخرین مصاحبه ها

فهرست