فیزیوتراپی

فیزیوتراپی زیر مجموعه ای از رشته پزشکی است که عملکرد اندام ها را بهبود می بخشد و برای بیمارانی که مشکلات آن ها درحیطه اسکلتی عضلانی است نقش مؤثری دارد. استفاده از ماهیت فیزیک و خواص آن در درمان باعث تحریک سلولی و درمان می‌شود. بسیاری از بیماری های مغز و اعصاب و ارتوپدی را می توان توسط فیزیوتراپی درمان کرد. هدف از فیزیوتراپی پیشگیری، توانبخشی، درمان و ارتقای سطح سلامت جامعه است. این روش درمانی ایمن و غیر تهاجمی است که در آن از عوامل فيزيکي، مکانيکي و الکتریکی برای کمک به بهبود شرایط بیماران استفاده می شود.

لیستی از بهترین فیزیوتراپی های اردبیل

لیستی از بهترین فیزیوتراپی های اصفهان

لیستی از بهترین فیزیوتراپی های اهواز

لیستی از بهترین فیزیوتراپی های تهران

لیستی از بهترین فیزیوتراپی های رشت

لیستی از بهترین فیزیوتراپی های شیراز

لیستی از بهترین فیزیوتراپی های کرج

لیستی از بهترین فیزیوتراپی های همدان

لیستی از بهترین فیزیوتراپی های یزد

لیستی از بهترین فیزیوتراپی های تبریز

لیستی از بهترین فیزیوتراپی های مشهد

فیزیوتراپیست هاچه کسانی هستند؟

فیزیوتراپ ها افرادی متخصص اند که قادرند بدون نیاز به جراحی و استفاده از داروهای شیمیایی و تحمیل عوارض احتمالی این داروها به بدن درد بیمار را کم کنند. فیزیوتراپ هم چنین می تواند نحوه پیش گیری از بروز مشکل را به فرد آموزش دهد. یک فیزیوتراپ خوب پس از معاینه و تشخیص مشکل پروتکل درمانی شمارا با هدف کاهش درد، افزایش و بهبود حرکت و عملکرد فیزیکی و پیشگیری از بروز ناتوانی طرح ریزی می کند.

محل های فعالیت فیزیوتراپ ها

فیزیوتراپ ها بیشتردر بخش های بیمارستانی، کلینیک های تخصصی، درمانگاه ها، باشگاه های ورزشی و برخی نهادهای دیگر برای آموزش و پیشگیری از اختلالات فیزیکی مانند اداره جات و مدارس و هم چنین ویزیت بیماران بستری در منزل مشغول به ارائه خدمات تخصصی هستند.

انتخاب فیزیوتراپیست مناسب

انتخاب فیزیوتراپیست مناسب بسیار مهم است. در انتخاب فیزیوتراپیست باید یکسری فاکتورها را در نظر داشته باشید. در فیزیوتراپی اسکلتی عضلانی فیزیوتراپ باید در درمان تجربه کافی داشته باشد. فیزیوتراپیست‌ها شبیه هم نیستند، هر کدام بر روی قسمت‌ مختلفی از بدن تخصص لازم را دارند.

به دنبال فیزیوتراپی باشید که تخصص داشته باشد و بهترین روش را برای درمان شما انتخاب کند. فیزیوتراپیست باید در نوع درمان مدنظر شما متخصص باشد. فیزیوتراپی در مدیریت بیماری‌های طولانی مدت مثل آسم و آماده شدن برای زایمان یا برنامه ورزشی کمک زیادی می‌کند. با مراجعه به فیزیوتراپیست در شهرهای مختلف می توانید بهترین خدمات را از متخصصین در این حوزه دریافت کنید.

بهترین انواع فیزیوتراپی

فیزیوتراپی انواع متفاوتی دارد که در این قسمت به مهمترین انها اشاره خواهیم کرد.

شاک ویو یکی از انواع فیزیوتراپی

شاک ویو در ارتوپدی، فیزیوتراپی، پزشکی ورزشی، اورولوژی و دامپزشکی و درمان دردها استفاده می شود. شاک ویو باعث کاهش سریع درد و بازیابی تحرک بدن می شود. این دستگاه در روند کاهش درد اثر گذار است و روند بهبودی را سرعت می دهد.

تحریک عضلانی (IMS)

IMS از سوزن‌های طب سوزنی برای درمان درد استفاده می کند که متفاوت از طب سوزنی سنتی است. این تکنیک توسط فیزیوتراپیست‌ و پزشکان استفاده می شود.

طب سوزنی

طب سوزنی از هزاران سال پیش شروع شد. در فیزیوتراپی، طب سوزنی را با دانش آناتومیکی، فیزیولوژیکی و پزشکی ادغام می کنند.

کشش نخاعی

کشش نخاعی با فشار روی عصب باعث تسکین عصب نخاعی می شود.

موج کوتاه دیاتوری (SWD)

موج کوتاه دیاتریمی (SWD) از انرژی الکترومغناطیسی برای تولید گرمای عمیق در مفاصل و بافت‌های نرم استفاده می‌کند. SWD درد مفاصل را تسکین داده، بافت نرم را بهبود می بخشد و علائم آرتروز را کاهش می دهد.

لیزر تراپی

فیزیوتراپ از لیزر برای بهبودی بافت‌های آسیب دیده و کاهش درد استفاده می کند. فیزیوتراپ برای ترمیم زخم مزمن، بهبود آسیب بافت‌های نرم، تسکین درد و کاهش تورم مرتبط با لنف باید تبحر داشته باشد.

سونوگرافی

سونوگرافی امواج صوتی با فرکانس بالا است. فیزیوتراپ از سونوگرافی برای بهبود، افزایش گردش خون و کاهش درد در بافت دچار آسیب دیدگی استفاده می کند.

تحریک الکتریکی

تحریک الکتریکی برای تسکین درد، تقویت و آموزش مجدد عضلات آسیب دیده، تقویت و ترمیم بافت و زخم مناسب است. از الکترودهای پوستی یا قرار دادن سوزن‌های طب سوزنی به عنوان الکترودهای عمیق تر استفاده می شود تا جریان‌های الکتریکی کوچک و خاص را از طریق بافت هدایت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.