رادیولوژی دهان، فک و صورت در اصفهان

متخصص رادیولوژی دندان در اصفهان
دکتر روزبه باریک بین
دکتر روزبه باریک بین

دکتر روزبه باریک بین متخصص رادیولوژی دهان و فک صورت و سونوگرافی در اصفهان. ایشان در سال ۱۳۹۳ با رای اعضای انجمن رادیولوژی اصفهان به عنوان  عضو هیئت رئیسه انجمن رادیولوژی اصفهان  انتخاب شد.متخصص رادیولوژی با انجام تصویربرداری پزشکی، به تشخیص و درمان ناخوشی ها و بیماری‌ها کمک می‌کند.رادیولوژیست‌ها (پرتونگاران) متخصصانی هستند که با استفاده از آرایه‌ها یا نقش‌هایی از فن‌آوری‌های تصویربرداری (مانند اولتراسوند یا سونوگرافی (سونوگرافی فراصوتی) توموگرافی رایانه‌ای (سی تی اسکن) پزشکی هسته‌ای، توموگرافی یامقطع نگاری با نشر پوزیترون و تصویربرداری تشدید مغناطیسی یا همان تصویربرداری رزونانس مغناطیسی (MRI))، برای تشخیص یا درمان بیماری‌ها بهره می‌برند. جهت رزرو نوبت می توانید با شماره های درج شده در بالا تماس حاصل فرمایید.

 

۰۳۱۳۶۶۳۱۷۵۱
اصفهان
اصفهان

اصفهان، خیابان شیخ صدوق شمالی، خیابان شیخ مفید، حد فاصل بن بست ۹ و ۱۱، ساختمان سینا

دکتر ماریه پناهی
دکتر ماریه پناهی

دکتر ماریه پناهی

مرکز رادیولوژی تخصصی تمام دیجیتال دهان و فک و صورت

مرکز رادیولوژی تخصصی تمام دیجیتال دهان و فک و صورت، دکتر ماریه پناهی متخصص رادیولوژی دهان و فک صورت اصفهان و استاد یار دانشگاه در اصفهان.فعالیت و خدمات دکتر پناهی در شهرستان نجف آباد ارائه می شود.

آدرس رادیولوژی دکتر پناهی، نجف آباد، خیابان امام شرقی، بعد از چهار راه شهرداری، مجتمع پرشیا، طبقه سوم، واحد ۱۵، روبروی سازمان تامین اجتماعی.پذیرش بیمار از ساعت ۱۵:۳۰ الی ۲۰:۳۰ می باشد. برای مشاوره و دریافت نوبت به شماره تلفن درج شده در بالا تماس حاصل فرمایید.

۰۳۱۴۲۶۳۶۴۲۷-۸
اصفهان
نجف آباد

نجف آباد، خیابان امام شرقی، بعد از چهار راه شهرداری، مجتمع پرشیا، طیقه سوم، واحد۱۵

دکتر مژده مهدی زاده متخصص رادیولوژی دهان و فک صورت در اصفهان
دکتر مژده مهدی زاده متخصص رادیولوژی دهان و فک صورت در اصفهان

دکتر مژده مهدی زاده

مرکز رادیولوژی دهان و فک و صورت دکتر مژده مهدی زاده

مرکز رادیولوژی دهان و فک صورت دکتر مژده مهدی زاده، با بروز ترین تجهیزات تخصصی در مرکز رادیولوژی.بیمه های طرف قرارداد با مرکز بیمه تامین اجتماعی ، بیمه ایران ، بیمه دانا ،بیمه سینا ، بیمه خدمات درمانی بانک ها و بیمه نیروهای مسلح برای مشاوره و دریافت نوبت به شماره تلفن درج شده در بالا تماس حاصل فرمایید.

۰۳۱۳۶۲۸۱۲۵۱
اصفهان
اصفهان

اصفهان، چهارباغ بالا، خیابان شریعتی، جنب داروخانه دکتر خدا رحمی، ساختمان فراز، طبقه سوم، واحد ۳۰۱

دکتر صغری یاسایی متخصص ارتودنسی یزد
دکتر صغری یاسایی متخصص ارتودنسی یزد

دکتر روشنک غفاری

رادیولوژیست فک و صورت

دکتر روشنک غفاری یکی از متخصص رادیولوژی دهان و فک صورت در اصفهان

هدف از رادیولوژی تشخیص مشکلات داخلی و جلوگیری از ایجاد صدمات و درد درون بدن است.قبل از اینکه بیماری فرد بیشتر شود با استفاده از رادیولوژی مشخص میشود تا پزشکان بتوانند درمان بر روی بیمار انجام بدن.پزشک متخصص رادیولوژی را رادیولوژیست نامیده می شود. جهت رزرو نوبت می توانید با شماره های درج شده در بالا تماس حاصل فرمایید.

۰۳۱۳۱۳۱۲۳۲۶
۰۹۹۰۲۴۶۰۸۴۶
اصفهان
اصفهان

اصفهان، خیابان توحید جنوبی، روبروی تقاطع ساختمان ژیوار، طبقه ۱، واحد ۱۰۳

دکتر صغری یاسایی متخصص ارتودنسی یزد
دکتر صغری یاسایی متخصص ارتودنسی یزد

دکتر ویدا ملکی

رادیولوژی تخصصی دهان، فک و صورت

دکتر ویدا ملکی متخصص رادیولوژی دندان دهان، فک و صورت در اصفهان مشغول به فعالیت است. جهت رزرو نوبت می توانید با شماره های درج شده در بالا تماس حاصل فرمایید.

۰۳۱۳۶۲۶۸۹۵۶
۰۹۱۳۴۳۵۱۸۴۸
اصفهان
اصفهان

اصفهان، خیابان شریعتی، روبروی درب اورژانس بیمارستان شریعتی، اول بن بست کسایی، ساختمان نوید یک، طبقه ششم، واحد ۱۷

دکتر فرانک جلالیان
دکتر فرانک جلالیان

دکتر فرانک جلالیان

مرکز تخصصی رادیولوژی دهان، فک و صورت در اصفهان

دکتر فرانک جلالیان متخصص رادیولوژی دهان و فک صورت در اصفهان ، متولد شهر زیبای اصفهان. فارغ التحصیل دوره دکترای عمومی دندانپزشکی از دانشکده دندانپزشکی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در سال۱۳۸۶ ، این مجموعه با بهره گیری از آخرین تکنولوژی های روز و گرد آوری بهترین برند های دستگاه های رادیولوژی، هم اکنون خدمات تخصصی رادیولوژی دندان از جمله: CBCT ، پانورامیک، رادیوگرافی داخل دهانی، رادیوگرافی خارج دهانی و  فتوگرافی را در اصفهان ارائه می کند. جهت رزرو نوبت می توانید با شماره های درج شده در بالا تماس حاصل فرمایید.

 

۰۳۱۳۵۲۵۱۸۱۰
اصفهان
اصفهان

اصفهان، خیابان بزرگمهر روبروی بیمارستان صدوقی، ساختمان میرداماد، طبقه ۴ ، واحد۲۵

رادیولوژی دندان در اصفهان

عکس رادیولوژی دندان یکی از نیازهای دندانپزشکان جهت تشخیص دقیق مشکلات دهان و دندان می‌باشد. مراکز متعددی در شهر اصفهان خدمات رادیولوژی دندان OPG و CBCT را ارائه می‌کنند. امروزه با پیشرفت تکنولوژی و استفاده از تجهیزات دیجیتال و مدل‌سازی دیجیتال، یکی از پیش نیازهای آن خصوصاً در ایمپلنت دیجیتال یا همان ایمپلنت فوری، داشتن عکس CBCT از دهان است که با استفاده از آن می توان به صورت دقیق محل و عمق کاشت ایمپلنت را بدون کوچک‌ترین آسیب به اعصاب دهان انجام داد.

مراکز متعددی پوشش های مختلف بیمه‌ها را برای انجام رادیولوژی دهان و دندان در اصفهان ارائه می‌کنند از جمله این بیمه‌ها بیمه دانا، دی و بیمه تکمیلی می‌باشد.

۶ مزایای مهم رادیوگرافی دندان در بزرگسالان

رادیوگرافی دندان در بزرگسالان مزایای زیادی دارد، که در اینجا به مهمترین فواید رادیوگرافی دندان در بزرگسالان اشاره خواهیم کرد. مزایای رادیو گرافی دندان در بزرگسالان عبارتند از:

 1.  آن دسته از پوسیدگی‌های دندان كه با دید مستقیم چشمی قابل تشخیص نیستند (به طور مثال پوسیدگی‌های بین دندانی ) را به  دندانپزشک نشان می‌دهد.
 2.   پوسیدگی‌ها پركردگی‌ها را مشخص می‌كند.
 3.   ترك‌ها و سایر مشكلات موجود در دندان و یا پركردگی‌های موجود در آن را نشان می‌دهد.
 4.   اگر فردی دچار بیماری‌های لثه شده باشد، به كمك  رادیوگرافی ‌های دندان می‌شود از مقدار تحلیل‌ استخوانی كه در اثر این بیماری ایجاد می‌شود، آگاه شد.
 5.   رادیوگرافی، مشكلات موجود در كانال و عصب دندان را نشان می‌دهد.
 6.    دندانپزشك برای جایگزین كردن دندان‌های از دست رفته به كمك ایمپلنت و یا دندان‌های مصنوعی ، روكش، بریج…. و نیز درمان‌های ارتودنسی به كسب اطلاعات از طریق رادیوگرافی نیاز دارد.

فواید  رادیوگرافی دندان در کودکان

در بچه‌ها، رادیوگرافی دندان، به تعیین مراحل رشد دندانی و فكی، خصوصا در دوران دندان‌های شیری و مختلط (كه بچه‌ها هم دندان شیری و هم دندان دائمی در دهان دارند) كمک می‌كند. وجود دندان‌های اضافی و زیاد یا كم بودن فضاهای دندانی نیز به كمك رادیوگرافی ‌ها قابل حدس زدن است و  دندانپزشک می‌تواند به كمك آن مشكلات طولانی مدت  ارتودنسی را با درمان‌های كوتاه بینابینی حل كند.

ارائه خدمات CBCT در اصفهان

CBCT نوعی تصویربرداری سه بعدی است که بافت‌های سخت و نرم، استخوان‌ها و اعصاب فک و صورت را جهت مدل‌سازی دقیق دندانپزشک به عنوان راهنما به دندانپزشک تحت یک فایل کامپیوتری ارائه می‌دهد. این تصویر برداری بیشتر مورد استفاده کاشت ایمپلنت به روش دیجیتال و فوری می‌باشد. ولی در بخش های دیگر دندانپزشکی و جراحی فک نیز قابل استفاده می باشد.

راديوگرافى مناسب برای كاشت ایمپلنت در اصفهان

راديولوژی يكی از ملزومات ایمپلنت دندان می باشد. راديوگرافی پری اپيكال برای ارزيابی فواصل بين دندانی و تعداد ايمپلنت مورد نياز است و همچنين مقدار پر شدن ساكت بعد از كشيدن را دقيقا نشان می دهد.

راديوگرافى پانوراميک در اين نوع راديوگرافی ديد كلی می توان نسبت به درمان داشت.

سی تی اسکن دندان یا  CBCT كه بصورت سه بعدی می توان بعد عرضی، شناسايی مناطق حساس مثل سينوس و عصب را ارزيابی كرد. مراکز متعددی در اصفهان به ارائه خدمات cbct  میپردازند که یکی از الزامات در انجام درمان ایمپلنت دیجیتال در اصفهان می باشد.

انواع رادیولوژی دندان با تصویربرداری داخل دهانی

۱- رادیولوژی دندان بابت رینگ Bitewing
۲- رادیولوژی دندان اکولزال occlusal
۳- رادیولوژی دندان پری اپیکال تک دندان

انواع رادیولوژی دندان خارجی دهانی

۱- رادیولوژی دندان پانورامیک
۲- رادیولوژی دندان توموگرافی
۳- رادیولوژی دندان سفالومتری
این رادیولوژی بیشتر مورد استفاده متخصصین ارتودنسی در شهر اصفهان قرار می‌گیرد.
۴- رادیولوژی دندان سیالوگرام
۵- رادیولوژی دندان سی تی اسکن یا CBCT
این نوع رادیولوژی مورد استفاده متخصصین ایمپلنت در شهر اصفهان قرار می‌گیرد.
جهت ارتباط با متخصصین رادیولوژی دندان در شهر اصفهان، می‌توانید از طریق صفحات شخصی هر مرکز که در بالا مشخص شده است ارتباط برقرار کرده ،نوبت خود را رزرو یا سوالات خود را مطرح نمایید.

توصیه ها برای گرفتن cbct در حین یا بعد از کار گذاری ایمپلنت

علی رغم طرح درمان مناسب در حین کار امکان پیش آمدن مشکلات جراحی وجود دارد (هر چند احتمال وقوع آن بسیار کم باشد) که شامل:

 • عفونت
 • خونریزی داخل دهان
 • باز شدن زخم
 • درد
 • عدم وجود ثبات اولیه ایمپلنت
 • ورود ناخواسته ایمپلنت به درون سینوس یا حفره بینی
 • اختلالات حسی عصبی
 • آسیب به دندان های مجاور
 • آمفیزم بافتی

بررسی این مشکلات در خیلی از موارد نیازمند تهیه رادیوگرافی سه بعدی cbct می باشد البته در حین کار برای تعیین موفقیت دقیق ایمپلنت رادیوگرافی های دو بعدی کافی می باشد.

قابل ذکر است متاسفانه به علت ورود افراد بدون تخصص در حوزه ایمپلنت به صورت روز افزون شاهد افزایش مشکلات پیچیده بیماران می‌باشیم که در بسیاری موارد امکان رفع آن ها وجود ندارد و ایمپلنت باید خارج شود و پس از ماه ها انتظار بازسازی مجدد استخوان انجام و سپس ایمپلنت قرار داده شود.

چند وقت یکبار باید عکس رادیولوژی بگیریم ؟

عکس رادیولوژی دندان معمولاً در چکاب سالانه دندانپزشکی گرفته می‌شود تا وضعیت دندان‌ها و ریشه‌های آنها مشخص شود. در بعضی افراد، دفعات بیشتری باید عکس دندان گرفته شود. اینکه چند وقت یک‌ بار باید عکس رادیولوژی بگیری بستگی به عوامل زیر دارد:

 •  سن شما
 •  وضعیت سلامت دهان و بدن
 •  علائم بیماری‌های دهان و دندان
 • سابقه پوسیدگی دندان یا پس روی لثه

در کودکان برای بررسی و نظارت بر رشد دندان‌های دائمی و جلوگیری از مشکلات ارتودنسی دندان ممکن است بیشتر نیاز به عکس دهان باشد.

رادیولوژی دندان در بزرگمهر اصفهان

برای انجام انواع رادیولوژی دندانی برای بزرگسال و کودک همچنین تهیه CBCT در خیابان بزرگمهر، می توانید به مرکز رادیولوژی دندانی دکتر فرانک جلالیان مراجعه نمایید

 رادیوگرافی های ناحیه فک و دندان در کودکان

بافت تیروئید در کودکان حساس و نیاز به مراقبت های خاصی در هنگام تهیه رادیوگرافی های ناحیه فک و دندان دارد. با توجه به اینکه در کودکان در مواردی نظیر چکاپ دندانهای شیری و یا بررسی وضعیت رشدی فک و صورت ناگزیر از تهیه رادیوگرافی هستیم انتخاب های خاصی در دستگاههای پانورامیک وجود دارد که بتوان میزان اشعه وارده به غده تیرویید کودکان را به حداقل رسانید .

رادیولوژی در اصفهان | مطب 365

ظراحی سایت پزشکی
ایمپلنت دیجیتال تهران