رژیم لاغری

داشتن یک رژیم لاغری مناسب کمک زیادی به لاغر شدن فرد می کند. رژیم لاغری به معنای محروم کردن خود از غذاها و مواد مغذی نیست. بدن به تمام گروه های غذایی نیاز دارد و کمبود هریک از آن ها موجب بروز مشکل در بدن می شود. با مراجعه به یک دکتر لاغری می توانید رژیم لاغری استانداردی دریافت کنید و به وزن ایده آل خود برسید.

تصور اکثر افراد در مورد رژیم لاغری حذف وعده های روزانه و تحمل گرسنگی زیاد است در صورتی تصور افراد غلط است. در یک رژیم غذایی استاندارد شما باید حتما تمامی مواد مغذی که بدن نیاز دارد را مصرف کنید. یکی از تکنیک های رژیم لاغری محدودیت در دریافت کالری است در صورتی که یک رژیم لاغری خوب نباید تنها تمرکز خود را بر روی دریافت کالری بگذارید زیرا فاکتور های زیادی هستند که در چاقی نقش دارند؟

رژیم لاغری ویژگی های رژیم لاغری سالم چیست؟

رژیم لاغری که شامل تمام گروه های مواد غذایی باشد و آهسته و پیوسته به کاهش وزن کمک کند یک رژیم لاغری اصولی است. بنابراین هر نوع برنامه غذایی که از این دو اصل پیروی کند جزء بهترین برنامه ها است. افرادی که در اصفهان هستند و می خواهند یک وزن ایده آل داشته باشند می تواند به متخصصین رژیم غذایی مراجعه کنند که در این صفحه بهترین متخصص رژیم درمانی در اصفهان با مشخصات کامل ذکر شده است.

موفقیت آمیز بودن رژیم لاغری

بعد از ۱۲ هفته دنبال کردن رژیم های غذایی، محققان متوجه شدند که افرادِ گروهِ کم کربوهیدارت ۹.۵ کیلو وزن کم کرده بودند، اما گروه دیگر تنها ۴.۱ کیلوگرم لاغر شده بودند. این گروه نشان داد که رژیم لاغری کم کربوهیدارت وزن زیادی را کاهش می دهد و فواید دیگری هم دارد.

وضعیت بدن شما در برابر رژیم لاغری

فرض کنید به شما یک لیست داده اند که در آن ۳۰ برنامه یا رژیم غذایی برای لاغری نوشته شده است. به شما گفته شده که تمامی این ۳۰ برنامه غذایی برای لاغری عالی هستند و در مدت زمان مناسبی به شما کمک می کنند بیشترِ اضافه وزن خود را از دست دهید. اما سوال اینجاست که آیا تمام این ۳۰ برنامه لاغری برای شما کارساز هستند؟

قطعا خیر! قرار نیست هر برنامه ای که با عنوان بهترین روش لاغری به ما معرفی می شود حتما جوابگو باشد و منجر به کاهش وزن سالم ما شود. برای لاغری، ما تنها باید رژیم هایی را دنبال کنیم که متناسب با شرایط و وضعیت بدنی ما تنظیم باشند.

فعالیت ورزشی برای رژیم لاغریداشتن فعالیت ورزشی

هیچ برنامه غذایی برای لاغری، به تنهایی برای کاهش وزن و لاغری شما کافی نیست. تنها زمانی می توانید به صورت اصولی وزن کم کنید که در کنار پیروی از بهترین رژیم های لاغری (متناسب با وضعیت خود) فعالیت منظم بدنی یا ورزشی نیز داشته باشید.

فواید رژیم لاغری چیست؟

  •  کاهش قند خون و پیشگیری از ابتلا به دیابت
  • کنترل فشار خون و مبتلا به بیماری های قلب و عروق تا حد زیادی جلوگیری می کند.
  • کلسترول بد و تری گلیسیرید کاهش پیدا می کند و کلسترول خوب در این دوران افزایش خواهد یافت.
  • عملکرد ارگان های اصلی بهبود بخشیده می شود.
  • از ابتلا به بسیاری از بیماری هایی که بر اثر اضافه وزن ایجاد می شوند نیز جلوگیری خواهد شد.

عوارض رژیم لاغریعوارض رژیم لاغری نامناسب

  • کاهش متابولیسم بدن متابولیسم مقدار کالری لازم برای سوخت‏ وساز بدن است. وقتی زیاد غذا بخوریم متابولیسم افزایش می‏ یابد و برعکس وقتی کم غذا بخوریم متابولیسم بدن کاهش می یابد.
  • وقتی که از اثرگذاری رژیم ناامید شوید و برنامه غذایی قبلی خود را در پیش بگیرید، سوخت و ساز و جذب بدن ناگهان شدت می‎گیرد و وزن شما حتی از قبل هم بالاتر می‎رود.
  • کمبود ویتامین‏ ها و بعضی مواد معدنی خاص در بدن مشکلات متعددی را به وجود می ‏آورند که از عوارض رژیم غذایی نامناسب است.
  • دعای پاک‏سازی و چربی‏ سوزی سریع توسط رژیم صحیح نمی‏ باشد. بدن دارای ارگان‏ هایی مانند کبد و روده است که به خودی خود وظیفه سم‏ زدایی و پاک‏سازی را برعهده دارند. پیروی از یک رژیم خاص تاثیر چندانی بر این موضوع نمی‏ گذارد. چربی‏ سوزی و کاهش سریع وزن خطرناک و ناپایدار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست