مصاحبه با دکتر منصوره سادات ابطحی | متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی در اصفهان

دکتر منصوره سادات ابطحی متخصص دندانپزشکی زیبایی

در این بخش از مجله پزشکی مطب۳۶۵ در خدمت سرکار خانم دکتر منصوره سادات ابطحی، متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی در اصفهان هستیم. در ادامه با طرح سوالاتی با این دندانپزشک عزیز بیشتر آشنا خواهیم شد. پس با ما همراه باشید.
ممنون از وقتی که در اختیار تحرریه مجله مطب۳۶۵ قرار دادید. لطفا خودتان را معرفی کنید.

بنده دکتر منصوره سادات ابطحی ورودی سال ۱۳۸۸ و فارغ التحصیل ۱۳۹۴ رشته دندان پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان هستم. پس از طی طرح نیروی انسانی وارد دوره ۳ ساله تخصص ترمیمی و زیبایی شده و سپس موفق به اخذ «بورد تخصصی» ترمیمی و زیبایی که بالاترین درجه علمی تخصصی رسمی در کشور محسوب می شود، شده‌ام ودر حال حاضر مشغول به درمان زیبایی در حیطه تخصصی خود هستم.

در مورد جنبه‌های درمانی تخصص دندانپزشکی زیبایی توضیح دهید.

رشته دندان پزشکی تخصصی ترمیمی و زیبایی ازنظر بنده یک رشته جامع می‌باشد که علاوه بر حلّ مشکلات پوسیدگی، ترمیمی و بازسازی دندان‌ها، از جنبه ی زیبایی هم تلاش می کند تا لبخندی زیبا و هماهنگ به چهره بیمار هدیه دهد.

به نقل از دکتر ابطحی تعریف دندانپزشکی زیبایی عبارت است از:

درحقیقت هدف اصلی دندان پزشکی زیبایی، بهبود ظاهر و افزایش اعتماد به نفس افراد ازطریق ایجاد یک لبخند ایده آل است.

آیا به‌ نظر شما، برای انجام خدمات درمانی زیبایی دندانپزشکی، نیاز به تخصص است؟

یک دندان پزشک عمومی می‌تواند تمام اعمال زیبایی دندان را انجام دهد امّا مسلّماً یک متخصص مهارت عملی و علمی بیشتری خواهد داشت که این مهارت طی ۳سال آموزش دانشگاهی و دیدن و تجربه کردن انواع مختلف بیماران بدست آمده است که قطعاً با شرکت در دوره های زیبایی کوتاه مدّت چند روزه این تجربه و تنوع درمان وجود نخواهد داشت و ما به عنوان دندانپزشک در انجام یک درمان با کیفیت و اصولی در قبال بیمارانمان مسئول هستیم.

جایگاه دندانپزشکی دیجیتال را در درمان‌های زیبایی چگونه ارزیابی می‌کنید؟

امروزه دندان پزشکی دیجیتال و طراحی لبخند دیجیتال به عنوان یک جزء ضروری از دندان پزشکی زیبایی مدرن محسوب می‌شوند و مزایای بسیاری دارد ازجمله:

  •  رضایت بسیار بالای بیماران از لبخند جدیدشان
  •  بیمار می تواند قبل از کار از نتیجه نهایی آگاه شود.
  • درنتیجه، نتایج نهایی کاملاً ازقبل پیش بینی شده و آماده سازی دندانها به صورت حداقلی و برطبق مدل نهایی انجام می شود. (درحقیقت مانند مهندسی معکوس عمل می شود)

بسیاری از بیماران در شروع درمان پس از دیدن طرح و رنگ نهایی دندان‌های خود در نرم افرارهای مدل سازی با اعتماد و اطمینان بیشتری دندان‌های خود را در اختیار دندانپزشک قرار می دهند و این از مزایای دندانپزشکی دیجیتال می باشد و قطعا آینده دندانپزشکی دیجیتال در شاخه های مختلف خصوصا زیبایی و ایمپلنت خواهد بود.

طراحی دیجیتال برای انجام ایمپلنت یک روزه

اما آیا همه افراد کاندید مناسبی برای انجام این درمان های زیبایی هستند؟

بصورت کلّی روش های رایج دندان پزشکی زیبایی برای اکثر افراد مناسب هستند با این وجود قبل از انجام هرگونه درمان بهتر است با دندان پزشک خود مشورت کنید. دندان پزشک شما پس از یک معاینه کامل می تواند بهترین راهنمایی را درمورد انتخاب روش مناسب به شما ارائه دهد.

اما بصورت کلّی اگر فردی هستید که دندان قروچه دارید، عادت به خوردن غذاهای سفت و جویدن یخ، قهوه و نوشیدنی های انرژی زا و… دارید و بهداشت دهان خود را بصورت منظم رعایت نمی‌کنید، ممکن است کاندید مناسبی برای درمان های زیبایی نباشید.

خدماتی را که شما در مطب اصفهان ارائه می‌کنید، نام ببرید؟

هدف از تأسیس مطب دندان پزشکی ترمیمی و زیبایی ارائه خدمات ترمیمی دندان‌ها در بالاترین و به روزترین متد روز دنیا و همچنین انجام درمان های زیبایی با بالاترین کیفیت همراه با طراحی لبخند دیجیتال می‌باشد.

پیشنهاد شما به‌عنوان یک متخصص، استفاده از ونیرهای کامپوزیتی است یا لمینت‌های سرامیکی؟

امروزه لمینت سرامیکی به عنوان گلد استاندارد درمان های زیبایی در دنیا به شمار می روند، با این حال این به معنی کنار گذاشته شدن کامپوزیت‌ها نیست و کامپوزیت ونیرها اگر به درستی بکار روند و بیمار همکاری و مراقبت های لازم را بعد از کار داشته باشد، می‌توانند دوام بسیار خوبی داشته باشند.

درمان های زیبایی شامل چه مواردی می‌باشد؟

درمان‌های زیبایی شامل لمینت‌های سرامیکی، کامپوزیت ونیر، بلیچینگ، شکل دهی (کانتورینگ) زیبایی دندان‌ها

توصیه‌های کلیدی شما برای مخاطبین مجله مطب ۳۶۵ در خصوص انجام درمان‌های دندانپزشکی زیبایی چیست؟ در انجام درمان زیبایی به چه نکاتی توجه داشته باشند؟

درمان‌های دندان پزشکی زیبایی ازجمله ونیرهای کامپوزیتی و سرامیکی، درمان دائمی محسوب می‌شوند و به اینگونه نیست که شما بعد از برداشت ونیر بتوانید به دندان‌های طبیعی قبلی خود بازگردید. به همین دلیل در انتخاب درمان گر خود دقت کنید.
یک درمان زیبایی ایده آل باید علاوه بر زیبایی، با حداقل تراش و دستکاری دندان‌ها انجام شود، پس از کار براحتی بتوانید نخ دندان بکشید و لثه‌های سالم، بدون تورم و خون ریزی داشته باشید. توصیه نهایی من به مخاطبین عزیز، انتخاب هوشمندانه و بررسی دقیق نمونه های درمانی و در نهایت انتخاب مطمئن می باشد تا بتوانند نتیجه درمان مناسبی را داشته باشند.

در پایان از تیم مطب۳۶۵ به جهت فراهم آوردن انتشار این مصاحبه کمال تشکر را دارم. در ادامه برای آشنایی بیشتر مخاطبین با نمونه‌های درمانی دکتر منصوره ابطحی بخش های از درمان‌های انجام شده را قرار می‌دهیم.

مخاطبین عزیز می توانید جهت انجام امور دندانپزشکی زیبایی در شهر اصفهان به مطب دکتر منصوره سادات ابطحی متخصص دندانپزشکی زیبایی مراجعه نمایید.

مطالب مرتبط:

نظر شما چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین مقالات

آخرین مصاحبه ها

فهرست