چند روز بعد از لیزر موها می ریزد؟

چند روز بعد از لیزر موها می ریزد؟

چند روز بعد از لیزر موها میریزد؟ تمامی افراد پس از لیزر موهای زائد، با یک سوال مهم مواجه هستند، اینکه چه مدت پس از لیزر موها شروع به ریزش می‌ کنند و چه مدت طول می‌ کشد تا موها دوباره رشد داشته باشند. اغلب افرادی که از لیزر برای رفع موهای زائد خود استفاده می ‌کنند، تصور می‌ کنند که بلافاصله پس از لیزر موهای زائد ، موها دچار ریزش می‌ شوند و رشدی نخواهد داشت و می‌ توانند برای همیشه با موهای زائد بدن خود خداحافظی کنند. در حالی که این تفکر اشتباه است و اصلا درست نیست و آنچه که در عمل اتفاق می‌ افتد، فرآیندی متفاوت است.

ریزش موها پس از لیزر موهای زائد، یک مرحله طبیعی می ‌باشد و در هر فردی نیز متفاوت است. زمان دقیق برای ریزش موهای زائد پس از لیزر، وابسته به عوامل مختلفی شامل رنگ مو، نوع پوست، ناحیه مورد نظر برای لیزر و … متفاوت می ‌باشد. اگر سوال چند روز بعد از لیزر موها میریزد برای شما نیز وجود دارد، برای آشنایی با پاسخ این سوال، در ادامه همراه ما باشید.

عوامل موثر در ریختن موهای زائد پس از لیزر

یکی از سوالاتی که برای زیباجویان و کسانی که از لیزر موهای زائد استفاده می کنند، وجود دارد، این است که چند روز بعد از اولین جلسه لیزر موها می ریزد؟ در پاسخ به این سوال باید اشاره کنیم که در زمان ریختن موهای زائد پس از لیزر، عوامل مختلفی تاثیر گذار می‌ باشند.

لیزر از روش‌های بادوام و ماندگار برای رفع موهای زائد در بدن است که افراد پس از چندین جلسه لیزر، می توانند با موهای زائدی که در بدنشان رشد می کنند، خداحافظی کنند.

در حقیت کسانی که با سوال چند روز بعد از لیزر موهای زائد می ریزد؟ مواجه هستند، انتظار دارند، بلافاصله پس از اولین جلسه، موهای بدنشان شروع به ریزش کند و هیچ موی جدیدی در بدنشان رشد نکند. در حالی که این انتظار کاملا اشتباه است. لیزر در حالت کلی منجر به ریزش و رفع موهای زائد می‌ شود، اما برای رسیدن به این منظور، باید صبور باشید و به صورت مرتب در جلسات لیزر شرکت کنید تا در نهایت به نتیجه برسید.

در پاسخ به این سوال که چند روز بعد از لیزر موها میریزد، باید اشاره کنیم که زمان ریزش موهای زائد، به توانایی، مهارت و تجربه متخصص لیزر موهای زائد، دستگاه مورد استفاده برای لیزر موهای زائد بدن، ناحیه مورد نظر برای لیزر درمانی، رنگ مو، رنگ پوست، جنس و ضخامت مو، وجود و یا عدم وجود اختلالات هورمونی در فرد و … بستگی دارد.

در نظر داشته باشید که پس از لیزر موهای زائد بدن، فولیکول‌ های مو، در اثر لیزر تخریب می شوند. اینگونه بدن فولیکول های مو را مجدد جایگزین می‌ کند. در نهایت فولیکول های مو به صورت پوست مرده از بدن خارج می‌ گردند و فرآیند ریزش مو پس از لیزر آغاز می شود.

لازم به ذکر است بهتر است افراد زیر ۱۸ سال، اقدام به لیزر موهای زائد بدن خود نکنند، چراکه ممکن است با نتایج عکسی همراه باشد و منجر به بروز اختلالاتی در بدن آن‌ها گردد.

چند روز بعد از لیزر موها میریزد؟ زمان دقیق ریزش موها بعد از لیزر چه زمانی است؟

موها بلافاصله پس از لیزر نمی ریزند و در اغلب افراد یک بازه زمانی یک تا سه هفته ای پس از لیزر لازم است تا موها آغاز به ریزش کنند. ریزش موها پس از لیزر به آرامی آغاز می شود و پس از بازه زمانی گفته شده نیز فقط ۱۵ الی ۲۰ درصد از موها از بین خواهند رفت.

شما باید به صورت منظم در جلسات لیزر موهای زائد شرکت کنید، اینگونه طی هر جلسه لیزر درمانی، بیش از ۳۰ درصد از موهای زائد در ناحیه مورد نظرتان می ریزند و از بین می روند. تنها بعد از ۶ الی ۸ جلسه، می توانید به نتیجه مورد انتظار خود برسید.

پس از اتمام جلسات لیزر موهای زائد در بدن و رسیدن به نتیجه و رفع موهای زائد در قسمت مورد نظر، شما باید به تشخیص پزشک شارژهای سالیانه را انجام دهید تا موهای زائد مجدد رشد نکنند.

آیا نوع دستگاه مرکز لیزر در میزان نتیجه گیری موثر است ؟

البته لازم است در ادامه پاسخ به سوال چند روز بعد از لیزر موها میریزد، به این موضوع نیز اشاره کنیم که دستگاه هایی که برای لیزر موهای زائد در مراکز لیزر استفاده می شوند، دارای انواع مختلفی هستند و هر یک عملکرد متفاوتی دارند. به همین دلیل ممکن است که زمان ریزش موها پس از لیزر موهای زائد در افراد مختلف که از دستگاه های مختلفی استفاده کرده‌ اند، با یکدیگر متفاوت باشد.

برای اینکه بهترین نتیجه گیری را داشته باشید و خیالتان از نظر نتیجه گیری و عدم ابتلا به عوارض جانبی بعد از لیزر راحت باشد به بهترین مراکز لیزر محل سکونت خود مراجعه کنید ، برای این منظور مثلا اگر محل سکونت شما سعادت آباد است در گوگل جستجو کنید مرکز لیزر در سعادت آباد پاسخ تو تا لیستی از بهترین مراکز نزدیک به محل سکونت خود را ببینید ، وبسایت پاسخ تو وبسایتی است که به معرفی خدمات مختلف در شهرهای مختلف ایران میپردازد.

سخن آخر

در این مقاله، توضیحاتی را پیرامون پاسخ به سوال چند روز بعد از لیزر موها می ریزد، ارائه کردیم. در نظر داشته باشید که در هر جلسه لیزر، تقریبا ۱۵ درصد از فولیکول های مو از بین می روند.

بنابراین نباید انتظار داشته باشید که با یک جلسه لیزر، تمامی موهای زائد در بدن شما رفع شوند. به طور کلی برای رفع موهای زائد با استفاده از دستگاه‌ های لیزر، باید به صورت منظم در جلسات لیزر شرکت کنید تا پس از تکمیل جلسات لیزر، موهای زائد در بدن شما به طور کامل و برای همیشه رفع شوند.

همینطور در نظر داشته باشید که افرادی که در دوره بارداری هستند، دارای اختلالات هورمونی می‌ باشند، به برخی از داروهای خاص حساسیت دارند، بیش از اندازه از روش های رفع موهای زائد شامل اپیلاسیون و اپلیدی استفاده کرده‌ اند و یا دارای برخی بیماری های زمینه ای هستند ، ممکن است دیرتر از حد انتظار نیز به نتیجه برسند و زمان ریزش موهای زائد در بدن آن ها کمی طولانی تر شود.

از اینکه ما را تا انتهای این محتوا همراهی کردید، متشکریم. امیدواریم مطالعه این مقاله شما را به پاسخ سوال چند روز بعد از لیزر موها میریزد، نزدیک کرده باشد و برایتان مفید واقع شود.

مطالب مرتبط:

نظر شما چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین مقالات

آخرین مصاحبه ها

فهرست