اصلاح طرح لبخند

زیبا بودن دندان ها و طرح لبخند افراد، تأثیر زیادی در اعتماد به نفس آن ها هنگام خندیدن دارد. امروزه روش های مختلفی برای اصلاح طرح لبخند وجود دارد که برای انجام آن ها می توانید به دندانپزشک ترمیمی و زیبایی مراجعه کنید.

اصلاح طرح لبخند یا طراحی لبخند مجموعه ای از درمان های زیبایی را انجام میدهد تا به ایجاد لبخندی زیبا منجر گردد. این درمان ها شامل بلیچینگ، لمینت دندان، کامپوزیت ونیر، روکش های فول سرامیک و غیره است، تا توسط آنها رنگ، شکل، فرم، موقعیت و سایر موارد را اصلاح می کند تا بیماران بتوانند با لبخندی زیبا بر چهره داشته باشند.

اصلاح طرح لبخند با کامپوزیت

ونیر کامپوزیت شیوه‌ای است که با آن می‌توانید دندان‌های کج را اصلاح کنید و رنگ آن‌ها را تغییر دهید. ماده‌ی مورد استفاده در این شیوه ونیر پرسلن است و اقدامات زیبایی در یک جلسه انجام می‌شود. برای انجام کامپوزیت نیازی به تراشیدن دندان وجود ندارد. برای انجام این شیوه دندانپزشک خمیر کامپوزیت را به صورت لایه لایه روی دندان‌ها می‌زند و هر کدام از آن‌ها را جداگانه صیقل می‌کند.

اصلاح طرح لبخند با ایمپلنت

در اصلاح طرح لبخند با ایمپلنت یا ایمپلنت طرح لبخند شما یک دندان تازه با همان ویژگی های دندان خود خواهید داشت.تمامی مراحل ایمپلنت طرح لبخند باید توسط متخصص ایمپلنت انجام شود.

اصلاح طرح لبخند با ارتودنسیاصلاح طرح لبخند با ارتودنسی

ارتودنسی برای اصلاح طرح لبخند مناسب کسانی است که ناهنجاری های دندانی دارند مثلا ( فاصله بین دندان ها، کج بودن دندان، عقب و جلو بودن دندان ) اما رنگ دندان‌ها طبیعی و خوش رنگ است.

اصلاح طرح لبخندبلیچینگ

بلیچینگ یا سفید کردن دندان‌ها هم در صورتی‌که با استفاده‌ی بیش از حد از مواد سفید کننده یا توسط دندانپزشک غیر حرفه‌ای باشد موجب کاهش استحکام مینای دندان و حساس شدن آن می‌شود.
هم چنین ممکن است فرد هنگام گاز زدن یا جویدن احساس درد کند. این مورد هم موقتی است اما اگر حین انجام کار به عصب دندان آسیب وارد شده باشد تا مدت طولانی این عارضه فرد را با مشکل مواجه می‌کند و تنها راه برای جلوگیری از این عارضه این است که اقدامات زیبایی دندان را نزد دندانپزشک با مهارت انجام دهید که در اثر عدم توانایی مشکلی ایجاد نشود.

چگونه عوارض اصلاح طرح لبخند را کاهش دهیم؟

مهم‌ترین نکته در اصلاح طرح لبخند انتخاب دندانپزشک حرفه‌ای است که با تسلط به کار خود بتواند عوارض جانبی و مشکلات را تا حد زیادی کاهش دهد. دندانپزشکان حرفه‌ای هم چنین از مواد اولیه‌ی با کیفیت استفاده می‌کنند و سعی می‌کنند با بالا بردن کیفیت کار و جلب رضایت مشتری کار خود را تبلیغ کنند، پس لازم است به تخصص و تجربه‌ی دندانپزشک برای کاهش عوارض جانبی اصلاح طرح لبخند دقت زیادی شود.

هم چنین مراقبت‌های صحیح و رعایت بهداشت دهان و دندان در کنار معاینات دوره‌ای دندانپزشکی تاثیر زیادی در کاهش عوارض دارد. بدیهی‌است در چنین شرایطی احتمال پوسیدگی دندان، بیماری‌های لثه یا سایر مشکلات کاهش می‌یابد.

فهرست