ونیر کامپوزیت

ونیرکامپوزیت یکی از روش‌های اصلاح طرح لبخند است که طرفداران زیادی دارد. با ونیرکامپوزیت می‌توانید دندان‌های خود را سفید کنید و زردی آن را برطرف کنید. با استفاده از ونیر کامپوزیت می‌توانید مشکلات ساییدگی دندان، فاصله بین دندان‌ها، کوتاهی یا شکستگی دندان‌ها را برطرف کنید.
کامپوزیت موادی است که از آن برای پرکردن دندان استفاده می شود. مواد کامپوزیت خمیری شکل بوده و هم رنگ دندان ها است که یک لایه نازک از آن بر روی سطح دندان قرار می گیرد و فرم داده می‌شود. اجزای کامپوزیت از ترکیب ذرات فیلر به وجود می‌آید و مقاومت بالایی دارد. ونیر کامپوزیت از ترکیبی خمیری مانند تشکیل شده که با امواج نوری با طول موج خاص سفت می شود و ظاهری زیبا به فرد می‌دهد.

نسل جدید ونیرکامپوزیت ها علاوه بر این که استحکام بالایی دارند فاقد تخلخل بوده، بسیار عالی پولیش می شوند و طول عمر بالایی دارند. ونیرها از مواد هم رنگ دندان ساخته شده اند که قادرند رنگ دندان های تغییر رنگ یافته را اصلاح کرده و ایراد دندان را برطرف کند.

لیست دندانپزشکان زیبایی که خدمات ونیر کامپوزیت ارائه می دهند.

کلینیک دندانپزشکی پارادایس در مشهد
کلینیک دندانپزشکی پارادایس در مشهد

کلینیک دندانپزشکی پارادایس

ارائه دهنده خدمات دندانپزشکی زیبایی

کلینیک پارادیس در مشهد ارائه دهنده خدمات ونیر کامپوزیت، ایمپلنت دندان، لمینیت دندان و سایر خدمات دندان و لثه با استفاده از تجهیزات و تکنولوژی مدرن دنیا…
۰۵۱۶۰۱۶۴۶۴
کلینیک دندانپزشکی زیبایی در مشهد

مشهد، سید رضی، بلوار مهران بین معلم سی و پنجم و شیخ مفید

دکتر کاظم احتشام منش دندانپزشک زیبایی در مشهد
دکتر کاظم احتشام منش دندانپزشک زیبایی در مشهد

دکتر کاظم احتشام منش

ارائه کلیه خدمات تخصصی دندانپزشکی

دکتر کاظم احتشام منش دارای گواهی دندانپزشکی زیبایی و کاشت ایمپلنت از موسسات معتبر بین المللی و داخلی و با نزدیک به بیست سال سابقه کار کلینیکی…
۰۵۱۳۸۸۳۰۵۰۳
دندانپزشک زیبایی مشهد

مشهد، بلوار کوثر شمالی بین ۲ و ۴، ساختمان پزشکان فارابی، طبقه سوم

دکتر قاسم قاسم نژاد دندانپزشک زیبایی در تهران
دکتر قاسم قاسم نژاد دندانپزشک زیبایی در تهران

دکتر قاسم قاسم نژاد

زیباترین لبخند را برایتان می‌سازیم!

کلینیک دندانپزشکی دکتر قاسم قاسم نژاد با بیش از ۱۰ سال سابقه با به‌ کارگیری بروزترین دستگاه‌ها و تجهیزات دندانپزشکی، واقع در برج الماس زعفرانیه تهران، سعی…
۰۲۱۲۶۳۵۳۹۷۹
۰۹۳۰۸۸۸۸۰۶۱
دندانپزشک زیبایی در تهران

تهران، زعفرانیه، برج الماس

دکتر مهسا نیلی | مطب 365
دکتر مهسا نیلی | مطب 365

دکتر مهسا نیلی

زیبایی و ترمیمی اصفهان

دکتر مهسا نیلی، متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی و دارای برد تخصصی این رشته هستند. برای رزرو نوبت کلینیک دندانپزشکی دکتر مهسا نیلی، لطفاً با شماره‌های ذکر…
۰۹۱۳۹۴۹۴۶۸۶
متخصص و دندانپزشک زیبایی اصفهان

چهارراه حکیم نظامی به سمت پل فلزی روبروی پیتزا شهاب جنب صرافی ملل ساختمان صدف طبقه ۲ واحد ۳

دکتر مهرداد فلاح متخصص دندانپزشکی زیبایی تهران
دکتر مهرداد فلاح متخصص دندانپزشکی زیبایی تهران

دکتر مهرداد فلاح

متخصص دندانپزشکی زیبایی و ترمیمی

دکتر مهرداد فلاح در سال ۱۳۷۸ از دانشگاه شهید بهشتی تهران موفق به اخذ مدرک دکترای دندانپزشکی شد، در سال ۱۳۸۰ وارد دوره رزیدنتی دندانپزشکی ترمیمی شده…
۰۲۱۲۲۸۷۳۸۵۵ / ۰۲۱۲۲۸۶۰۵۵۰
متخصص دندانپزشکی زیبایی تهران

تهران ، خیابان شریعتی ، بالاتر از میرداماد ، کوچه شواری ، پلاک ٢٩ ، ساختمان پزشکان سینا ، طبقه ٢ واحد ٩

دکتر علی سروش نیا دندانپزشک زیبایی در اصفهان
دکتر علی سروش نیا دندانپزشک زیبایی در اصفهان

دکتر علی سروش نیا

ساخت لبخندت با ما

دکتر علی سروش نیا، دندانپزشک زیبایی و ایمپلنت در شهر اصفهان می باشد شما بیماران عزیز در شهر اصفهان میتوانید برای انجام درمان های زیبایی، کاشت ایمپلنت،…
۰۳۱۳۶۲۷۲۷۸۰
۰۹۱۳۵۶۰۴۲۱۰
دندانپرشک زیبایی و کاشت ایمپلنت در اصفهان

اصفهان ، خیابان چهارباغ بالا ، روبه روی شرکت زمزم ، مجتمع پارسیان ، طبقه چهارم ، واحد ۶۱۴

دکتر صغری یاسایی متخصص ارتودنسی یزد
دکتر صغری یاسایی متخصص ارتودنسی یزد

دکتر پریچهر بهزادفر

ارائه کلیه خدمات تخصصی دندانپزشکی

دکتر پریچهر بهزادفر دندانپزشک ترمیم و زیبایی در کرج مشغول به فعالیت می باشد. برای دریافت نوبت و مشاوره می توانید با شماره های درج شده در…
۰۲۶۳۴۴۸۴۹۵۰

کرج، جهانشهر، خیابان کسری، نبش کوچه باشگاه، ساختمان پزشکان جهانشهر، طبقه ۳، واحد ۵

دکتر مریم طباطبائیان

طراحی لبخند زیبا و اصولی با خدمات VIP

ارائه خدمات دندانپزشکی زیبایی در اصفهان با استفاده از جدیدترین تکنیک ها وتجهیزات روز دندانپزشکی زیر نظر دکتر مریم طباطبائیان خدمات vip دندانپزشکی زیبایی در اصفهان |…
۰۹۱۳۱۰۶۰۶۲۲
دندانپزشک زیبایی اصفهان

اصفهان، خیابان خاقانی، کوچه چمن

دکتر سمیه رضایی متخصص دندانپزشکی زیبایی در کرج
دکتر سمیه رضایی متخصص دندانپزشکی زیبایی در کرج

دکتر سمیه رضایی

ارائه خدمات دندانپزشکی زیبایی

دکتر سمیه رضایی متخصص دندانپزشک زیبایی در کرج هستند که خدماتی نظیر بلیچینگ، ونیر کامپوزیت، لمینت و غیره را ارائه می دهند، جهت رزرو نوبت می توانید…
۰۲۶۳۲۲۴۹۱۷۲
۰۹۲۰۳۰۵۰۵۳۰.
متخصص دندانپزشک زیبایی کرج

کرج، بین میدان شهدا و چهارراه طالقانی، برج قائم، طبقه ۷، واحد ۲۲

اصلاح طرح لبخند با ونیر کامپوزیت

چگونه می توان از کامپوزیت برای درمان های زیبایی استفاده کرد؟

چنان چه از دندان های خود به خوبی مراقبت نکنید و زیبایی دندان هایتان از دست برود، رنگ و فرم آن تغییر کند یا به دلیل خوردن مواد غذایی سفت دندان تان لب پر شود در این گونه موارد دندانپزشک زیبایی قادر است با کامپوزیت ایراد های دندان شما را برطرف کند و رنگ دندان، اندازه و فاصله نامناسب آن را درست کند.

ونیرکامپوزیت چیست؟

مزایای ونیرکامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان ایجاد یک ظاهر بسیار طبیعی مانند دندان طبیعی را عملی می کند. در ونیرکامپوزیت بدون تراش می توان از یک ماده ترمیم همرنگ دندان استفاده کرد. این ماده روی سطح دندان قرار داده شده و توسط دندانپزشک فرم داده می شود.

با ونیرکامپوزیت می توان دندان ها را سفیدتر و بلندتر کرد. ونیرکامپوزیت بدون تراش به علت عدم ارسال کار به لابراتور هزینه کمتری دارد و در مدت زمان کمتری انجام می شود. اما در مواردی که نامنظمی های دندان زیاد باشد؛ بهتر است از لمینیت سرامیکی برای اصلاح طرح لبخند دندان ها استفاده کرد.

کاربرد ونیرکامپوزیت دندان در اصلاح طرح لبخند

یکی از کاربرد های اصلی کامپوزیت دندان رفع غیرمرتب بودن دندان ها است؛ افراد زیر بهترین گزینه برای استفاده از ونیرکامپوزیت دندان هستند:

 • افراد با دندان های بلند،کوتاه یا کوچک
 • درمان دندان های لب پریده یا شکسته
 • رفع رنگ بد دندان
 • سفید کردن دندان های تیره شده از درون و بیرون
 • پر کردن دندان با کامپوزیت به جای آمالگام
 • بستن فاصله بین دندان ها

کاربرد ونیر کامپوزیت در اصلاح طرح لبخند

افزایش طول عمر کامپوزیت دندان

طول عمر ونیر کامپوزیت معمولا بین ۶ تا ۱۰ سال است. اگر از ونیرکامپوزیت خود به خوبی مراقبت کنید وبهداشت دهان و دندان خود را به خوبی رعایت کنید؛ هم چنین از کار های سختی که منجر به ترک خوردن دندان می شود؛ خودداری کنید؛ قطعا کامپوزیت طول عمر بیشتری خواهد داشت.ب عد از این که درمان انجام شد و ونیر کامپوزیت را بر روی دندان نصب کردید؛ باید موارد زیر را جدی تر بگیرید:

 • نسبت به قبل زمان بیشتری صرف بهداشت دهان و دندان تان کنید.
 • در استفاده از دهان شویه زیاده روی نکنید.
 • استفاده از دخانیات را محدود کنید.
 • مصرف چایی و قهوه و مواد غذایی حاوی رنگدانه محدود شود.
 • پرهیز از جویدن غذاهای سفت

از دیگر مشکلات شایعی که ممکن است پس از گذشت مدت زمانی نسبتا طولانی بعد از نصب کامپوزیت رخ دهد؛ تغییر رنگ است. شدت تغییر رنگ و شدت آن به سبک زندگی شما بستگی دارد. اگر می خواهید رنگ ونیرکامپوزیتتان سال ها ثابت بماند موارد بالا را رعایت کنید.

هزینه ونیر کامپوزیت

قیمت کامپوزیت دندان نسبت به مواردی که در زیر گفته شده متفاوت است:

 • مواد و متریال با برندها و کیفیت های متفاوت
 • میزان تجربه، سابقه و توانمندی پزشک متخصص
 • میزان ظرافت کار
 • دوام انجام کار

هزینه ونیر کامپوزیت

 تفاوت بین ونیرکامپوزیت و سایر روش های مشابه

ونیرکامپوزیت گزینه ای مقرون به صرفه است که مزایای زیادی دارد اما دارای تفاوت های بالقوه ای نیز هست. تفاوتهای ونیر کامپوزیت نسبت به روش های مشابه عبارتند از:

 1. ونیرهای پرسلن از جنس سرامیک اند به همین خاطر نسبت به کامپوزیت استقامت و ماندگاری بیشتری دارند.
 2. روکش های کامپوزیت توسط متخصص دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی به طور مستقیم روی دندان طبیعی شما ساخته می شود.
 3. از آن جایی که مراحل کامپوزیت در یک روز به پایان می رسد دیگر نیازی به استفاده از روکش موقت نیست.
 4. کامپوزیت به اندازه لمینت قوی نیست.
 5. روکش های ونیرکامپوزیت نسبت به همتای خود لمینت سرامیکی طول عمر کمتری دارند.
 6. علاوه بر این ونیرکامپوزیت به اندازه لمینت نمی تواند نواقص دندان را بپوشاند.
 7. نتایج کامپوزیت نسبت به لمینت سرامیکی زیبایی کمتری دارد.

اقدامات قبل از انجام ونیرکامپوزیت

اگر دندان های ناسالم یا پوسیده دارید و یا دچار بیماری لثه هستید باید قبل از انجام کامپوزیت حتما آن را درمان کنید. در مواردی که مینای دندان دچار مشکلاتی مثل ساییدگی، شکستگی، لب پریدگی، ترک های ریز و یا تحلیل می باشد، لمینیت کامپوزیتی نه تنها هیچ آسیب و ضرری به مینای دندان نمی رساند؛ بلکه به عنوان یک لایه محافظت کننده و پوشاننده روی مینای دندان بسیار مفید هم هست. ضمن اینکه زیبایی بی نظیری هم ایجاد می کند. کامپوزیت دندان می تواند به عنوان یک لایه محافظت کننده روی مینای دندان در طول سال ها نقش مهمی ایفا کند.

مراحل ونیرکامپوزیت دندان

انجام ونیرکامپوزیت شامل مراحل زیر است:

 1. رعایت بهداشت دهان و دندان: قبل از انجام کامپوزیت آنچه برای هر نوع درمان زیبایی دندانپزشکی اولویت دارد داشتن یک بهداشت دهانی ایده آل است. همان طور که اشاره شد هر نوع جرم،پلاک یا بیماری پریودنتال باید قبل از کامپوزیت برطرف شود.
 2. نمونه کامپوزیتی: بعضا برای نمایش دادن فرم نهایی لبخند فرد یک مدل موقت کامپوزیت روی دندان های فرد فرم داده می شود و در صورتی که فرد راضی باشد درمان انجام می شود.
 3. انتخاب رنگ دندان با توجه خواست مراجعه کننده: در این مرحله با دندانپزشک زیبایی مشورت می شود و رنگ کامپوزیت مناسب برای دندان های فرد انتخاب می شود. لازم به ذکر است اگر بیمار بخواهد دندان های روشن تری داشته باشد؛ توصیه می شود قبل از انجام ونیرکامپوزیت بلیچینگ انجام شود.
 4. ایزوله کردن دندان ها اسید زدن و شستن آن ها: پس از این که دندان ها کاملا خشک شد با استفاده از انواع مخصوص ونیرکامپوزیت موسوم به کامپوزیت های زیبایی دندانپزشک شروع به فرم دادن یک لبخند زیبا می کند.

معمولا در جلسه تنظیم شده دیگر، پالیش کردن و تکمیل کامپوزیت انجام می شود. آنچه یک دندانپزشک زیبایی ماهر در نظر می گیرد پر هیز از over contour دندان و توجه به طبیعت شستشوی فیزیولوژیک لثه بعد از درمان است.

عوارض ونیرکامپوزیت

ونیر کامپوزیت روشی مناسب برای اصلاح طرح لبخند می باشد اما عوارضی نیز دارد. از عوارض ونیرکامپویت می توان به موارد زیر اشاره کرد:

التهاب لثه

التهاب لثه مساله ای بسیار جدی و مهم است. چنان چه ونیرکامپوزیت در مجاورت لثه درست قرارداده نشود به علت گیر پلاک میکروبی (حال یا به دلیل وجود پله و یا ناصافی کامپوزیت در آن ناحیه) می تواند باعث التهاب لثه،خونریزی از لثه و در واقع آغازگر بیماری لثه باشد.

بدبویی دهان

چنان چه ونیرکامپوزیت به صورت صحیح و اصولی انجام نشود؛ موجب بوی بد دهان می شود. در برخی موارد دیده می شود که پس از انجام کامپوزیت امکان نخ دندان کشیدن بین دندان ها وجود ندارد. احتمال این مورد کمتر از سایر موارد است.

در بیشتر مواقع به دلیل عدم پالیشینگ مناسب نخ دندان راحت از بین دندان ها عبور نمی کند. به طور مثال خیلی کیپ است و نخ درست رد نمی شود یا این که اضافات کامپوزیت هنوز باقی مانده و باعث ریش ریش شدن و بریده شدن نخ دندان می شود به همین خاطر نخ کشیدن به طور مؤثر انجام نمی شود و این نیز منجر به بدبویی دهان می شود.

باز بودن فاصله بین دندان ها

گاهی بین دندان ها مقداری باز می ماند البته نه به میزانی که دیده شود این موضوع منجر به گیرکردن موادغذایی و بدبو شدن دهان می شود. بدبویی دهان به علت مورد قبلی یعنی التهاب لثه ناشی از انجام غلط کامپوزیت نیز ایجاد می شود.

رنگ گرفتگی دندان در مواقع خاص

چنان چه لبه های کامپوزیت درست قرار نگیرند یا درست پالیش نشوند لبه های کامپوزیت رنگ می گیرد. حدالامکان از ایجاد لبه درکامپوزیت خودداری کنید.

بهترین مارک کامپوزیت دندان

 بهترین مارک کامپوزیت دندان کامپوزیت های ژاپنی و آمریکایی اند. قیمت هر کدام از این دو مارک متفاوت است و انتخاب بین آن دو بر هزینه نهایی اصلاح طرح لبخند با کامپوزیت تأثیر می گذارد.

فیلتر ها
Reset
ظراحی سایت پزشکی
ایمپلنت دیجیتال تهران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.