ساخت پروتز ثابت و متحرک در اصفهان
  1. مجله پزشکی مطب ۳۶۵
  2. لابراتور دندانسازی
  3. دندانسازی در اصفهان، پروتز ثابت و متحرک

دندانسازی در اصفهان | ساخت پروتز ثابت و متحرک

دکتر رسول مکارمی

پروتزهای دندانی که می توانند ثابت یا متحرک باشد به درخواست دندانپزشک در آزمایشگاه دندانسازی یا لابراتوار دندانسازی برای بیمار ساخته می شود و یکی از معتبرترین مراکز دندانسازی در اصفهان که خدمات ساخت و ارائه انواع پروتز دندانی  را ارائه می کند، دندانپزشکی دکتر رسول مکارمی بهترین متخصص پروتز دندان در اصفهان می باشد.

سایر خدماتی که در مطب و لابراتور دکتر رسول مکارمی ارائه می شود: دندانسازی پروتز، لمینت، زیرکونیا، روکش لمینت، روکش زیرکونیا، روکش دندان، دندانسازی دیجیتال، اسکن داخل دهانی و روکش سرامیکی می باشد.

دکتر رسول مکارمی|دندانسازی در اصفهان | ساخت پروتز ثابت و متحرک

مشخصات تماس و ساعات کاری

دندانسازی دکتر رسول مکارمی

null

آدرس:

اصفهان، خیابان حکیم نظامی، روبروی مهرداد بن بست عبادت
null

موبایل:

null

ساعات کاری:

صبح: ۱۰ الی ۱۴ – بعدظهر: ۱۶ الی ۲۰
null

روزهای کاری:

شنبه الی پنج شنبه (جمعه ها تعطیل)
null

واتس آپ:

مشاور دندانسازی در اصفهان

دکتر رسول مکارمی|دندانسازی در اصفهان،پروتز ثابت و متحرک
دکتر مکارمی، ساخت پروتز ثابت در اصفهان

پروتز ثابت در اصفهان

پروتز ثابت دندانی همان طور که از کلمه “ثابت” مشخص است، پروتزی می باشد که قابلیت جابجایی ندارد یعنی بیمار نمی‌تواند آن را از دهان خارج کند و یک تکیه گاه ثابت دارد و این تکیه گاه دو نوع می تواند باشد:

  1. پروتز ثابت متکی بر ایمپلنت
  2. پروتز ثابت متکی بر دندان

پروتز ثابت به وسیله چسب مخصوص یا پیچ به دندان یا ایمپلنت وصل می‌شود و فقط دندانپزشک شما هست که می‌تواند ان را جابجا و یا از دهان شما خارج کند. و موادی که برای تولید این پروتز ها استفاده می شوند، روکش سرامیک وصل شده به فلز (PFM) یا  روکش سرامیک فشرده یا دی اکسید زیرکونیوم می باشد. یکی از خدماتی که در دندانپزشکی دکتر رسول مکارمی انجام می شود خدمات پروتز ثابت در اصفهان می باشد.

پروتز متحرک در اصفهان

پروتز دندان متحرک بر خلاف پروتزهای ثابت دندانی روی لثه قرار می‌گیرند و به آسانی می توان آن ها را از دهان خارج کرد. پروتزهای دندانی متحرک ۲ نوع هستند: پروتز کامل و پروتز پارشیل یا ناکامل هستند، که اگر همه دندان ها کشیده شده باشند، از پروتزهای کامل دندانی استفاده می شود و اگر تعدادی از دندان ها کشیده شده باشند، در کنار دندان های واقعی از پروتزهای پارشیل یا ناکامل استفاده می شود.

بیمارانی که از پروتزهای متحرک استفاده می کنند شاید در روزهای اول احساس راحتی نداشته باشند که با مرور زمان همه چیز برای بیمار طبیعی و عادی می شد. همچنین بیمارانی که پروتز متحرک استفاده می کنند باید توجه داشته باشند که مکن است استخوان فک به مرور زمان تحلیل رود و باید هر ساله یکبار استخوان فک چک شود.

اگر بیمار همه دندان‌های خود را نکشیده باشد می‌توان از پروتز پارسیل استفاده کرد. پروتز پارسیل بر روی صفحه فلزی ساخته می‌شود و سپس با یک لایه پلاستیکی که همرنگ لثه‌ها می‌باشد سطح آن را می‌پوشانند. یکی از خدماتی دیگری که در دندانپزشکی دکتر رسول مکارمی انجام می شود خدمات پروتز متحرک در اصفهان می باشد.

دکتر رسول مکارمی، ساخت پروتز متحرک در اصفهان
هزینه ساخت پروتز ثابت و متحرک دندان در اصفهان

هزینه ساخت پروتز ثابت و متحرک دندان در اصفهان

عوامل تاثیر گذار

دندان مصنوعی تکه ای

اگر فقط تعدادی از دندان ها از دست رفته باشد، برای جایگزین کردن آن ها از پروتز دندان مصنوعی تکه ای یا پارسیل استفاده می شود. این پروتزها می توانند آکریلیکی، ژله ای و یا کروم و کبالت باشند. که قیمت ها متفاوت می باشد.

دندان مصنوعی متحرک کامل

بسته به اینکه دندان های کدام فک به طور کامل از دست رفته باشد، می توان دست دندان کامل را برای فک بالا، پایین یا هر دو فک سفارش دارد. که این عامل نیز تاثیر گذار در قیمت پروتز دندانی می باشد.

بیمه ها

بیشتر ارائه دهندگان بیمه دندانپزشکی بخشی از هزینه پروتز دندان را پوشش می دهند و بسته به نوع بیمه ممکن است تا ۲۰ درصد هزینه ها کاهش پیدا کند. بایستی با شرکت بیمه خود تماس بگیرید تا ببینید شرایطشان برای تحت پوشش قرار دادن پروتز شما چیست.

تخصص و تجربه دندانپزشک

خیلی مهم است که دندان های شما توسط یک متخصص با تجربه ساخته شود. اینکه از چه جنس یا نوعی استفاده شود مهم است اما مهمتر از ان تخصص و تبحر دندانپزشک می باشد که این فاکتور نیز می تواند در قیمت دندانسازی تاثیر گذار باشد.

برای اطلاع از هزینه‌های پروتز متحرک و ثابت دندان تماس بگیرید…

دندانساز در اصفهان

دندانسازان معمولاً تجربه و کار بیشتری نسبت به دندانپزشکان دارند. اکثر کسانی که می‌خواهند برای پروتز دندان اقدام کنند، به دندانسازانی که تجربه بیشتری دارند اعتماد می کنند. معمولاً هزینه کار دندانسازان کمتر از دندانپزشکان می‌باشد.

البته افراد باید به  کسی که دندانپزشک باشد و در دندانسازی نیز تجربه کافی را داشته باشد، مراجعه کنند. هدف کار دکتر رسول مکارمی، دندانساز در اصفهان کیفیت بالا و رضایت بیمار با بهترین ظرافت و دقت کار می‌باشد. بیمارانی که در اصفهان هستند می توانند با شماره همراه ۰۹۱۳۱۰۳۸۴۰۲تماس بگیرند.

دکتر رسول مکارمی| دندانساز در اصفهان
بهترین دندانساز در اصفهان|دکتر رسول مکارمی

بهترین دندانساز در اصفهان

دندانسازی جایی است که انواع پروتزهای دندان ویژه هر بیمار ساخته می‌شود. اتواع پروتزهای دندانی شامل روکش، دندان مصنوعی و غیره است. بهترین دندانساز باتوجه به درخواست بیمار و دندانپزشک اقدام به ساخت پروتزهای دندان می کنند.

دندانساز خوب در اصفهان، قالب را پس از ضدعفونی به لابراتوار ارسال می‌کند و با توجه به طرح درمان مربوط، اقدام به ساخت پروتز موردنظر می‌کند. ممکن است چند بار کار توسط دندان‌پزشک مربوط بررسی و چک شود تا کاملاً مناسب با شرایط دهانی بیمار باشد. کار نهایی برای دندانپزشک ارسال و توسط دندانپزشک به بیمار تحویل داده خواهد شد.

برای ساخت دندان باید به بهترین دندانساز مراجعه کنید تا بعد از مدتی دچار مشکل نشوید. بهترین دندانساز در اصفهان دکتر رسول مکارمی است. بیمارانی که در اصفهان زندگی می‌کنند، می‌توانند به مطب ایشان به نشانی اصفهان، خیابان حکیم نظامی، روبروی مهرداد بن بست عبادت مراجعه کنند. برای تماس با دندانساز خوب در اصفهان با شماره همراه ۰۹۱۳۱۰۳۸۴۰۲ تماس بگیرید.

دندانپزشک دندانساز در اصفهان

معمولاً دندانپزشکی که کار دندانسازی انجام می‌دهد بهتر است تا کسی که فقط دندانسازی انجام می‌دهد. بیماران با مراجعه به دندانپزشک می‌توانند در صورت نیاز بجای پروتزهای دندانی از روش‌های دیگر و پیشنهادات دیگر دندانپزشک به لبخند زیبا و دندان ماندگار برسند. مثلاً در صورتی که چند دندان از دست رفته داشته باشید، دندانپزشک با برسی کردن دندان و لثه بیمار به او پیشنهاد می‌دهد تا بهتر و ماندگارتر به دندان دلخواه خود و لبخند زیبا برسد.

البته افراد باید به  کسی که دندانپزشک باشد و در دندانسازی نیز تجربه کافی را داشته باشد، مراجعه کنند. بیمارانی که در اصفهان هستند می توانند به دندانپزشک دندانساز در اصفهان دکتر رسول مکارمی مراجعه کنند یا با شماره همراه ۰۹۱۳۱۰۳۸۴۰۲تماس بگیرند.

دندانپزشک دندانساز در اصفهان|دکتر رسول مکارمی

سوالات متداول دندانسازی (پروتز ثابت و متحرک)

هزینه پروتز دندان چه پروتز ثابت و چه پروتز متحرک با توجه به عوامل متخلف می تواند متفاوت باشد. اینکه چه لابراتوری مراجعه می کنید و چه متخصصی این پروتزها را برای شما می سازد و … می تواند در قیمت پروتز دندان تاثیر گذار باشد. جهت اطلاع از قیمت دقیق دندان سازی و قیمت ساخت پروتز متحرک و ثابت در اصفهان می توانید با مطب دکتر رسول مکارمی از بهترین دندانسازی های اصفهان تماس حاصل فرمائید.

دندان مصنوعی به صورت کلی و  جزئی وجود دارد. دندان مصنوعی جزئی برای کسانی که تعدادی از دندان هایشان را از دست داده اند مناسب است و دندان مصنوعی کلی برای افرادی که اصلاً دندان ندارند و کل دندان‌های خود را به هر دلیلی از دست داده است. افراد ممکن است در هر سنی دندان‌های خود را از دست بدهند و نیاز است که از دندان مصنوعی استفاده کنند. چون دندان‌ها یک بخش دائمی از اعضای بدن هستندو در لبخند و ظاهر جذاب مهم اند باید به وجود دندان اهمیت داد. در نتیجه لازم است بیمار با دندانپزشک خود درباره ترس‌ها، اضطراب‌ها، تشویش، یا سایر احساسات خود در هنگام از دست دادن دندان صحبت کند و برای داشتن دندان با ایشان مشورت کند.

بسیاری از افراد از پروتز کامل متحرک راضی نیستند، زیرا فک پایین را می‌پوشاند و در فک پایین ثابت نمی‌شود. دندانپزشک باید برای  بیمار از دو ایمپلنت در دهانش استفاده کند تا این نقص را جبران کند. این کار باعث بالا رفتن اعتماد به نفس در بیمار می‌شود، و بیمار دغدغه لق بودن پروتز متحرک در دهان را ندارد. یکی دیگر از مزایای این کار، حرف زدن و غذا خوردن را برای بیمار آسان‌تر می‌کند.

شما می توانید با مراجعه به بهترین دکتر دندانساز در اصفهان و مشاوره در این خصوص، دست دندان های متحرک را با استفاده از ایمپلنت و زیر نظر متخصص ایمپلنت به پروتز ثابت تبدیل نمایید

استخوان فک‌ شما معمولا بعد از کشیدن دندان‌ تحلیل می‌رود و فک کوچکتر می شود و این درحالی است که اندازه دندان مصنوعی شما همچنان ثابت است، در نتیجه دست دندان متحرک به خوبی روی فک چفت نمی‌شود. این تحلیل در فک پایین ۴-۲ برابر بیشتر از فک بالاست. با توجه به کوچک‌تر بودن فک پایین و تماس بیشتر زبان با این ناحیه از دهان، شکایت بیماران از لقی و ناراحتی در فک پایین بسیار بیشتر از فک بالاست. تحلیل استخوان‌های فک ممکن است تا جایی پیش رود که با یک ضربه بسیار خفیف، استخوان آن بشکندو بنابرای نیاز است که هر سال یک بار به دندانپزشک خود مراجعه کنید

معمولاً دندانپزشکان زمانی که دندان مصنوعی برای بیمار سفارش می‌دهد، به بیمار توصیه می‌کنند که در دو هفته اول در طول شبانه روز از دندان خود استفاده کنند و اصلاً از دهان بیرون نیاورند. در شرایط عادی بهتر است که در شب دندان مصنوعی را از دهان خارج کرده و در آب قرار دهید. طبق تحقیقات انجام شده برای استراحت به لثه و عملکرد عادی آنها، باید به مدت ۸ ساعت در شبانه روز دندان ها را از دهان خارج نمایید. در این صورت بافت لثه با بزاق دهان تمیز می‌شود و سلامت لثه در مدت زمان طولانی امکان پذیر می‌شود.

دندان‌های مصنوعی فقط جایگزین دندان‌های از دست رفته نیست، بلکه بافت لثه را پوشش می‌دهد و ظاهری مناسب ارائه می‌دهد. این روش برای افرادی که بافت لثه و استخوان آن‌ها تحلیل رفته، بسیار کاربرد دارد. این افراد با انجام ایمپلنت نمی‌توانند همه بافتها را به نحو مطلوب بازسازی کنند یا بپوشانند. نگهداری و تمیز کردن روتز متحرک راحتتر است، چون بسیاری ز بیماران با مسواک زدن و استفاده از نخ دندان مشکل دارند. در صورتی که پر.تزها آسیب ببینند می توان به راحتی مشکل آنها را حل کرد یا آنها را بازسازی یا تعویض کرد ولی اگر ایمپلنت با لثه ناسازگار باشد و لق شود دیگر نمی‌توان از ایمپلنت استفاده کرد. هزینه پروتز نسبت به ایمپلنت کمتر است.

معاینه و خدمات دندانسازی در اصفهان

دکتر رسول مکارمی (اصفهان، خیابان حکیم نظامی)

دکتر رسول مکارمی|ساخت پروتز ثابت و متحرک
دکتر رسول مکارمی|ساخت پروتز ثابت و متحرک
دکتر رسول مکارمی|ساخت پروتز ثابت و متحرک
دکتر رسول مکارمی|ساخت پروتز ثابت و متحرک

دایرکت اینستاگرام

instagram.com/

تماس تلفنی، واتس آپ