تزریق ژل

از تزریق ژل می توان برای کاهش چین و چروک پوست و هم چنین حجم دادن به گونه، لب ها و چال های پوستی استفاده کرد.قبل از تزریق ژل پزشک پوست ابتدا شرایط بیمار از جمله وضعیت پوست وی، داروهایی که مصرف می کند، سوابق بیماری وی  را بررسی می کند. در صورتی که فرد شرایط لازم را برای تزریق ژل داشت ناحیه مدنظر با کرم های بی حس کننده بی حس می شود سپس در محیطی استریل، تزریق با سوزن های بسیار نازک از سوزن معمولی انجام می شود. ممکن است در زمان اتمام تزریق پزشک برای فرم گیری بهتر ژل کمی ناحیه ی تزریق را ماساژ دهد.

تزریق ژل خط اخم

یکی از پرکاربردترین روش های افزایش حجم،فرم دهی و جوان سازی پوست تزریق ژل یا فیلر است.تزریق ژل با وجود…
تزریق ژل چانه

تزریق ژل چانه

تزریق ژل به چانه یک تکنیک زیبایی برای رفع نواقص چانه و افزایش زیبایی آن است.نتایج حاصل از تزریق ژل…
تزریق ژل پیشانی

تزریق ژل پیشانی

چروک های پیشانی بیشتر در افراد میانسال دیده می شود و تأثیر زیادی در چهره فرد دارد.چروک های پیشانی و…

در این مقاله از مجله مطب۳۶۵ به بررسی تزریق ژل خط لبخند دراصفهان می پردازیم.در صورتی که هر سوالی در این خصوص دارید می توانید مطرح کنید تا پاسخ سوال شما در قالب طرح تکمیلی مقاله فوق منتشر شود .

دلایل ایجاد خط خندهخط خنده چگونه شکل می گیرد؟

خطی که از هر دو طرف بینی تا گوشه دهان ایجاد می شود را خط خنده می گویند.با از بین رفتن لایه های چربی صورت پوست انسان حالت افتادگی پیدا می کند و چین و چروک ها در صورت برجسته می شود.اگر شما هم به دنبال متخصص پوست جهت تزریق ژل و بوتاکس برای رفع چین و چروک صورت خود هستید در این مقاله با ما همراه باشید.

دلایل ایجاد خط خنده چیست؟

۱- افزایش سن و سالخوردگی
۲- قرار گرفتن زیاد در معرض نور خورشید
۳- مصرف بیش از حد سیگار و دخانیات
۴- حرکات بیش از حد صورت خصوصاً حرکات دینامیک
۵- بد خوابیدن و دفرمه شدن طولانی مدت صورت حین خواب

درمان خط خنده توسط متخصص پوست

شاید شما هم در شهر خودتان به دنبال یک پزشک خوب جهت رفع خط خنده بوده باشید، در این قسمت راه های رفع خط خنده را توضیح می دهیم.
پس از اینکه جهت رفع خط خنده به یکی از پزشکان پوست در شهرهای اصفهان، تهران، مشهد، شیراز و غیره مراجعه کردید، پزشک بر اساس شرایط شما یکی از درمان های زیر را پیشنهاد خواهد داد:
۱- تزریق ژل و چربی
۲- هایفوتراپی
۳- تزریق بوتاکس
۴- لایه برداری از پوست
۵- لیز CO2
۶- نورپالسی شدید (IPL)
۷- لیفت با نخ
شایان ذکر است که هر یک از موارد بالا بر اساس شرایط خط لبخند، نوع پوست و شرایط کلی بیمار پیشنهاد خواهد شد و مشخصاً هزینه های این خدمات در مراکز مختلف پوست متفاوت خواهد بود.

تزریق ژل توسط پزشکژل خط خنده چگونه توسط پزشک تزریق می شود؟

شما باید به این نکته توجه داشته باشید که حتماً در ابتدا به پزشکی محل سکونت خودتان مراجعه نمائید که در این حوزه تخصص ویژه را داشته باشد و نمونه کارهایی را در حوزه تزریق ژل و بوتاکس داشته باشد تا شما به عنوان مراجعه کننده به مرکز پوست در شهرخودتان به یقین رسیده باشید. غیر از موارد گفته شده از دیگر خدماتی که پزشک پوست و مو زیبایی ارائه می کند می توان به میکرودرم و میکرونیدلینگ اشاره کرد.

نحوه تزریق ژل خط خنده به این شکل است که ابتدا محل تزریق ضدعفونی می شود و به وسیله کرم بی حس می شود، بسیاری از افراد از تزریق ژل روی صورت ابراز نگرانی می کنند، قطعاً اگر شما به یک مرکز معتبر تزریق ژل و بوتاکس مراجعه نمائید این نگرانی برطرف خواهد شد و بدون هیچ دردی تزریق با موفقیت صورت خواهد گرفت.

پس از بی حسی موضعی محل تزریق، به وسیله سرنگ، تزریق های کوچکی در دو طرف صورت در قسمت خط لبخند انجام خواهد شد.نتایج حاصل از تزریق بیشتر مواقع در مدت یک هفته مشخص خواهد شد ولی در بعضی مواقع بلافاصله ظاهر خواهد شد.ماندگاری تزریق ژل در قسمت خط خنده در حدود ۶ ماه تا یک سال خواهد بود.ژل ها در اثر مرور زمان جذب بدن خواهند شد و بعد از آن شما باید مجدداً تزریق را انجام دهید.

در چه مواقعی نباید ژل و بوتاکس تزریق شود؟

۱- اگر شما به تخم مرغ حساسیت دارید نباید ژل یا بوتاکس تزریق نمائید.
۲- زنان باردار و شیرده باید از تزریق ژل و بوتاکس پرهیز کنند.
۳- افرادی که در سیستم ایمنی بدن دچار ضعف هستند و سیستم انعقاد خون آنها دچار مشکل است.
۴- در صورتی که از داروهای رقیق کننده خون مثل آسچرین استفاده کرده اید و انعقاد خون شما به طول می انجامد.
۵- انجام هم زمان لایه برداری صورت، میکرودرم ابریژن و تزریق بوتاکس با هم تداخل دارند.

هزینه تزریق ژل هزینه تزریق ژل و بوتاکس چقدر است؟

هزینه های تزریق ژل و بوتاکس در شهرها بر اساس موارد زیر متفاوت خواهد بود و این بیمار است که بر اساس تفکر و اطلاعات خود، پزشک مورد نظر یا مرکز پوست مورد نظر را انتخاب می نماید.
مواردی که در قیمت تزریق ژل و بوتاکس تأثیر دارند عبارتند از:
۱- نوع ژل: بر اساس نوع ژل، مارک و شرکت تولید آن قیمت ها متفاوت است.
۲- بر اساس میزان مورد نیاز تزریق و مقدار تزریق قیمت تزریق ژل و بوتاکس متفاوت است.
۳- تعداد جلسات مراجعه به مرکز پوست.
۴- تبحر و تخصص فرد تزریق کننده،محل و شهرت مرکز تزریق نیز در قیمت ها تأثیر خواهد داشت.

مثلاً اگر شما در شهر اصفهان، تهران، مشهد، شیراز و … در مراکز تخصصی پوست واقع در شمال شهر تزریق انجام دهید با مراکز جنوب شهر متفاوت خواهد بود.

قبل و بعد از تزریق ژل چه کارهایی را باید انجام داد؟

۱- مهم ترین مورد قبل از تزریق، انتخاب یک پزشک یا مرکز پوست معتبر می باشد. امروزه با وجود فضای مجازی و سایت های اینترنتی شما می توانید قبل از تزریق ژل و انتخاب بهترین مرکز تزریق ژل در محل سکونت خودتان جستجو کنید و از نظرات مراجعین مطلع شوید و نمونه کارهایی را از پزشک مورد نظر خود مشاهده نمائید.بنابراین می توانید کلماتی مثل بهترین متخصص پوست و مو و یا تزریق ژل و تزریق بوتاکس در تهران را در موتورهای جستجوگر تایپ و جستجو کنید.

۲- می توانید از دوستان و آشنایان خود پرس و جو نمائید و از تجربیات آن ها استفاده نمائید.
۳- قبل از هرگونه تزریق با پزشک مورد نظر مشورت نمائید.
۴- نمونه کارهای پزشک مورد نظر خود را در فضای مجازی یا سایت پزشکی مشاهده کنید.
۵- اکیداً از مصرف هر گونه الکل، دخانیات و داروهای رقیق کننده خون پس از یک هفته از تزریق خودداری نمائید.

پس از تزریق ژل و بوتاکس چه کار کنیم؟پس از تزریق ژل و بوتاکس چه کار کنیم؟

۱- جهت جلوگیری از ورم محل تزریق از کمپرسور استفاده نمائید.
۲- کلیه داروهایی که پزشک تجویز می نماید را سر وقت مصرف کنید.
۳- از ماساژ دادن محل تزریق به هر شکل و صورت خودداری نمائید.
۴- به مدت ۲۴ ساعت از آرایش صورت خود خودداری نمائید.
۵- به مدت یک هفته از رفتن به سونا، استخر و حمام طولانی خودداری کنید.

انواع ژل های مورد تزریق در مراکز پوست و زیبایی

۱- ژل ژوویدررم

در شهرهای بزرگ و کوچیک از برندهای مختلف تزریق ژل استفاده می شود، یکی از آنها ژوویدرم است، این نوع ژل جدیدترین نسل ژل است که با عوارض کم و نتیجه مناسب به بازار عرضه شده است.
به دلیل غلظت زیاد اسید هیالورونیک در این نوع ژل خط لبخند، تزریق را می توان در لایه های عمیق تری انجام داد و مدت ماندگاری آن نیز حدود ۱۸ ماه خواهد بود.
اگر شما به دنبال نتیجه مناسب تزریق ژل در قسمت لب در شهر خودتان هستید. این نوع ژل که زیرگروه Volbella است توصیه می شود، این نوع ژل بسیار نرم است و تورم کمتری را ایجاد می کند.

۲-ژل رستلین:

ژل رستلین Restylene نیز از دیگر انواع ژل است که در برخی مراکز پوست شهرهای بزرگ و کوچک مورد استفاده قرار می گیرد. این ژل مورد تأیید FDA است. تزریق این ژل ورم کمی را ایجاد می کند.

برندهای اروپایی ژل خط خنده کدام است؟

به طور کلی رقابت سنگینی بین برندهای اروپایی و آمریکایی وجود دارد. ژل هیومکس ساخت سوئیس می باشد.

ژل هیومکس:

این ژل ساخت سوئیس می باشد و به صورت ۲ سرنگ ۱ سی سی عرضه می شود و از نظر قیمت و کیفیت مناسب است.این ژل دارای ۲ سطح عمیق و سطحی است که نوع عمیق آن برای تزریق لب و خطوط عمیق خط لبخند است و نوع سطحی آن جهت خطوط ساده می باشد. از جمله خطوط پنجه کلانمی، چروک های عمودی و لب فوقانی

ژل تئوسیال:

این ژل تولید کشور سوئیس است و دارای زیرگروه های کیس، دیپ لاین و الترادیپ می باشد.

ژل الانیا:

این ژل محصول کشور آلمان است و برای حجم دهی لب و صورت عرضه شده است و کیفیت مطلوبی دارد.وزارت بهداشت ایران تعدادی ژل با برندهای مشخص را معرفی نموده است که مورد تأیید می باشد و همواره توصیه پزشکان و مراکز پوست معتبر استفاده از این نوع برندها است.

مراقبت پس از تزریق ژل خط لبخند:

جهت افزایش دوام اثرات تزریق خط لبخند باید جلسات مراقبتی آن را پیگیری نمائید، بهتر است پس از مدتی از مقدار کمتری ژل برای ترمیم و تمدید آن استفاده نمائید تا اینکه ماندگاری آن افزایش یابد.به دلیل اینکه در ژل های تزریق شده مقداری اسید هالورونیک وجود دارد، بهترین راه مراقبتی ژل هیدراته نگه داشتن محل تزریق است تا کلاژن بیشتری در آن ناحیه از پوست تزریق شود.

در برابر نور خورشید از پوست خود محافظت کنید:

افرادی که جهت رفع خط لبخند خود از تزریق ژل استفاده می کنند باید از پوست صورت خود در برابر اثرات مخرب نور خورشید مراقبت نمایند. پیشنهاد ما در مرکز پوست و مو و زیبایی شهرها و متخصصین پوست استفاده از ضدآفتاب با کیفیت با حداقل SPF30 می باشد، هم چنین در زمان های اوج تابش خورشید که اثرات مخرب UV زیاد است در فضای آزاد قرار نگیرید و از کلاه لبه دار به عنوان محافظ صورت استفاده کنید.

پاسخ به سؤالات شما توسط متخصص پوست

۱- تزریق ژل و بوتاکس در کدام نواحی پوست صورت امکان پذیر است؟

  • پیشانی
  • میان دو ابرو
  • بین چشم و شقیقه ها
  • زیرچشم
  • گونه
  • چانه

۲- میزان ماندگاری ژل خنده به چه صورت است؟

تأثیر ژل های تزریقی بین ۶ ماه تا ۲ سال می باشد، توجه داشته باشید این ماندگاری بستگی به نوع ژل مصرفی ، حرکات پوست در مناطق تزریق، مراقبت های بعد از تزریق و عمق تزریق و مقدار تزریق متفاوت خواهد بود.جهت هرگونه مشاوره با پزشکان پوست و متخصصین پوست و زیبایی می توانید از طریق سایت مطب ۳۶۵ در بخش مورد نظر با پزشک متخصص مورد نظر خود ارتباط برقرار نمائید.

فهرست