عمل لاغری

در گذشته ورزش و رژیم غذایی تنها راه های لاغری شناخته می شدند اما امروزه عمل لاغری در بین افرادی که اضافه وزن دارند و چاق هستند بسیار رایج و شناخته شده است. جراحی لاغری انواع مختلفی دارد که از جمله آن می تون به عمل اسلیومعده و بای پس معده اشاره کرد.

عمل لاغری صورت

عمل لاغری صورت

خیلی از افرادی که صورت تپل دارند به دنبال شیوه‌های مختلف لاغر کردن صورت خود هستند. به همین خاطر رژیم…

چاقی یک مشکل عمده در سراسر جهان است و جراحی چاقی چشمگیرترین و پایدارترین راه حل کاهش وزن را برای بیماران چاق فراهم می کند. با این وجود، بیماران باید فقط پس از جواب نگرفتن از رژیم غذایی، ورزش و درمان های دارویی، جراحی چاقی را در نظر بگیرند. در این قسمت می خواهیم به چند روش پرطرفدار جراحی عمل لاغری اشاره کنیم.

انواع عمل لاغری

جراحی لاغری یک روش جراحی برای کاهش وزن است که با تغییر نحوه گوارش غذاها به کاهش کالری دریافتی کمک می کند.

بای پس معدهبای پس معده

این روش نوعی از عمل بای پس معده است و حتی شایع ترین نوع آن نیز به حساب می آید. این نوع جراحی معمولا بازگشت پذیر نیست و در آن قسمت بالای معده را می بُرند و باقی مانده معده را می بندد که باعث می شود در یک وعده غذای زیادی نخورید و حتی مقدار جذب غذا نیز کاهش می یابد.

اسلیو معده

جراحی اسلیو معده عبارت است از برداشتن حدود ۸۰ درصد از معده که شامل قسمت تولید کننده هورمون گرسنگی(گرلین) نیز می باشد. معده باقی مانده بخیه زده می شود و شکلی باریک و دراز مانند موز یا آستین پیدا می کند.

بالون معده

بالون معده جزء جراحی های غیرتهاجمی بوده زیرا شامل هیچگونه برش و خونریزی نمی شود. در واقع در این روند، پس از بیحسی بیمار، یک بالون یا بادکنک خالی از طریق دهان وارد بدن شده و به سمت معده هدایت می شود. پس از قرار گیری در معده، بالون با محلول سالین پر می شود.

جراحی لاپاراسکوپی لاغری

در جراحی لاپاراسکوپی معده، خروجی کیسه معده جدید سریع به قسمت پایین روده کوچک، تخلیه می شود، بنابراین جذب کالری بسیار کم می شود. این کار با تقسیم روده کوچک خارج از دوازدهه انجام می شود تا آن را به کیسه معده جدید اتصال دهد. انتهای دیگر آن به طرف دیگری از روده متصل می شود و یک شکل ( Y ) را ایجاد می کند. طول هر دو قسمت را می توان افزایش داد تا میزان جذب افزایش یابد.

عمل لاغری لیپوماتیک ( پیکرتراشی )عمل لاغری لیپوماتیک ( پیکرتراشی )

روشی پیچیده برای تخلیه چربی های موضعی بدن است. این چربی ها بدون درد و خونریزی از بدن حذف می شوند. هدف از این عمل کاهش سایز است. همچنین دقیق تر از روش لیپوساکشن عمل می کند.

جراحی های پوست و زیبایی ( چاقی موضعی )

برای کسانی که در حال حاضر به جراحی پلاستیک فکر می‌کنند، اما هنوز مطمئن نیستند که چه گزینه‌هایی برای آنها وجود دارند، در لیست زیر توضیح مختصری از متداول‌ترین انواع جراحی پلاستیک ارائه شده است. اگر می‌خواهید چیزی را در مورد خود تغییر دهید، احتمالاً با به کارگیری یکی از این روش‌ها زیر راهی برای انجام آن خواهید یافت.

چه سنی برای عمل لاغری مناسب است؟

تعیین محدوده سنی برای عمل لاغری به‌این‌علت است که جراحی نتیجه‌ی از بخش داشته باشد و عوارض آن به حداقل برسد. به همین جهت توصیه می‌شود افراد کمتر از ۱۵ سال و بیشتر از ۶۰ سال عمل لاغری انجام ندهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست