1. دایرکتوری مطب ۳۶۵
 2. پیکر تراشی

پیکر تراشی

دستگاه‌های زیادی برای پیکرتراشی وجود دارد که می‌توان به لیپوماتیک، واترجت و پال اشاره کرد. با دستگاه های پیکرتراشی دیگر نیاز نیست برای لاغر شدن رژیم‌های سخت بگیرید یا ورزش کنید. با پیکرتراشی می‌توانید چربی‌های موضعی بخشی از بدن که می‌خواهید را تخلیه کنید و ساختار بدن تان را همان طور که می‌خواهید فرم دهی کنید. برای انجام پیکرتراشی می توانید به پزشک لاغری یا جراح پلاستیک مراجعه کنید.

درگذشته افراد چاق برای کم کردن وزن و رعایت تناسب‌اندام تنها می‌توانستند از طریق رژیم غذایی و ورزش کردن به هدف خود برسند. اما با پیشرفت علم پزشکی شیوه‌های مختلف جراحی به کمک پزشکان و بیماران آمد تا در کوتاه‌ترین زمان به اهداف خود در تناسب‌اندام برسند. پیکرتراشی یکی از شیوه‌های کاهش چربی موضعی است که شیوه‌های مختلفی برای انجام آن وجود دارد.

لیست متخصصان و جراحان پلاستیک که خدمات پیکر تراشی انجام می دهند.

دکتر محمد کشاورز متخصص جراحی پلاستیک در شیراز
دکتر محمد کشاورز متخصص جراحی پلاستیک در شیراز

دکتر محمد کشاورز

زیبایی شما، امضای کار ماست

دکتر محمد کشاورز متخصص جراحی سینه، شک و زیبایی پلاستیک در شیراز می باشند، ایشان در مطب خود از جدیدترین دستگاه تخلیه چربی درجهان، استفاده می کنند.…
۰۹۳۹۳۱۱۸۲۵۰
متخصص جراحی پلاستیک در شیراز

شیراز، خیابان قدوسی غربی، ساختمان قاجاریه، طبقه اول

دکتر مجید قربانزاده متخصص
دکتر مجید قربانزاده متخصص

دکتر مجید قربانزاده

تجربه داشتن اندامی که لایق شخصیت شماست

دکتر مجید قربانزاده متخصص جراحی،لاپاراسکوپی در مشهد می باشند، ایشان در تلاش اند تا با بهره گیری از بهترین متریال و تجهیزات، رضایت مراجعین خود را جلب…
۰۹۰۱۵۷۹۶۰۵۰
متخصص جراحی،لاپاراسکوپی در مشهد

مشهد، بلوار سجاد، بزرگمهر شمالی، ساختمان آناهید، طبقه ۳ واحد ۳۰۲

دکتر سعید مرزبان

فوق تخصص جراحی پلاستیک

دکتر سعید مرزبان فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در شیراز می باشند، جهت رزرو نوبت می توانید با شماره های درج شده در بالا تماس حاصل…
۰۷۱۳۲۳۲۶۷۹۸
۰۷۱۳۲۳۲۶۷۹۷
فوق تخصص جراحی پلاستیک در شیراز

شیراز، خیابان زند، ساختمان آریا، طبقه اول

دکتر محمدرضا شیروانی فوق تخصص جراحی پلاستیک در اصفهان
دکتر محمدرضا شیروانی فوق تخصص جراحی پلاستیک در اصفهان

دکتر محمدرضا شیروانی

ارائه انجام پیکرتراشی و لیپوساکشن

دکتر محمدرضا شیروانی فوق تخصص جراحی پلاستیک، زیبایی و ترمیم بدن در اصفهان مشغول به فعالیت است. برای دریافت نوبت و مشاوره در مورد لیپوساکشن و لیزر…
۰۳۱۳۶۲۸۱۲۱۷
۰۳۱۳۶۲۸۰۴۱۱
جراحی بینی و جراحی پلاستیک اصفهان

اصفهان، خیابان توحید میانی، روبروی بانک سامان نبش کوچه ۲۵، مجتمع گلدیس، طبقه ۴ ، واحد ۱۶

دکتر مهدی رمضانی اول جراحی بینی و پلاستیک در مشهد
دکتر مهدی رمضانی اول جراحی بینی و پلاستیک در مشهد

دکتر مهدی رمضانی اول

دارای بورد تخصصی و فوق تخصص جراحی پلاستیک

دکتر مهدی رمضانی اول با داشتن بیش از ۶۰۰۰ عمل بینی موفق در کارنامه کاری خود یکی از بهترین جراحان پلاستیک در مشهد است. جهت رزرو نوبت…
۰۵۱۳۸۴۷۶۸۸۷
۰۹۱۵۷۷۶۷۷۰۳
متخصص پوست و مو مشهد

مشهد، بلوار بعثت، نبش بعثت ۱۲، روبروی تالار یاس، ساختمان پزشکان مهدوی

دکتر وهاب آسترکی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در تهران
دکتر وهاب آسترکی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در تهران

دکتر وهاب آسترکی

دارای سالها تجربه

دکتر وهاب استرکی فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در تهران می باشند، ایشان در زمینه جراحی های زیبایی صورت و بدن، فعالیت و تجربه بسیاری دارند…
۰۹۱۲۹۶۴۵۸۸۴
فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی در تهران

تهران، خیابان لواسانی(فرمانیه شرقی)، جنب باشگاه فرمانیه، پلاک ۱۲، طبقه چهارم واحد ۱۲، ساختمان ۲۴۱

دکتر مجتبی سهراب پور جراح بینی شیراز
دکتر مجتبی سهراب پور جراح بینی شیراز

دکتر مجتبی سهراب پور

جراح و متخصص گوش و حلق و بینی

دکتر مجتبی سهراب پور جراح و متخصص گوش، حلق و بینی جراح پلاستیک بینی و صورت جراحی زیبایی و ترمیمی در شیراز مشغول  به فعالیت است. برای…
۰۷۱۵۳۳۳۴۰۳۷
۰۷۱۵۳۳۳۴۰۷۲
۰۹۳۳۹۷۹۵۰۰۰
جراح و متخصص گوش و حلق و بینی در شیراز

شیراز، فسا، بلوار بعثت، جنب هنرستان امام علی

دکتر فیروزه دانشور متخصص جراحی عمومی در مشهد
دکتر فیروزه دانشور متخصص جراحی عمومی در مشهد

دکتر فیروزه دانشوری

دارای فلوشیپ رسمی از آکادمی جراحان زیبایی آمریکا (AACS)

دکتر فیروزه دانشوری متخصص جراحی عمومی در مشهد هستند، ایشان موفق به عضویت در انجمن هیئت علمی و نایب رئیس انجمن پزشکان ورزشی ایران شده اند، جهت…
۳۷۶۷۶۲۲۷ ۰۵۱
۳۷۶۷۶۳۹۶ ۰۵۱
متخصص جراحی عمومی در مشهد

مشهد، بلوار سجاد، بین چهارراه خیام و گلریز، ساختمان پزشکان نگین طبقه دوم واحد ۷

دکتر سینا غیائی فوق تخصص جراحی پلاستیک در شیراز
دکتر سینا غیائی فوق تخصص جراحی پلاستیک در شیراز

دکتر سینا غیاثی حافظی

فوق تخصص جراحی پلاستیک و زیبایی

دکتر سینا غیاثی فوق تخصص جراجی پلاستیک در شیراز هستند، ایشان موفق به کسب افتخارات بسیاری از جمله رتبه ی سوم بورد تخصصی شدند. جهت رزرو نوبت…
۰۷۱۳۶۴۹۴۹۰۱
۰۹۱۲۰۲۷۵۸۲۷
فوق متخصص جراحی پلاستیک در شیراز

شیراز، چهارراه ستارخان، کوچه شماره ۱۷، ساختمان خضرا۲

دکتر علیرضا برجسته متخصص جراحی زیبایی در مشهد
دکتر علیرضا برجسته متخصص جراحی زیبایی در مشهد

دکتر علیرضا برجسته

متخصص جراحی زیبایی

دکتر علیرضا متخصص جراحی زیبایی می باشند، جهت رزرو نوبت می توانید با شماره های درج شده در بالا تماس حاصل فرمایید.
۰۹۱۵۴۴۶۳۵۶۱
متخصص جراحی زیبایی در مشهد

مشهد، خیابان احمدآباد، عارف ۳، ساختمان پزشکان یاس، طبقه دوم

پیکرتراشی بدن چیست؟
پیکرتراشی در کدام اندام‌ها انجام می‌شود؟

به‌طورکلی تمام قسمت‌های بدن که چربی اضافه داشته باشد را می‌تواند با پیکرتراشی به شکل دلخواه درآورد به شرح ذیل می باشد:

 • ران
 • بازو
 • پشت
 • پهلو و شکم
 • غبغب

انواع شیوه های پیکرتراشی

پیکرتراشی با متدها و دستگاه‌های مختلفی چربی‌های موضعی بدن را آب می‌کند. این شیوه‌ها به‌طورکلی مبتنی بر از بین بردن چربی‌های بدن هستند اما مزایا و معایب آن‌ها باهم متفاوت است.

پیکرتراشی با لیپوماتیک

یکی از تکنیک‌های مورداستفاده برای پیکرتراشی لیپوماتیک است. این شیوه‌ی جدید تهاجم کمی دارد و نیاز نیست در آن از برش زدن و جراحی یا بخیه کردن استفاده شود. بلکه شیوه‌ی انجام آن به این صورت است که از بی‌حسی موضعی استفاده می‌شود و یک برش ریز در منطقه‌ی چربی زده می‌شود و یک لوله وارد بدن می‌شود.
این لوله که کانولا نام دارد با حرکات چرخشی و لرزشی که در موضع چربی انجام می‌دهد باعث خرد شدن چربی‌های زیرپوست می‌شود و به‌این‌ترتیب آن‌ها را برای تخلیه کردن آماده می‌کند. بعد از تخلیه‌ی چربی از موضع لوله‌ی کانولا از بدن خارج می‌شود.

پیکر تراشی با لیپوماتیک

پیکرتراشی با لیپوماتیک چه مزیتی دارد؟

لیپوماتیک را برای آب‌کردن چربی شکم، پهلو حتی غبغب هم می‌توان استفاده کرد. مزیت استفاده از این شیوه این است که چربی خارج‌شده را می‌توان برای قسمت‌های دیگر از بدن استفاده کرد. این مزیت باعث می‌شود فرم دهی بدن با چربی‌هایی صورت بگیرد که بدن با آن سازگار است و مشکلی را برای فرد متقاضی ایجاد نمی‌کند.

پیکرتراشی با لیپوست

لیپوست یکی دیگر از تکنیک‌های مورداستفاده برای از بین بردن چربی است. این تکنیک را به نام T.L.A می‌شناسیم و مانند لیپوماتیک چربی استخراج‌شده از آن قابل‌استفاده در قسمت‌های دیگر بدن است. روش انجام این شیوه به شکل است که در زمان تزریق از حرکت‌های رفت و برگشتی و حرکات لرزشی استفاده می‌شود. رفت و برگشتی بودن حرکات موجب می‌شود چربی‌ها زیر پوست گلوله نشود و ناهمواری ایجاد نکند.

پیکر تراشی با لیپوست

پیکرتراشی با لیپوساکشن

لیپوساکشن به عملیاتی گفته می‌شود که طی آن چربی‌های اضافی بدن با مکش خارج می‌شود. در این شیوه نیز مانند لیپولیز از لوله‌ی کانولا برای خارج کردن چربی‌های زیرپوست استفاده می‌شود اما حذف و ترمیم پوست ناحیه‌ی موردنظر انجام نمی‌شود. همچنین چربی‌های استخراج شده در لیپوساکشن کیفیت مطلوبی ندارد و قابل‌استفاده در نقاط دیگر بدن نیست.

پیکرتراشی با بادی جت

بادی جت یکی از کم تهاجم‌ترین شیوه‌های پیکرتراشی است که بدون بیهوشی انجام می‌شود. چربی‌های خارج‌شده از بدن برای مصارف دیگر مانند رفع چین و چروک استفاده می‌شود. این خاصیت به‌خصوص برای کسانی که سن آن‌ها بالا رفته و پوست خاصیت کشسانی را ازدست‌داده اهمیت زیادی دارد.
پیکرتراشی با بادی‌جت ماندگاری بالایی دارد و کسانی که از این شیوه استفاده می‌کنند اگر رژیم غذایی خود را رعایت کنند تا مدت طولانی می‌توانند تناسب‌اندام داشته باشند. شیوه‌ی انجام این شیوه به این صورت است که باقدرت کنترل‌شده آب چربی‌ها خرد می‌شوند و با استفاده از دستگاه از بدن تخلیه می‌شوند. تفاوت اصلی این شیوه با شیوه‌های دیگر پیکرتراشی استفاده از قدرت آب است و این مزیت را دارد که در آن به بافت‌های اطراف پوست، عصب و عروق خونی آسیبی وارد نمی‌شود.

پیکرتراشی با ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی یک شیوه‌ی جراحی است و باید تحت بی‌هوشی کامل انجام شود و با بی‌حسی موضعی قابل انجام نیست. این شیوه برای لاغر کردن شکم و پهلو استفاده می‌شود. برشی که در ابدومینوپلاستی زده می‌شود در قسمت‌های زیر است:

 1. لگن تا نزدیک ناحیه‌ی تناسلی
 2. برش در اطراف ناف

پیکرتراشی با ابدومینوپلاستی

شیوه‌ی انجام این روش خارج کردن چربی‌های ناحیه‌ی شکم و پهلو نیست بلکه با برشی که روی شکم زده می‌شود به عضلات فرم مناسب داده می‌شود. به این صورت که ابتدا پوست روی عضلات شکم جدا می‌شود، سپس عضلات به هم نزدیک می‌شود و فرم شکم کوچک‌تر می‌شود. با برگرداندن پوست روی شکم و جدا کردن قسمت‌های اضافی آن کار جراحی تمام می‌شود.

عوارض پیکرتراشی با ابدومینوپلاستی شامل چه مواردی است؟

این شیوه عوارض زیادی دارد و به همین دلیل امروزه در بین شیوه‌های جراحی جایی ندارد، عوارض ابدومینوپلاستی شامل موارد زیر است:

 • عدم تقارن
 • عفونت
 • خونریزی
 • تجمع مایع زیرپوست
 • شل شدن پوست

تفاوت شیوه‌های مختلف پیکرتراشی چیست؟

پیکرتراشی با شیوه‌های مختلف انجام می‌شود که هرکدام از این شیوه‌ها نسبت به دیگر شیوه‌ها تفاوت‌هایی باهم دارند.

میزان چربی خارج‌شده درروش لیموست نسبت به روش‌های دیگر بیشتر است زیرا دستگاه مورداستفاده قدرت بالاتری دارد.
در لیپوست احتمال بروز ناهمواری کمتر است پس لیفت پوست موضع جراحی بهتر انجام می‌شود.
عوارض جانبی پیکرتراشی مانند کبودی، التهاب و تورم درروش لیپوست نسبت به لیپوست و بادی جت کمتر است.
روش‌های بدون جراحی پیکرتراشی مانند لیپوست، لیپوست و بادی جت نسبت به روش نیازمند جراحی که ابدومینوپلاستی است فرد را در تهاجم کمتر قرار می‌دهد زیرا نیاز به بی‌هوشی ندارد و با بی‌حسی موضعی قابل انجام است.
تفاوت روش بادی جت با لیپوماتیک این است که در بادی‌جت از قدرت آب استفاده می‌شود درحالی‌که که در لیپوماتیک از قدرت امواج استفاده می‌شود به همین دلیل کسانی که پیکرتراشی با بادی‌جت را انجام می‌دهند دوران نقاهت کوتاه‌تر و عوارض کمتری را تجربه می‌کنند.
در لیپوساکشن چربی‌ها شکسته می‌شوند و سپس از بدن تخلیه می‌شوند به همین جهت در نقاط دیگر بدن قابل‌استفاده نیستند اما در لیپوست و بادی‌جت چربی‌ها با حرارت مایع می‌شوند به همین جهت می‌توان آن را در قسمت‌های دیگر بدن تزریق کرد زیرا ساختار آن آسیب‌ندیده است.

بهترین شیوه انجام پیکرتراشی کدام است؟

با توجه به مطالبی که در مورد آشنایی با انواع شیوه‌های پیکرتراشی بیان کردیم و تفاوت‌هایی که برشمردیم می‌توانیم ادعا کنیم لیپوست و لیپوماتیک بهترین شیوه‌های پیکرتراشی هستند. زیرا عوارض کمی برای فرد متقاضی خدمات به‌جا می‌گذارند و چربی خارج‌شده از بدن نیز قابل‌استفاده است. اما عاقلانه‌ترین راه این است که بهترین روش برای پیکرتراشی را پزشک با توجه به شرایط جسمانی فرد انتخاب کند. شرایط جسمانی مؤثر در انتخاب روش شامل موارد زیر است:

 • میزان چربی بدن
 • سلامت عمومی بدن
 • سن فرد متقاضی پیکرتراشی

چه کسانی برای پیکرتراشی کاندیدای مناسبی هستند؟

تمام افراد نمی‌توانند شیوه‌های پیکرتراشی را انجام دهند بلکه بهتر است دارای شرایط ویژه‌ای باشند تا عوارض کمتری را تجربه کنند و اثربخشی پیکرتراشی بالا باشد. این شرایط شامل موارد زیر است:

 1. کسانی که BMI آن‌ها بالای ۲۵ و ۳۰ باشد.
 2. عدم اعتیاد به مواد مخدر و استعمال سیگار
 3. سلامت قلبی فرد متقاضی پیکرتراشی
 4. عدم ابتلا به دیابت و بیمارهای زمینه‌ای
 5. سلامت کامل روحی و عدم ابتلا به افسردگی
 6. علت چاقی یا اضافه‌وزن بیماری نباشد
 7. فرد بتواند بعد از پیکرتراشی به یک رژیم غذایی پایبند شود.

هزینه پیکرتراشی چقدر است؟

تعیین هزینه‌ی دقیق برای انجام پیکرتراشی امکان‌پذیر نیست زیرا عوامل مختلفی در میزان هزینه تأثیرگذار است. اصلی‌ترین عامل نوع روش انتخاب‌شده برای جراحی است که بر قیمت مؤثر است. همچنین تخصص و تجربه‌ی پزشک معالج و خدمات ارائه‌شده در مرکزی که عمل زیبایی در آن انجام می‌شود نیز از عوامل مهم در تعیین هزینه هستند. درصورتی‌که فردی تمایل داشته باشند از میزان دقیق هزینه مطلع شود می‌تواند در جلسه‌ی قبل از جراحی که برای مشاوره تعیین می‌شود میزان هزینه را از پزشک سؤال کند.

هزینه پیکر تراشی

اقدامات قبل از پیکرتراشی شامل چه مواردی است؟

 1. یک هفته قبل از انجام شیوه‌های پیکرتراشی سیگار کشیدن و مصرف مشروبات الکلی را متوقف کنید.
 2. یک هفته قبل از پیکرتراشی مصرف داروهای ضد انعقاد خون مانند وارفرین یا آسپرین را متوقف کنید.
 3. روز جراحی باید لباس گشاد به تن کنید و از زیورآلات استفاده نکنید.

مراقبت‌های بعد از پیکرتراشی شامل چه مواردی است؟

انجام هرکدام از شیوه‌های پیکرتراشی برای رسیدن به‌تناسب اندام پایان راه نیست و نیاز به مراقبت‌هایی دارد که بلافاصله بعد از عمل باید آن‌ها را شروع کرد.

پوشیدن گن لاغری

پزشکان توصیه می‌کنند بعد از پیکرتراشی از باند و گن لاغری برای کاهش تورم استفاده شود و استفاده از باند تا دو هفته و استفاده از گن تا چند هفته بعد از عمل توصیه می‌شود.

مراقبتهای بعد از پیکر تراشی | استفاده از گن لاغری

استراحت بعد از پیکرتراشی

بعد از انجام جراحی بدن برای بازیابی توان خود نیازمند زمان است. پس لازم است فردی که پیکرتراشی انجام داده به مدت چند روز استراحت کند و در صورت لزوم از محل کار یا تحصیل مرخصی بگیرد. همچنین از تشک و بالش راحت برای استراحت استفاده کند.

درصورتی‌که از شیوه‌ی جراحی با ابدومینوپلاستی استفاده شود لازم است طول دوره‌ی استراحت افزایش یابد.

عدم فعالیت ورزشی

فعالیت‌ و ورزش سنگین را به مدت یک ماه بعد از جراحی باید به تعویق انداخت اما چند روز بعد از پیکرتراشی می‌توان پیاده‌روی را شروع کرد. زیرا فعالیت سبک مانند پیاده‌روی از ایجاد لخته خون جلوگیری می‌کند.

مراقب از محل زخم

در شیوه‌های بدون جراحی پیکرتراشی برش‌های کوچکی روی پوست ایجاد می‌شود که به‌طور طبیعی ۴۸ ساعت یا حتی ۷۲ ساعت بعد از عمل از محل برش خونابه خارج می‌شود. تخلیه‌ی خونابه و مایع بی‌حسی موجب کاهش تورم و کبودی محل می‌شود. اگر در حالت عادی این تخلیه صورت نگیرد باید با فشار دست این کار را تسهیل کرد. زیرا در صورت جمع شدن مایعات در این قسمت پوست متورم می‌شود و فرد را دچار مشکل می‌کند. فقط باید به این نکته دقت کنید که از کمپرس گرم روی محل زخم استفاده نکنید.

در مدتی که مایعات از منافذ خارج می‌شود باید روی زخم پانسمان باشد و فرد داخل وان حمام سونا یا استخر نرود. اما ۲۴ ساعت بعد از متوقف شدن خروج خونابه و مایعات می‌توان پانسمان را جدا کرد.

استفاده از داروهای مسکن بدون نسخه و آنتی‌بیوتیک

کسانی که بعد از پیکرتراشی درد و ناراحتی دارند می‌توانند از داروهای مسکن که بدون نسخه به فروش می‌رسد مانند ایبوپروفن و استامینوفن هر ۸ ساعت یک‌بار استفاده کنند. همچنین استفاده از آنتی‌بیوتیک برای پیشگیری از ابتلا به عفونت ضروری است و خطرات بعد از پیکرتراشی را کم می‌کند.

کنترل وزن

مهم‌ترین مراقبت بعد از پیکرتراشی داشتن رژیم متعادل و کم کالری برای کنترل وزن است. زیرا در اثر پرخوری مجدداً افزایش سلول‌های چربی و چاقی موضعی ایجاد می‌شود. بهتر است این افراد مصرف میوه و سبزی را در رژیم غذایی خود افزایش دهند و از مصرف کربوهیدرات با مقادیر بالا بپرهیزند.

آیا پیکرتراشی شامل بیمه می شود؟

پیکرتراشی یکی از جراحی‌هایی است که به‌منظور زیبایی انجام می‌شود. اما اگر این جراحی جنبه‌ی درمانی داشته باشد یعنی فرد دچار چاقی مفرط باشد و BMIبالای ۴۰ داشته باشد ممکن است بیمه‌گذار بخشی یا تمام هزینه‌ی جراحی را با بیمه تکمیلی پرداخت کند.

عوارض پیکرتراشی چیست؟

پیکرتراشی نیز مانند تمام جراحی‌های زیبایی و درمانی عوارض خاصی دارد. بخشی از این عوارض طبیعی هستند و به‌طورمعمول بعد از چند روز با مراقبت از بین می‌روند.

 • درد و کبودی بعد از پیکرتراشی به‌طور طبیعی ایجاد می‌شود.
 • در صورت رعایت نکردن بهداشت و مصرف نکردن آنتی‌بیوتیک محل زخم ممکن است عفونت کند.
 • در برخی افراد ممکن است به پوست آسیب وارد شود.
 • آمبولی از عوارضی است که در تمام جراحی‌ها امکان آن وجود دارد.
 • تجمع مایع یا خون زیرپوست قسمتی از بدن نیز در برخی افراد اتفاق می‌افتد.
فیلتر ها
Reset
ظراحی سایت پزشکی
دکتر محمد عاطفت
ایمپلنت دیجیتال اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.