زی‌امبدینگ متد جذاب لاغری

زی‌امبدینگ متد جذاب لاغری | مطب 365

روش زی‌امبدینگ یک روش بسیار مؤثر و خلاقانه در کاهش وزن است. از روش‌های متعددی برای کمک به روند کاهش وزن استفاده می‌شود. روش زی ترک امبدینگ، در مراکز لاغری  مورداستفاده قرارگرفته است و همراهی آن با رژیم‌هایی که پشتیبانی بسیار قوی دارد باعث رضایت‌مندی بسیار زیاد کاربران شده است. همچنین توانسته است از نیاز به مراجعات چند بار در هفته‌ی کاربران کم کند که برای کسانی که نمی‌توانند مدام برای ویزیت مراجعه کنند.

روش لاغری زی‌امبدینگ چیست

زی‌امبدینگ یکی از قدیمی‌ترین نمونه‌ها روش طب سنتی چین یا طب سوزنی است. طب سوزنی از روش‌های مختلفی برای کاهش وزن استفاده کرده است و یکی از آن‌ها که موضوع بحث امروز ما است. روش اِمبدینگ یا جایگذاری مواد قابل‌جذب در زیر جلد، برای کمک به کاهش وزن است. روش اِمبدینگ در سال‌های اخیر محبوبیت بسیار زیادی پیداکرده است و یکی از زیرشاخه‌های آمنوم زی ترک امبدینگ، تأثیرات بسیار چشمگیری در کاهش وزن داشته است. در این روش چون مواد جایگذاری شده در زیر جلد مدت زیادی باقی می‌مانند می‌توانند تحریکات را طولانی‌ مدت نگه‌ دارند و از این بابت نیاز به مراجعه مکرر افراد به کلینیک‌ها بسیار کم می‌شود. این روش را روش سبز کاهش وزن نامیده‌اند چون نیاز به استفاده از داروهای لاغری و مواد شیمیایی را بسیار کم کرده است.

روش لاغری زی‌امبدینگ چیست| مطب 365

زی‌امبدینگ چگونه باعث لاغری می‌شود؟

ایمپلنت‌های جایگذاری شده در زیر جلد، از چهار روش مختلف می‌توانند باعث تسهیل روند کاهش وزن شوند.

کاهش اشتها

در روش اول باعث کاهش اشتها می‌شوند پس در افرادی که پرخوری و اشتهای زیاد دارند بسیار مؤثر است. کسانی که عادت به ریزه خواری دارند میتوانند با این روش اشتهای خودرا کمتر کنند.

کاهش جذب مواد غذایی

در روش دوم باعث کاهش جذب می‌شوند این مکانیسم با افزایش حرکات روده انجام می‌شود. بنابراین می‌تواند به‌صورت مؤثری از ایجاد یبوست در روند رژیم غذایی جلوگیری کند. این مکانیسم آن هم بسیار کمک‌کننده است؛

افزایش سوخت وساز بدن با زی‌امبدینگ متد جذاب لاغری

سومین مکانیسم افزایش سوخت‌وساز بدن است به صورتی که روند کاهش وزن تسهیل می‌یابد و با بهتر شدن روند کاهش وزن نیز انگیزه‌ی بسیار خوبی در فرد ایجاد می‌شود. این روش برای افرادی که دچار استپ وزنی هستند بسیار کاربرد دارد.

اثر مسقیم روی چربی ها با ایمپلنت ها

چهارمین مکانیسم که بسیار مهم است اثر مستقیم ایمپلنت‌ها بر روی چربی‌های موضعی و لیز چربی‌های همان منطقه‌ای که ایمپلنت کارگذاری شده است.

تاثیرات زی‌امبدینگ روی بدن برای لاغری |مطب 365

آیا زی امبدینگ درد، جراحت یا بخیه دارد؟

معلوم است که همه به درد حساس شده‌اند. خیر عزیزان هیچ‌گونه جراحت برش یا بخیه‌ای در کار نیست. مواد ایمپلنت از طریق کانال‌های خاصی پس از بی‌حسی موضعی که در آن حوزه انجام می‌شود در زیر جلد قرار می‌گیرد و بلافاصله می‌توان به فعالیت روزانه ادامه داد و هیچ‌گونه دردی هم ندارد.

مکانیسم اثر زی امبدینگ چیست و چه مدت اثر دارد؟

در واقع پس از قرار گرفتن ایمپلنت در زیر جلد، به علت فشار مستقیم در نقطه و همچنین موادی که از ماده‌ی ایمپلنت آزاد می‌شود ما چند مکانیسم را برای کاهش وزن پیدا می‌کنیم. یکی از آن افزایش حرکات گوارش است که هم به تخلیه سریع روده و معده کمک می‌کند و هم حرکت‌های رو به بالا باعث کاهش اشتها و در مواردی کمی تهوع می‌‎شود. افزایش سوخت‌وساز به علت موادی که از ایمپلنت آزاد می‌شود.‌ همچنین اثر لیزر چربی‌های موضعی که ایمپلنت قرارگرفته است باعث کاهش سایز شده و از این طریق اثر می‌کند. در مورد اینکه چه مدت اثر دارد؟ معمولاً این ایمپلنت‌ها برای مدت چهار هفته تأثیر دارد. البته انواع شش‌ماهه‌ی آن هم هست که هنوز در ایران وارد نشده است. انواعی که ما در اختیار داریم به مدت یک ماه یا چهار هفته تأثیر دارد پس از آن باید مجدداً برایشان انجام شود.

ماندگاری زی‌امبدینگ چقدر است | مطب 365

که چه کسانی کاندید زی امبدینگ هستند؟

همان‌طور که گفتیم زی‌اِمبدینگ با افزایش سوخت‌وساز و کاهش اشتها به کاهش وزن کمک می‌کند و یک جایگزین بسیار خوب برای لیزر است. بنابراین کسانی که به دلیل دوری راه یا مشکلات اجتماعی قادر نیستند هفته‌ای چند بار به کلینیک مراجعه کنند  می‌توانند از این روش استفاده کنند. خوبی این روش این است که نیازی به مراجعات مکرر ندارد و رژیم‌هایشان از طریق اینترنت برای آن‌ها ارسال می‌شود. ماهی یک‌بار هم برای شارژ به‌اصطلاح ایمپلنتشان مراجعه می‌کنند.

آیا رژیم غذایی بعد از زی امبدینگ باید رعایت شود

بله می‌شود اما اگر واقعاً قصد کاهش وزن دارید باید رژیم را رعایت کنید به خصوص اینکه در روش زی‌اِمبدینگ یک رژیم ویژه برای تثبیت بی‌اشتهایی و افزایش سوخت‌وساز وجود دارد. علیرغم اینکه ما طرفدار رژیم‌های آزاد هستیم یعنی انتخاب غذا باید توسط خود کاربر انجام شود. اما کسانی که زی‌اِمبدینگ انجام می‌دهند ابتدا یک رژیم ویژه‌ی دوهفته‌ای را پشت سر می‌گذارند تا ما اشتها را به حداقل برسانیم. سپس مجدداً به رژیم‌های آزاد برمی‌گردیم و انتخاب توسط خود کاربران انجام خواهد شد.

ایا زی‌امبدینگ نیازبه رژیم دارد | مطب 365

چه کسانی نمی‌توانند از روش زی امبدینگ استفاده کنند؟

معمولاً کسانی که اختلال انعقادی یا بیماری‌های وخیم دارند مثل دیابت کنترل نشده یا افرادی که دیالیز می‌شوند نباید از زی‌اِمبدینگ استفاده کنند. در مورد بچه‌ها زی‌اِمبدینگ، به شرطی کارآمد خواهد بود که بچه به بلوغ فکری برای گرفتن رژیم رسیده باشد. اگر بچه‌ها رژیم را رعایت نکنند بدون شک در این گروه استفاده نمی‌شود. ولی همه‌ی گروه‌های سنی که توانایی گرفتن رژیم و گوش کردن به حرف‌های مشاور تغذیه را داشته باشند کاندید زی‎اِمبدینگ هستند.

آیا در هنگام شیردهی می‌شود از روش زی‌امبدینگ استفاده کرد؟

بله زی امبدینگ یک روش پیشنهادی در هنگام شیردهی است. این روش هم باعث روند خوب کاهش وزن می‌شود و هم ترشح شیر را زیاد می‌کند. کسانی که بچه‌ی کوچک دارند معمولاً تنها گذاشتن او و مراجعات زیاد برایشان کمی مشکل است. بنابراین می‌توانند از این روش استفاده کنند که همانند لیزر عمل کرده و ترشح شیر را زیاد می‌کند. همچنین روند کاهش وزن را تسریع می‌بخشد و می‌توانند در خانه در کنار کودکشان باشند و کمتر مراجعه کنند. به همین دلیل در هنگام شیردهی، این روش یکی از روش‌های پیشنهادی ما است.

زی‌امبدینگ روشی جذاب برای کاهش وزن در دوران شیردهی | مطب 365

آیا برگشت وزن با این روش سریع‌تر از روش‌های دیگر است؟

اگر کسی به علت رژیم‌های خیلی خیلی محدود شده از لحاظ کالری یا ورزش سنگین یا داروهای لاغری وزن کم کرده باشد بعد این‌ها را رها کرده باشد این‌ها باعث برگشت سریع می‌شود. ولی هر روشی که با رژیم منطقی پیش رفته باشد برگشت سریع معنی نمی‌دهد.

سخن پایانی

زی امبدینگ یکی از متدهای جدید برای لاغری است که یکی از شاخه های طب سوزنی است که در این روش با قرار دادن مواد قابل جذب زیر پوست مواد باعث بالا بردن سوخت و ساز سریع بدن می‌شود.

مطالب مرتبط:

نظر شما چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین مقالات

آخرین مصاحبه ها

فهرست