بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی جراحی زیبایی پلک است که برای برطرف کردن آثار پیری ناحیه دورچشم انجام می‌شود. با بلفاروپلاستی می توان افتادگی پلک ها، چروک های دور چشم و پف آلودگی را برطرف کرد. با برداشتن پوست و چربی اضافی دورچشم، چشم ها نمای جوان تر و شاداب تری پیدا می کنند.

با بلفاروپلاستی می توان افتادگی پلک را ترمیم کرد. جراحی پلک را می توان بر روی پلک فوقانی، پلک پایین یا هر دو پلک انجام داد. بلفاروپلاستی هم برای زیبایی پلک و هم برای درمان مشکلات عملکردی پلک کاربرد دارد. بسیاری از متقاضان جراحی پلک، پلک افتاده یا پوست اضافه دارند.

اگر قصد انجام بلفاروپلاستی دارید متخصص پوست و مو زیادی هستند که برای انجام بلفاروپلاستی در شهرهای مختلفی مشغول به فعالیت هستند که می‌توانید به آنها مراجعه کنید، مطب ۳۶۵ قصد دارد بهترین متخصص‌های پوست و مو که جراحی پلک را انجام می‌دهند را با ذکر مشخصات کامل به شما معرفی کند، با ما همراه باشید.

null

مراکز درمانی و پزشکان

لیست مطب، درمانگاه، بیمارستان و پزشکانی که می توانید برای بلفاروپلاستی مراجعه کنید
null

سوالات متداول بیماران

بلفاروپلاستی چیست؟ معایب! سن مناسب برای بلفارو! هزینه های این عمل ! مراقبت های بعد از انجام بلفاروپلاسنی و ….
null

مقالات مرتبط

لیست مطب، درمانگاه، بیمارستان و پزشکانی که می توانید برای بلفاروپلاستی مراجعه کنید

مراکز و پزشکان ارائه دهنده خدمات بلفاروپلاستی

اگر در جستجو مطب، درمانگاه، بیمارستان و پزشک برای جراحی پلک هستید در ادامه لیستی از متخصص های پوست و مو و یا چشم پزشکانی که بلفاروپلاستی انجام می دهند ارائه شده است.

دکتر محمدرضا حاجیان فوق تخصص جراحی پلاستیک در اصفهان
دکتر محمدرضا حاجیان فوق تخصص جراحی پلاستیک در اصفهان

کلینیک لیزر حاجیان

بورد فوق تخصصی جراحی پلاستیک

کلینیک لیزر حاجیان با مدیریت دکتر محمدرضا حاجیان در اصفهان مشغول به فعالیت است. خدماتی که می توانید از کلینیک لیزر حاجیان دریافت کنید: هایفوتراپی، مزوتراپی، درمان…
۰۳۱۳۶۶۷۲۱۵۲
۰۳۱۳۶۶۷۱۴۳۴
۰۹۱۳۰۲۷۵۰۵۵
فوق تخصص پوست، مو و زیبایی در اصفهان

اصفهان، شيخ صدوق شمالي، جنب پل هوايي مير، قبل از کاخ سعادت آباد غربی، ساختمان ١٥٧، طبقه اول، واحد ١١

دکتر مریم کمالی

خدمات زیبایی و درمانی

دکتر مریم ملکی پزشک پوست مو و تزریق ژل در کرج و لیزر درمان ویژه بانوان در کرج مشغول به فعالیت است. برای دیدن نمونه کارهای بیشتر…
۰۲۶۳۲۲۸۴۵۶۴
۰۲۶۳۲۲۱۶۳۹۳
۰۹۳۷۴۶۵۰۴۰۵
پزشک وست، مو و زیبایی در کرج

کرج، چهار راه طالقانی، بین زیرگذرومیدان شهدا، برج رازی طبقه۴، واحد۴۳

دکتر مهدی سبکتکین متخصص پوست، مو و زیبایی در اصفهان
دکتر مهدی سبکتکین متخصص پوست، مو و زیبایی در اصفهان

دکتر مهدی سبکتکین

بورد تخصصی پوست و مو

دکتر مهمدی سبکتکین متخصص پوست و مو، زیبایی و لیزر در اصفهان مشغول به فعالیت است. ایشان دارای بورد تخصصی پوست و مو از دانشگاه جندی شاپور…
۰۳۱۳۱۳۱۴۴۰۸
۰۹۹۲۳۳۸۰۰۲۵
متخصص پوست، مو و زیبایی در اصفهان

آدرس: اصفهان، خیابان وحید، مجتمع پزشکی وحید، طبقه دوم

دکتر مژگان کریمی متخصص پوست و مو زیبایی در تهران
دکتر مژگان کریمی متخصص پوست و مو زیبایی در تهران

دکتر مژگان کریمی

پزشک پوست و مو در منطقه هروی تهران

دکتر مژگان کریمی دارای مدرک دکترای حرفه ای پزشکی پوست و مو از دانشگاه علوم پزشکی ایران. سابقه ۲۵ سال کار استتیک و زیباسازی و جوانسازی. ارائه…
۰۲۱۲۲۵۰۷۳۱۵
۰۹۱۲۲۰۸۳۳۰۶
پزشک زیبایی، پوست و مو تهران

تهران، پاسداران، ضلع جنوبی میدان ملت، پلاک ۱۰۸، واحد ۱۶، بالای فروشگاه کوروش

دکتر علیرضا واعظ شوشتری متخصص پوست و مو زیبایی در اصفهان
دکتر علیرضا واعظ شوشتری متخصص پوست و مو زیبایی در اصفهان

دکتر علیرضا واعظ شوشتری

متخصص پوست و مو زیبایی و لیزر

دکتر علیرضا واعظ شوشتری متخصص پوست و مو زیبایی در اصفهان.‌ایشان به دلیل علاقه زیاد به رشته پوست، در همین رشته ادامه دادند و در سال ۲۰۰۴…
۰۳۱۳۶۲۸۴۴۸۷
پزشک پوست و مو اصفهان

اصفهان، خیابان توحید میانی، قبل از چهارراه پلیس، مقابل اداره ثبت، ساختمان آریا، طبقه اول

دکتر سید مسعود ناصری صدر
دکتر سید مسعود ناصری صدر

دکتر سید مسعود ناصری صدر

عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا

دکتر سید مسعود ناصری صدر متخصص پوست و مو.زمینه های تخصصی شامل: جراح پلاستیک صورت، جراح سر و گردن و تیرویید، عضو انجمن جراحان پلاستیک آمریکا، جراحی…
۰۵۱۳۸۵۲۵۸۳۰

مشهد، خيابان ابن سينا، ميدان بيمارستان امام رضا، ساختمان پزشكان آفتاب، طبقه ۴

دکتر پرستو خسروانی متخصص پوست و مو زیبایی در شهرکرد
دکتر پرستو خسروانی متخصص پوست و مو زیبایی در شهرکرد

دکتر پرستو خسروانی

استفاده از پیشرفته ترین دستگاه ها در زمینه پوست و مو زیبایی

دکتر پرستو خسروانی متخصص پوست و مو زیبایی در شهرکرد مشغول به فعالیت می باشد. بیماران عزیز برای دریافت نوبت می توانید با شماره های درج شده…
۰۳۸۳۲۲۶۳۳۶۰
متخصص پوست و مو شهرکرد

شهرکرد، خیابان کاشانی، نبش خیابان وارث، جنب اداره حج و اوقاف، کوچه بیست و چهار

دکتر روناک تمدن متخصص جراحی عمومی در کرج
دکتر روناک تمدن متخصص جراحی عمومی در کرج

دکتر روناک تمدن

متخصص جراحی های عمومی

دکتر روناک تمدن متخصص جراحی عمومی دارای بورد تخصصی در کرج مشغول به فعالیت می باشند. ایشان در زمینه جراحی هاى زیبایی و درمانى یکی از فعالان…
٠٢۶٣٣۵٣۴٠٩١
۰۹۱۹۵۷۳۶۴۶۲
متخصص جراحی های عمومی در کرج

کرج، عظیمیه، میدان مهران، جنب بانک مسکن، ساختمان میلاد، طبقه ۲، واحد ۶

دکتر نغمه امیرناصری پزشک پوست و مو و زیبایی در کرج
دکتر نغمه امیرناصری پزشک پوست و مو و زیبایی در کرج

دکتر نغمه امیرناصری

کلینیک زیبایی دکتر امیرناصری

دکتر نغمه امیر ناصری پزشک پوست و مو زیبایی در کرج مشغول به فعالیت است برای دریافت نوبت و مشاوره به مطب دکتر نغمه امیر ناصری مراجعه فرمائید یا با…
۰۲۶۳۲۵۵۸۴۶۷
۰۹۳۹۹۶۴۸۰۶۰
پزشک پوست، مو و زیبایی در کرج

کرج، میدان اسبی، بلوار استقلال جنوبی، نرسیده به مسجد حجت، ساختمان پاسارگاد

کلینیک بایوآس

ارائه انواع خدمات زیبایی در کلینیک زیبایی بایوآس

کلینیک بایوآس کلینیک تخصصی پوست و مو زیبایی در کرج مشغول به فعالیت می باشد. برای دریافت نوبت و مشاوره می توانید به کلینیک بایوآس مراجعه بفرمایید…
۰۲۶۳۴۴۵۲۸۷۹
۰۹۹۱۶۴۳۳۰۶۰
کلینیک زیبایی بایوآس در کرج

کرج، سه راه گوهردشت،زیرپل،برج گوهر طبقه۳واحد۷

فیلتر ها
Reset
Reset
Reset

عضویت در بخش بلفاروپلاستی مطب۳۶۵

اگر شما پزشک متخصص پوست، مو و زیبایی هستید یا متخصص چشم پزشک و خدمات بلفاروپلاستی ارائه می کنید می توانید اطلاعات خود را در سایت مطب ۳۶۵ دز بخش پزشکان و این صفحه (بلفاروپلستی) ثبت کنید.

بلفاروپلاستی چیست؟

بلفاروپلاستی یا همان جراحی پلک یک روش درمانی و زیبایی چشم بصورت سرپایی است که برای از بین بردن افتادگی پوست و چربی‌های اضافی پلک بالا و پلک پایین می‌باشد. در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

بلفاروپلاستی باعث می‌شود که فیس افرادی که جراحی پلک انجام می‌دهند جوان تر و شاداب تر از قبل می‌شود. در بعضی مواقع افتادگی پلک بالا دید چشم را کم می کند، که با این عمل زیبایی چشم، بینایی فرد هم بهتر از قبل می شود.

بلفارولاستی یا جراحی پلک چیست؟

بهترین سن برای عمل بلفاروپلاستی ۴۰ تا ۴۵ سالگی است

بهترین سن برای عمل بلفاروپلاستی

یکی از سوالاتی که ممکن است برای زیباجویان عمل بلفاروپلاستی پیش بیاید این است که بهترین سن برای عمل جراحی پلک  چه موقع است؟ با بالا رفتن سن افراد، کم کم پوست بالای پلک شل شده و افتادگی پلک بالا بوجود می‌آید و اعتماد بنفس در چنین اشخاصی کاهش می‌یابد یا در بعضی افراد بصورت ارثی و ژنتیکی افتادگی یا پف پلک وجود دارد. اولین اقدام برای اعتماد بنفس چنین افرادی عمل بلفاروپلاستی می باشد که در بازه زمانی ۲۰ سال تا ۸۰ سال امکان پذیر است.

نمی توان زمان مشخصی را برای عمل بلفاروپلاستی مشخص کرد ولی بهترین زمان برای جراحی پلک بین ۴۰ تا ۴۵ سال می باشد. که معمولا ۹۰ درصد مراجعه کنندگان برای بلفاروپلاستی بالای ۴۰ سال، سن دارند.

سؤالات متداول بلفاروپلاستی (جراحی پلک)

این یک سئوال خیلی سخت است چون پاسخ دادن به آن برآورده کننده انتظارات واقع گرایانه فرد است. تنها یک جراح خوب پلک و صادق می تواند در ملاقت با بیمار او را از توقعات واقع گرایانه یا غیر واقع گرایانه اش مطلع سازد. و این پاسخ در مورد افراد مختلف متفاوت خواهد بود.

برای دریافت پاسخ بهتر برای این سئوال پیشنهاد می کنیم به افرادیکه این عمل را انجام داده اند، مراجعه کنید ببینید که آیا آنها از انجام این عمل راضی بوده اند یا خیر. و یا با چند پزشک در حوزه جراحی پلک در اصفهان مشورت نمایید

ایجاد بریدگی در داخل پلک پایینی به همراه برداشتن پوست اضافه و چربی در ناحیه پوست پلک پایینی در این عمل عادی است. پوست پلک یکی از بی اهمیت ترین نقاط بدن است و این بریدگی ها معمولا خیلی خوب درمان می شوند.

یک روش بسیار موفق که طی ۵ سال اخیر به صورت موفقیت آمیزی بکار رفته است تکنیک بلفاروپلاستی trans conjunctiva می باشد. در این روش، برش فقط در قسمت درونی پلک زده می شود و دیگر نیاز به برش روی پلک نمی باشد. از طریق این برش می توان چربی آزار دهنده (چربی که باعث ایجاد کیسه ها یا کمانه های زیر چشمها می شود) را برداشت.

معمولا بلفاروپلاستی را با برخی روش‌های صاف کننده پوست از قبیل لیزر یا پیل انجام می‌دهند تا به این وسیله تمام خطوط بافتی صورت در پوست از بین بروند. امروزه استفاده از لیزر پلاسما جت به خون ریزی کمتر و ترمیم سریع تر محل بریدگی کمک زیاذی کرده است.

شاید پرمتقاضی ترین روش ترکیب بلفاروپلاستی با جراحی کشیدگی صورت باشد که به این ترتیب حالت «گردن بوقلمونی» از بین می رود. اگر می خواهید که عمل trans conjunctiva انجام دهید، آن را با پزشک خود در میان بگذارید.

برخی بیماران علاوه بر پوست کیسه ای شکل در اطراف پلکه‌ایشان، روی پوست دور چشم‌هایشان اختلالات بافتی یا سطحی دارند. افرادی که بلفاروپلاستی را بصورت همزمان با روش‌های صاف کننده پوست انجام می‌دهند؛ می‌توانند این اختلالات بافتی و crow feet را نیز از بین ببرند. روش های صاف کننده پوست، اختلالات بافتی روی سطح پوست را از بین می برند.

امروزه بسیاری از پزشکان با استفاده از تکنیک‌های جدید، سعی در ارائه جراحی پلک با نتایج مورد تایید بیمار هستند. دوست داریم کمی هم درباره اصطلاح بازنگری عمل کشیدن پلک صحبت کنیم. معمولا برای اصلاح عمل های قبلی به پزشکان متخصص در حوزه حراحی پلک در اصفهان مراجعه می‌شود. بیمارانی که درخواست بازنگری بلفاروپلاستی را دارند، اقدامات خاص خود را باید انجام دهند.

در بازنگری بلفاروپلاستی، جراح باید روی نقطه‌ای که قبلا تحت تأثیر تغییرات قرار گرفته، کار کند. بازنگری بلفاروپلاستی کمی پیچیده تر می‌شود. لذا ممکن است نسبت به جراحی اول زمان بیشتری طول بکشد. همچنین تورم های حاصل از بازنگری بلفاروپلاستی شدیدترند و درمان آنها زمان بیشتری می برد. این نوع بیماران نیز باید اقدامات مشابهی با سایر بیماران متقاضی بلفاروپلاستی انجام دهند.

عمل جراحی پلک توسط بسیاری از پزشکان متخصص در مطب و در فضایی استریل با امکانات کامل اتاق عمل سرپایی صورت می گیرد. بیمار در این عمل از ناحیه صورت بی حس شده و در حالیکه بیمار هوشیار است این عمل انجام می شود و تا پایان عمل بلفاروپلاستی هیچگونه دردی احساس نمی شود. بنابراین جای هیچ نگرانی در قبال بیهوشی کامل و مشکلات بعد از آن نیست.

اکثر بیماران بعد از عمل جراحی پلک از اینکه درد کمی کشیده اند اظهار تعجب می‌کنند. بالطبع بعد از هر نوع عمل جراحی باید انتظار کمی ناراحتی را داشته باشیم. به تمام بیماران نسخه ای از داروهای مسکن ارائه می شود.

گاها بیماران ۵ ـ ۴ روز بعد از عمل اقدام به مصرف داروهای مسکن می نمایند. افرادیکه جراحی صورت انجام داده اند تا ۴۸ ساعت هنگام جویدن غذا احساس درد می کنند. معمولا افراد بعد از انجام عمل هیچ گونه درد غیر قابل کنترلی ندارند. در صورت گودی زیرچشم و تیرگی زیر چشم می توانید از تزریق ژل استفاده کنید.

مدت جراحی به عوامل مختلفی نظیر پیچیدگی پلک های هر فرد بستگی دارد. بازنگری بلفاروپلاستی کمی بیشتر طول می کشد چون به دقت بیشتری نیاز دارد. ولی کلا این جراحی یک عمل سرپایی هست که کلا چند ساعت زمان نیاز دارد.

خیر ـ به خاطر اثرات بی هوشی، بیماران قادر نخواهند بود بعد از عمل رانندگی کنند.

عمل بلفاروپلاستی بصورت سرپایی انجام می شود، و در مراکز پوست و زیبایی امکانات اتاق عمل سرپایی با کیفیت مناسبی در دسترس می‌باشد. از آنجائی که بعد از تسکین یافتن شما باید به خانه برگردید، باید یک فرد مورد اطمینان شما را به منزل برساند و شب را در کنار شما بماند تا فردا دوباره برای بازکردن بانداژ شما را تا مطب همراهی نماید.

اکثر بیماران ۲ هفته مرخصی می گیرند ولی معمولا یک هفته بعد بیمار می تواند به کارش بازگردد. بعد از ۲ هفته، تمام آثار و بقایای کوفتگی و تورم را می توان به راحتی با آرایش کردن استتار نمود.

باید تا ۲ هفته از فعالیت های ایروبیک خودداری کرد. و بلند کردن اجسام سنگین یا فعالیتهای سنگین بدنی را باید ۳ هفته بعد از عمل آغاز کرد. از خم شدن، بار سنگین بلند کردن و تقلا کردن جدا بپرهیزید چرا که این کارها می تواند باعث افزایش تورم و تأخیر در درمان شوند.

در پایان هفته اول، کوفتگی‌ها و تورم‌های بعد از عمل شروع به خوب شدن می‌کنند. ناپدید شدن کامل این علائم ۳ ـ ۲ هفته به طول می‌انجامد. شما می‌توانید کوفتگی ها را به خوبی با کمک لوازم آرایش ۱۰ ـ ۷ روز بعد از عمل استتار کنید.

بعد از هرگونه جراحی که شامل شکافتن پوست باشد، اسکار نیز غیرقابل اجتناب است. هرچند عموماً جای اسکار در این جراحی به سختی قابل تشخیص بوده و بعد از بهبودی کامل برای چشم غیرمسلح نامرئی خواهد بود. این امر بدین خاطر است که خطوط شکاف در میان خطوط (چروک) طبیعی پلک‌ها قرار خواهند گرفت.

معمول ترین تغییر پس از جراحی پلک بالا، آن است که چشم‌ها ظاهراً بازتر، شاداب‌تر و با خستگی کمتر به نظر خواهند رسید.

خیر، جراحی پلک بالا باعث بهبودی افتادگی ابرو نخواهد شد. به منظور بازگرداندن ابروها به موقعیت اصلی و جوانتر خود، معمولاً انجام لیفت ابرو توصیه می‌شود.

هیچ زمانی مشخصی وجود ندارد که بتوان بعد از آن از جراحی پلک بالا استفاده کرد. البته اکثر بیماران تا بعد از سن ۳۵ سالگی به دنبال جلسه مشاوره این عمل نخواهند رفت. با این وجود کسانی که پوست و چربی اضافی در زیر چشم خود دارند می‌تواند زودتر از این جراحی بهره‌مند شوند و کسانی که به دنبال خط پلک دوگانه (جراحی پلک آسیایی) هستند معمولاً بسیار جوانتر و در حدود ۱۸ الی ۳۵ سال ثرار دارند.

چند عمل زیبایی دیگر را نیز می‌توان با جراحی پلک بالا تلفیق کرد. این جراحی‌ها شامل بلفاروپلاستی زیرین، لیفت ابرو، لیفت صورت، لیفت گردن، لیفت گونه، لیپوساکشن گردن و بازسازی پوست است.

در صورت بروز هر یک از موارد زیر بلافاصله به پزشک مراجعه کنید:
• تنگی نفس
• درد قفسه سینه
• ضربان قلب غیر عادی
• چشم درد شدید که تا به حال تجربه نکرده اید
• خونریزی
• مشکلات بینایی

اکثر بیماران می‌گویند که وقتی بعد انجام عمل جراحی پلک به جمع اطرافیان خود باز می‌گردند با اظهارات زیر مواجه می شوند: وای خدای من، تو فوق العاده شدی! یا مدل موها تو عوض کردی! یا توی تعطیلات بودی و … حفظ حالت منحصر به فرد بودن شما نشان دهنده موفقیت آمیز بودن جراحی است. اگر چه تغییر ظاهر ممکن است برای شما مهم باشد و خیلی به چشمتتان بیاید ولی اگر این تغییرات توسط اطرافیان شما حس نشوند، نباید زیاد تعجب کنید.

اگر می خواستید چین و چروک اطراف چشمانتان را از بین ببرید و افتادگی پلک ندارید پیشنهاد ما به شما تزریق بوتاکس می‌باشد.

درچه مواردی می توان بلفاروپلاستی یا جراحی پلک انجام داد؟

در صورت داشتن شرایطی که در زیر گفته شده است می توانید جراحی پلک انجام دهید:

 1. پوست اضافی پلک‌ها به حدی چشم ها را سنگین کرده است که دید فرد مختل شده است.
 2. تورم پلک بالا یا پایین، عینک زدن یا قرار دادن لنز های طبیعی را دشوار کرده است.
 3. درمان التهابات پوستی ناشی از قرار گرفتن چین های پلک روی هم
 4. زمانی که پوست اضافی پلک‌ها به حدی پلک را سنگین می‌کند که فرد مجبور می‌شود برای بالا نگه داشتن پلک از عضلات پیشانی استفاده کند دراین صورت می‌توان از بلفاروپلاستی برای جراحی پلک استفاده کرد.
 5. برطرف کردن پف و تورم زیر چشم
 6. رفع افتادگی پلک پایین که باعث بیشتر دیده شدن نواحی سفید چشم در زیر قرنیه می‌شود. قبل از اقدام برای جراحی با بلفاروپلاستی باید مطمئن شویم که افتادگی یا تورم ناشی از افزایش سن است.
 7. برداشت پوست اضافی و رفع چین و چروک‌های ظریف پلک پایینی

علت کوچک شدن چشم بعد از عمل بلفاروپلاستی

هر جراحی عوارض خودش را دارد، عمل بلاروپلاستی هم یکسری عوارض دارد که یکی از عوارض شایع ان کوچک شدن چشم بعد از عمل بلفاروپلاستی می باشد. اولین عارضه بعد از عمل،  تورم بعد از جراحی است که به بافت های اطراف چشم فشار وارد می کند و باعث کوچک شدن چشم می شود. در بیشتر موارد، این ورم بعد از جراحی چشم به طور طبیعی در چند روز اول بعد از مدتی فروکش می کند.

علت دوم جابجایی پوست و بافت ها در ناحیه پلک ها و چشم ها است که یک امر طبیعی در جراحی پلک بالا و پلک پایین است و بعد از گذشت مدت زمانی بطور بیعی کاهش می بابد و به حالت طبیعی بر می گردد.

ثبت نام متخصص زیبایی، پوست و مو برای انجام خدمات بلفاروپلاستیهزینه عمل بلفاروپلاستی

برای انجام دادن عمل های زیبایی باید قبل از اینکه اقدام کنید با پزشک و متخصص معالج خود مشاوره داشته باشید تا پزشک شما بر حسب مشکلات بیمار، تجهیزات مطب یا کلینیک، سابقه و تخصص پزشکی خود هزینه آن عمل جراحی را به شما بگوید. برای انجام دادن جراحی پلک هم باید با پزشک معالج مشورت کنید تا قبل از انجام و اقدام، هزینه عمل بلفاروپلاستی را به شما بگوید.

معمولا هزینه بلفاروپلاستی برای پلک بالا بین ۵ تا ۱۰ میلیون تومان و هزینه بلفاروپلاستی برای پلک پایین بین ۷ تا ۱۵ میلیون تومان است، که بسته به تخصص پزشک و مهارت ممکن است متغییر باشد.

مراقبت های قبل از انجام جراحی پلک

قبل از بلفاروپلاستی پلک حتما به نکات زیر دقت کنید:

 • ۱تا۲هفته پیش از عمل از داروهای رقیق کننده خون،داروهای ضدانعقادی،مسکن هایی مانند ایبوپروفن مصرف نکنید زیرا این داروها خطر خون ریزی را بیشتر می کنند.
 • صبح روز جراحی باید داروهای ضروری خود مانند داروی فشار خون را همراه با کمی آب مصرف کنید.
 • روز جراحی حتما صورت خود را بشویید و هیچ گونه آرایشی روی صورت خود انجام ندهید.
 • طوری برنامه ریزی کنید که بعد از جراحی شخصی شما را به منزل برگرداند و برای چند ساعت از شما مراقبت کند.
 • به مدت ۲ الی ۵ روز بعد از جراحی باید از مسکن استفاده کنید.
 • ۷ الی ۱۰ روز بعد از عمل می توانید آرایش کنید و ۲ الی ۳ هفته بعد می توانید از لنزهای تماسی استفاده کنید.
 • ۱ الی ۲ هفته بعد از عمل می توانید کار های خود را از سر بگیرید.
 • بهبودی کامل ممکن است چند ماه طول بکشد.
 • چشمان خود را پاکیزه نگه دارید.
 • برای کاهش تورم و کبودی از کمپرس سرد استفاده کنید.
 • تلویزیون نگاه نکنید.
 • از لنزهای تماسی به مدت ۷۲ ساعت استفاده نکنید.
 • معمولاً از بخیه‌های جذبی برای جراحی پلک استفاده می‌شود که طی ۴ تا ۷ روز خود به خود از بین می‌روند. اگر از بخیه غیرجذبی استفاده شود، باید یک هفته بعد از جراحی برای کشیدن بخیه‌ها به کلینیک مراجعه کنید.

عوارض احتمالی جراحی بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین

انجام هر عمل جراحی، عوارضی را بدنبال دارد که جراحی پلک هک دارای عوارضی است. عوارض احتمالی جراحی بلفاروپلاستی عبارتند از:

 • دید تار موقتی
 • احساس خارش در اطراف چشم
 • اسکار پوستی
 • عفونت در محل جراحی
 • خشکی چشم
 • باز ماندن چشم هنگام خواب
 • کبودی و تورم پوست پلک پایین
شما کدام دکتر پوست و مو را برای انجام عمل بلفاروپلاستی معرفی می کنید؟
بلفاروپلاستی اصفهان
کاشت ابرو اصفهان

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.