علت کوچک شدن چشم بعد از عمل بلفاروپلاستی چیست؟

کوچک شدن چشم بعد از عمل بلفاروپلاستی | مطب 365

علت کوچک شدن چشم بعد از عمل بلفاروپلاستی چیست؟
عمل بلفاروپلاستی چگونه انجام می‌شود؟
آیا بلفاروپلاستی عوارض دارد؟
در صورت داشتن عوارض چه اقداماتی باید انجام دهیم؟ برای دانستن جواب این سؤالات با مطب ۳۶۵ همراه باشید.

بلفاروپلاستی چیست؟

بلفاروپلاستی یک عمل زیبایی چشم است که در آن مشکلاتی مثل افتادگی پلک، چربی اضافی اطراف چشم، پوست زائد چشم و پف زیر چشم برطرف می‌شود. با انجام این عمل چشمانی جذاب و درشت‌تر خواهید داشت. جراحی بلفاروپلاستی مانند هایفوتراپی باعث برطرف شدن چین و چروک اطراف چشم می‌شود. بلفاروپلاستی مانند سایر عمل های زیبایی یک عمل سرپایی ولی در عین حال بسیار حساس می‌باشد. کوچک‌ترین اشتباه در انجام این عمل می‌تواند عوارضی برای بیمار ایجاد کند. بعد از انجام عمل بلفاروپلاستی ممکن است عوارضی کوتاه مدت و چند روزه داشته باشد که بعد از این مدت کاملاً برطرف می‌شود. وجود ورم در اطراف چشم باعث می‌شود تا چند روز نتوانیم نتیجه عمل را مشاهده کنیم.

بلفاروپلاستی چیست | مطب 365

نحوه انجام عمل بلفاروپلاستی

در جراحی بلفاروپلاستی مانند مزوتراپی ابتدا بی حسی موضعی برای اطراف چشم زده می‌شود. سپس متخصص با زدن برش‌های بسیار ظریف روی پلک چربی‌های اضافی را خارج می‌کند و در صورت نیاز پوست پلک را می‌کشد. پس از عمل چند روزی ورم و احساس درد در این قسمت وجود دارد که به مرور برطرف می‌شود و هیچ جای برش و زخمی پس از دوران نقاهت باقی نمی‌ماند.

چرا چشم‌ها بعد از بلفاروپلاستی کوچک‌تر می‌شوند؟

همان‌طور که گفته شد عمل بلفاروپلاستی در یک جلسه با بی‌حسی موضعی انجام می‌شود. ممکن است پس از گذشت دور نقاهت متوجه کوچک بودن یکی از چشم‌ها شوید که علت آن متورم بودن زیاد دور چشم، نداشتن مهارت کافی در تخلیه چربی، وجود اسکار داخل چشمی، سفت شدن پلک می‌تواند باشد. هر چند کوچک بودن چشم در زیبایی تأثیر دارد ولی یک مشکل کوچک در بلفاروپلاستی است و هیچ خطری برای چشم ندارد. در عمل زیبایی بوتاکس نیز به علت تزریق ژل تا چند روز تورم وجود دارد و بعد از آن نتیجه نهایی آن مشخص می‌شود.

کوچک شدن چشم بعد از بلفاروپلاستی | مطب 365

بلفاروپلاستی چه عوارضی دارد

بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین در عین ساده بودن جراحی ممکن است عوارضی نیز داشته باشد. در ادامه چند مورد از این عوارض را خواهیم گفت.

متورم شدن و گود شدن چشم بعد از بلفاروپلاستی

بعد از عمل بلفاروپلاستی تا چند روز متورم، سیاهی دور چشم و گودی شدن چشم طبیعی است که پس از چند روز برطرف خواهد شد. چنانچه پس از این دوره تورم زیاد شد و برطرف نشد و مانع از باز و بسته شدن پلک شد باید سریعا به متخصص مراجعه کنید. کوچک شدن چشم‌ها نیز شاید به خاطر تورم شدید باشد.

زدن جوش‌های سفید در دور چشم

زدن جوش‌های ریز سفید بعد از عمل بلفاروپلاستی چندان خطری ندارد و با زدن پمادهای دور چشمی بنا به تشخیص متخصص کاملاً برطرف می‌شود.

درد در ناحیه دور چشم

داشتن درد پس از هر عملی طبیعی است و با توجه با اینکه در بلفاروپلاستی برش‌های کوچکی زده می‌شود بعد از بین رفتن اثرات بیهوشی درد ظاهر می‌شود که پس از چند روز برطرف خواهد شد.

عوارض بعد از بلفاروپلاستی | مطب 365

اشک ریختن و سفت شدن پلک

داشتن درد بعد از عمل بلفاروپلاستی  و سفت شدن پلک باعث می‌شود بیمار هنگام پلک زدن با درد مواجه شود که این باعث جاری شدن اشک از چشم‌ها می‌شود.خشک شدن چشم‌ها پس از بلفاروپلاستی بعد از عمل بلفاروپلاستی به علت اشک ریختن زیاد سطح چشم خشک می‌شود و باید به مدت ۱۵ با قطره‌های چشمی سطح چشم خود را مرطوب نگه دارید.

بروز عفونت بعد از بلفاروپلاستی

مراقبت های بعد از هر عمل زیبایی مثل هایفوتراپی و بلفاروپلاستی بسیار مهم است. بعد از عمل بلفاروپلاستی باید به طور مرتب با باندهای استریل محل جراحی را استریل کنید تا از بروز عفونت جلوگیری کنید. چنانچه دچار عفونت شدید سریعا به متخصص مراجعه کنید.

خونریزی بعد از بلفاروپلاستی

یکی از خطرات جدی پس از عمل بلفاروپلاستی خونریزی است که شخص باید فوراً به پزشک مراجعه کند تا تخلیه هماتوم صورت گیرد و در صورتی که مشکل از رگ‌ها باشد آن رگ سوزانده شود تا خونریزی قطع شود. البته در روش های جدید مثل بلفاروپلاستی بالیزر احتمال خونریزی بسیار پایین است.

قرینه نبودن چشم بعد از عمل پلک

در عمل بلفاروپلاستی اگر میزان چربی از دو پلک به یک میزان نباشد باعث می‌شود تا پلکی که زیاد بافت برداشته شده حالت گودی پیدا کند و دو چشم قرینه نباشند. همچنین برداشتن پوست پلک بیش از حد باعث می شود که پلک نتواند چشم‌ها را پوشش دهد و چشم‌ها به طور کامل بسته نشوند و نیمه باز بمانند.

 و در آخر مراقب های بعد از جراحی پلک یا بلفاروپلاستی بسیار مهم است

علت کوچک شدن چشم بعد از عمل بلفاروپلاستی را نمی‌توان گفت فقط مهارت پزشک زیبایی در آن دخیل است بلکه مراقبت‌های بعد از جراحی پلک و یا سهل انگاری نیز می‌تواند به همان اندازه تاثیر گذار باشد. با رعایت توصیه های بعد از جراحی بلفاروپلاستی می‌توان از بروز مشکلات تا حدود زیادی جلوگیری کرد.

مطالب مرتبط:

نظر شما چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین مقالات

آخرین مصاحبه ها

فهرست