قیمت ارتودنسی شفاف(نامرئی)+ شرایط اقساطی

قیمت ارتودنسی شفاف(نامرئی)

ارتودنسی شفاف یا همان ارتودنسی نامرئی، یکی از جدیدترین روش های ارتودنسی است که محبوبیت زیادی را در بین افراد، به خصوص بزرگسالانی که به دنبال اصلاح نظم دندان های خود هستند دارد.

این روش با ارائه ظاهری زیبا و طبیعی، بدون استفاده از براکت‌ها و سیم‌های فلزی که در ارتودنسی سنتی استفاده می‌شوند، توانسته است به عنوان یک جایگزین جذاب برای افرادی که به دنبال اصلاح نظم دندان های خود هستند، مطرح شود. یکی از دغدغه و سوالات افرادی که قصد استفاده از این روش را دارند، قیمت و هزینه آن است. در این مقاله از مطب ۳۶۵ ، قصد داریم به بررسی قیمت ارتودنسی شفاف بپردازیم. پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

ارتودنسی نامرئی چیست؟

ارتودنسی شفاف یکی از روش‌های نوین و محبوب برای اصلاح دندان‌هاست، که بدون استفاده از براکت و سیم‌های فلزی انجام می‌شود. این روش امکان اصلاح دندان‌ها را بدون جلب توجه و زشت به نظر رسیدن آنها فراهم می‌کند. برای آشنایی بیشتر با این نوع ارتودنسی و مزایای آن پیشنهاد می کنیم به صفحه “ارتودنسی شفاف” مراجعه نمایید.

هزینه ارتودنسی نامرئی چقدر است؟

معمولا قیمت ارتودنسی شفاف نسبت به روش سنتی گران تر است. هزینه ارتودنسی نامرئی متغیر است و به عوامل مختلفی از جمله نوع ارتودنسی نامرئی بستگی دارد. در حال حاضر، هزینه ارتودنسی نامرئی در سال ۱۴۰۲ بین ۱۵ تا ۶۵ میلیون تومان است، اما این مبلغ ممکن است بسته به پیچیدگی درمان و نیازهای خاص هر فرد متفاوت باشد.

نکته: این مبلغ ممکن است بر اساس عوامل مختلفی از جمله شرایط دندان‌های هر فرد و میزان نامرتبی و ناهنجاری‌های آن، تجهیزات استفاده شده، تجربه متخصص، مکان مطب، و طول دوره درمان، متغیر باشد. به همین دلیل برای اطلاع از قیمت دقیق ارتودنسی شفاف، پیشنهاد می شود به یک متخصص ارتودنسی مراجعه کرده و پس از معاینه و گرفتن تصویر رادیولوژی دندان، از هزینه نهایی این درمان مطلع شوید.

قیمت انواع ارتودنسی نامرئی

انواع ارتودنسی نامرئی شامل ارتودنسی لینگوال، ارتودنسی با براکت های همرنگ دندان یا سرامیکی و ارتودنسی با الاینر شفاف می باشد. استفاده از هر یک از این روش ها، هزینه های متفاوتی را به دنبال دارد. در ادامه به بررسی قیمت هر یک از آن ها خواهیم پرداخت:

نوع روش درمانی در ارتودنسی نامرئی، تاثیر مستقیمی بر هزینه نهایی این درمان دارد.

هزینه ارتودنسی نامرئی به روش اینویزیلاین چقدر است؟

در ارتودنسی نامرئی با پلاک های شفاف، از الاینرهای پلاستیکی شفاف و شیشه‌ای استفاده می‌شود که بر روی دهان بیمار نصب می‌شوند. این الاینرها به طور کامل مخفی هستند. اصلی‌ترین نکته در این روش این است که تشخیص نوع ناهنجاری دندان، تعیین‌کننده استفاده از این پلاک‌های نامرئی شفاف برای درمان است. در صورتی که درمان از طریق الاینرها امکان‌پذیر باشد، حدود هر دو یا سه هفته یکبار باید این پلاک‌ها عوض شوند. این پلاک‌ها بسیار نازک و شفاف هستند و در هنگام صحبت کردن و لبخند زدن دیده نمی‌شوند، که این امر می‌تواند دلیل اصلی ترجیح افراد برای انتخاب این روش درمانی باشد.

هزینه ارتودنسی نامرئی با استفاده از پلاک های شفاف، باتوجه به اینکه هر چند هفته یکبار باید تعویض شوند بالاست. هزینه آن برای دو فک حدود ۵۰.۰۰۰.۰۰۰ تومان الی ۶۵.۰۰۰.۰۰۰ تومان می باشد.

قیمت ارتودنسی نامرئی به روش براکت سرامیکی چقدر است؟

ارتودنسی با براکت‌های سرامیکی، یک روش اصلاح نظم دندان با استفاده از براکت‌های سرامیکی است که به رنگ دندان بوده و بسیار کمتر دیده می‌شوند. این روش، همانند ارتودنسی با براکت‌های فلزی است، با این تفاوت که براکت‌های سرامیکی به جای براکت‌های فلزی استفاده می‌شوند. از آنجا که براکت‌های سرامیکی به رنگ دندان می‌باشند، این روش به بیماران امکان می‌دهد تا در طول درمان، نگرانی کمتری در مورد ظاهر دهان خود داشته باشند و زیبایی طبیعی دندان‌های خود را حفظ کنند.

قیمت ارتودنسی با براکت‌های سرامیکی برای هر دو فک به طور تقریبی ۳۰ تا ۴۸ میلیون تومان در سال ۱۴۰۲ می‌باشد.

قیمت ارتودنسی نامرئی به روش سیستم لینگوال چقدر است؟

ارتودنسی نامرئی با روش لینگوال یک روش پیشرفته و مخفی‌ در اصلاح نظم دندان است. در این روش، براکت‌ها بر روی سطح پشتی دندان‌ها قرار می‌گیرند، که باعث می‌شود در هنگام خنده و صحبت کردن، دیده نشوند. این روش به دلیل قرارگیری براکت‌ها در مکان‌هایی که قابل دیدن نیستند، از نظر ظاهری بسیار متمایز است. هزینه ارتودنسی لینگوال برای هر دو فک معمولاً در حدود ۲۰ تا ۴۰ میلیون تومان است.

جدول قیمت ارتودنسی شفاف در سال ۱۴۰۲

نوع ارتودنسی شفاف قیمت ارتودنسی شفاف طول درمان به صورت تقریبی
ارتودنسی نامرئی شفاف ۵۰ الی ۶۵ میلیون ۶ الی ۱۸ ماه
ارتودنسی دندان سرامیکی ۳۰ الی ۴۸ میلیون ۶ الی ۲۴ ماه
ارتودنسی نامرئی لینگوال ۲۰ الی ۴۰ میلیون ۵ الی ۱۸ ماه

 برای اطلاع از قیمت ارتودنسی شفاف در شهر خودتان می توانید به صفحات زیر مراجعه نمایید:

هزینه ارتودنسی شفاف اغلب، بیشتر و گران تر از ارتودنسی به روش سنتی است.

هزینه ارتودنسی شفاف به صورت اقساطی

ارتودنسی نامرئی یکی از گران ترین و پرهزینه ترین روش های درمانی دندانپزشکی است. به همین دلیل پرداخت به صورت یکجا هزینه های این درمان، ممکن است برای برخی افراد مشکل باشد. خوشبختانه بسیاری از پزشکان و مراکز دندانپزشکی خدمات ارتودنسی خود را به صورت اقساطی به مراجعه کنندگان خود ارائه می دهد. پرداخت قسطی هزینه های ارتودنسی به افراد کمک می‌کند تا هزینه‌ی آن  را به شکلی مدیریت‌شده و با تسهیلات مالی مناسب تر پرداخت کنند.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت ارتودنسی شفاف

عوامل مختلفی بر قیمت ارتودنسی نامرئی تأثیر می‌گذارند عبارتند از:

  • نوع و شدت ناهنجاری: تأثیر اصلی بر هزینه ارتودنسی نامرئی، معمولاً به میزان و نوع ناهنجاری دندان‌ها برمی‌گردد. هرچه میزان ناهنجاری بیشتر باشد و درمان پیچیده‌تر باشد، هزینه‌های بیشتری برای ارتودنسی شفاف نیاز خواهد بود. در نتیجه، تشخیص و ارزیابی دقیق ناهنجاری‌ها و نیازهای درمانی از جمله اقدامات اولیه در تعیین قیمت نهایی ارتودنسی شفاف محسوب می‌شوند.
  • مدت زمان درمان: مدت زمان لازم برای اصلاح موقعیت دندان‌ها نیز به عنوان یک عامل مهم در تعیین قیمت ارتودنسی شفاف در نظر گرفته می‌شود. معمولاً درمان‌هایی که نیاز به مدت زمان طولانی‌تری دارند، هزینه بیشتری دارند.
  • سن بیمار :به طور کلی، اگر درمان در سن پایین‌تری آغاز شود، امکان اصلاح ناهنجاری‌ها با راحتی و سرعت بیشتر وجود دارد. این امر موجب کاهش هزینه های این درمان می شود.
  • هزینه‌های جانبی: هزینه‌های جانبی قبل و بعد از درمان مانند مواد مصرفی، تصویربرداری، جرمگیری و دیگر خدمات جانبی نیز می‌تواند به هزینه کلی ارتودنسی شفاف اضافه شود.
  • تجربه و تخصص دندانپزشک یا ارتودنتیست: ارتودنسیست‌های با تجربه معمولاً هزینه بیشتری دریافت می کنند.
  • موقعیت جغرافیایی مطب: موقعیت جغرافیایی مطب نیز می‌تواند نقشی در تعیین هزینه داشته باشد. مناطق با هزینه‌های زندگی بالا ممکن است هزینه درمانی بالاتری داشته باشند.

جمع بندی

همانطور که در این  مقاله اشاره کردیم، امکان تعیین دقیق قیمت ارتودنسی شفاف قبل از معاینه بیمار وجود ندارد. چرا که هزینه این روش درمانی به عوامل مختلفی بستگی دارد و تحت تاثیر فاکتورهایی متفاوتی ممکن است کاهش یا افزایش پیدا کند. در نهایت اگر شما تجربه این روش درمانی را داشته اید، پیشنهاد می کنیم تجربه خود در زمینه این درمان و هزینه های مرتبط با آن را در بخش نظرات با دیگران به اشتراک بگذارید.

مطالب مرتبط:

نظر شما چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین مقالات

آخرین مصاحبه ها

فهرست