بلفاروپلاستی

با بلفاروپلاستی می توان افتادگی پلک را ترمیم کرد. جراحی پلک را می توان بر روی پلک فوقانی، پلک پایین یا هر دو پلک انجام داد. بلفاروپلاستی هم برای زیبایی پلک و هم برای درمان مشکلات عملکردی پلک کاربرد دارد. بسیاری از متقاضان جراحی پلک، پلک افتاده یا پوست اضافه دارند.

بلفاروپلاستی جراحی زیبایی پلک است که برای برطرف کردن آثارپیری ناحیه دورچشم انجام می شود. با بلفاروپلاستی می توان افتادگی پلک ها، چروک های دورچشم و پف آلودگی را برطرف کرد. با برداشتن پوست و چربی اضافی دورچشم، چشم ها نمای جوان تر و شاداب تری پیدا می کنند.

اگر  قصد انجام بلفاروپلاستی دارید متخصص پوست و مو زیادی هستند که برای انجام بلفاروپلاستی در شهرهای مختلفی مشغول به فعالیت هستند که می توانید به آنها مراجعه کنید با مراجعه به صفحه دایرکتوری پزشکان مطب۳۶۵ پزشک متخصص خودتان را انتخاب کنید.

بلفاروپلاستی یا جراحی پلک بالا و پاییندرچه مواردی می توان از بلفاروپلاستی پلک استفاده کرد؟

در شرایط زیر می توانید از بلفاروپلاستی پلک استفاده کنید:

 • پوست اضافی پلک ها به حدی آن ها را سنگین کرده است که دید فردمختل شده است.
 • تورم پلک بالا یا پایین ،عینک زدن یاقراردادن لنز های طبیعی را دشوار کرده است.
 • درمان التهابات پوستی ناشی از قرارگرفتن چین های پلک روی هم
 • زمانی که پوست اضافی پلک‌ها به حدی پلک را سنگین می‌کند که فرد مجبور می‌شود برای بالا نگه داشتن پلک از عضلات پیشانی استفاده کند دراین صورت می توان از بلفاروپلاستی برای جراحی پلک استفاده کرد.
 • برطرف کردن پف و تورم زیر چشم
 • رفع افتادگی پلک پایین که باعث بیشتر دیده شدن نواحی سفید چشم در زیر قرنیه می‌شود.قبل از اقدام برای جراحی با بلفاروپلاستی باید مطمئن شویم که افتادگی یا تورم ناشی از افزایش سن است.
 • برداشت پوست اضافی و رفع چین و چروک‌های ظریف پلک پایینی

مراقبت های قبل از جراحی پلک

قبل از بلفاروپلاستی پلک حتما به نکات زیر دقت کنید:

 • ۱تا۲هفته پیش از عمل از داروهای رقیق کننده خون،داروهای ضدانعقادی،مسکن هایی مانند ایبوپروفن مصرف نکنید زیرا این داروها خطر خون ریزی را بیشتر می کنند.
 • صبح روز جراحی باید داروهای ضروری خود مانند داروی فشار خون را همراه با کمی آب مصرف کنید.
 • روز جراحی حتما صورت خود را بشویید و هیچ گونه آرایشی روی صورت خود انجام ندهید.
 • طوری برنامه ریزی کنید که بعد از جراحی شخصی شما را به منزل برگرداند و برای چند ساعت از شما مراقبت کند.
 • به مدت ۲ الی ۵ روز بعد از جراحی باید از مسکن استفاده کنید.
 • ۷ الی ۱۰ روز بعد از عمل می توانید آرایش کنید و ۲ الی ۳ هفته بعد می توانید از لنزهای تماسی استفاده کنید.
 • ۱ الی ۲ هفته بعد از عمل می توانید کار های خود را از سر بگیرید.
 • بهبودی کامل ممکن است چند ماه طول بکشد.
 • چشمان خود را پاکیزه نگه دارید.
 • برای کاهش تورم و کبودی از کمپرس سرد استفاده کنید.
 • تلویزیون نگاه نکنید.
 • از لنزهای تماسی به مدت ۷۲ ساعت استفاده نکنید.
 • معمولاً از بخیه‌های جذبی برای جراحی پلک استفاده می‌شود که طی ۴ تا ۷ روز خود به خود از بین می‌روند. اگر از بخیه غیرجذبی استفاده شود، باید یک هفته بعد از جراحی برای کشیدن بخیه‌ها به کلینیک مراجعه کنید.

عوارض احتمالی جراحی بلفاروپلاستی پلک بالا و پایین

 • دید تار موقتی
 • احساس خارش در اطراف چشم
 • اسکار پوستی
 • عفونت در محل جراحی
 • خشکی چشم
 • باز ماندن چشم هنگام خواب
 • کبودی و تورم پوست پلک پایین

بلفاروپلاستی با پلاسمابلفاروپلاستی با پلاسما

ایکی از جدیدترین روش های رفع افتادگی پلک انجام بلفاروپلاستی با پلاسما است.این روش غیر تهاجمی است و نیازی به جراحی ندارد.ازبلفاروپلاستی با پلاسمامی توان برای درمان افتادگی پلک استفاده کرد.افتادگی پلک می تواند دلایل گوناگونی داشته باشد که از جمله آن می توان به آسیب عصبی،پتوزمادرزادی،بیماری عضلانی اشاره کرد.

بلفاروپلاستی با لیزر

امروزه باپیشرفت تکنولوژی عمل های جراحی زیبایی زیادی است که باآن فردحتی درسنین پیری هم می تواند صورتی جوان داشته باشد.یکی از متداول ترین عمل های زیبایی بلفاروپلاستی است که به شیوه های گوناگونی انجام می شود و یکی از این شیوه ها بلفاروپلاستی با لیزر است.

سؤالات متداول بلفاروپلاستی(جراحی پلک)

آیا من بعد از عمل جراحی پلک شکل واقعی خود را حفظ خواهم کرد؟

اکثر بیماران می‌گویند که وقتی بعد انجام عمل جراحی پلک به جمع اطرافیان خود باز می‌گردند با اظهارات زیر مواجه می شوند: وای خدای من، توفوق العاده شدی! یا مدل موها تو عوض کردی! یا توی تعطیلات بودی و … حفظ حالت منحصر به فرد بودن شما نشان دهنده موفقیت آمیز بودن جراحی است. اگر چه تغییر ظاهر ممکن است برای شما مهم باشد و خیلی به چشمتتان بیاید ولی اگر این تغییرات توسط اطرافیان شما حس نشوند، نباید زیاد تعجب کنید.

اگر می خواستید چین و چروک اطراف چشمانتان را از بین ببرید و افتادگی پلک ندارید پیشنهاد ما به شما تزریق بوتاکس می‌باشد.

آیا می توانم با استفاده از چراحی پلک در اصفهان ، ظاهر چشمانم را بصورت برجسته ای تغییر دهم؟

این یک سئوال خیلی سخت است چون پاسخ دادن به آن برآورده کننده انتظارات واقع گرایانه فرد است. تنها یک جراح خوب پلک و صادق می تواند در ملاقت با بیمار او را از توقعات واقع گرایانه یا غیر واقع گرایانه اش مطلع سازد. و این پاسخ در مورد افراد مختلف متفاوت خواهد بود. برای دریافت پاسخ بهتر برای این سئوال پیشنهاد می کنیم به افرادیکه این عمل را انجام داده اند، مراجعه کنید ببینید که آیا آنها از انجام این عمل راضی بوده اند یا خیر. و یا با چند پزشک در حوزه جراحی پلک در اصفهان مشورت نمایید .

آیا در محل برش روی پلک جای برش باقی خواهد ماند ؟

ایجاد بریدگی در داخل پلک پایینی به همراه برداشتن پوست اضافه و چربی در ناحیه پوست پلک پایینی در این عمل عادی است. پوست پلک یکی از بی اهمیت ترین نقاط بدن است و این بریدگی ها معمولا خیلی خوب درمان می شوند.

یک روش بسیار موفق که طی ۵ سال اخیر به صورت موفقیت آمیزی بکار رفته است تکنیک بلفاروپلاستی trans conjunctiva می باشد. در این روش، برش فقط در قسمت درونی پلک زده می شود و دیگر نیاز به برش روی پلک نمی باشد. از طریق این برش می توان چربی آزار دهنده (چربی که باعث ایجاد کیسه ها یا کمانه های زیر چشمها می شود) را برداشت.

معمولا بلفاروپلاستی را با برخی روش های صاف کننده پوست از قبیل لیزر یا پیل انجام می دهند تا به این وسیله تمام خطوط بافتی صورت در پوست از بین بروند.امروزه استفاده از لیزر پلاسما جت به خون ریزی کمتر و ترمیم سریع تر محل بریدگی کمک زیاذی کرده است .

شاید پرمتقاضی ترین روش ترکیب بلفاروپلاستی با جراحی کشیدگی صورت باشد که به این ترتیب حالت «گردن بوقلمونی» از بین می رود. اگر می خواهید که عمل trans conjunctiva انجام دهید، آن را با پزشک خود در میان بگذارید.

آیا بلفاروپلاستی می تواند تمام چروک ها و خطوط و حالات معروف به پاکلاغی crow feet را بردارد؟

برخی بیماران علاوه برپوست کیسه ای شکل در اطراف پلکاهایشان، روی پوست دور چشمهایشان اختلالات بافتی یا سطحی دارند. افرادی که بلفاروپلاستی را بصورت همزمان با روش های صاف کننده پوست انجام می دهند می توانند این اختلالات بافتی و crow feet را نیز از بین ببرند. روش های صاف کننده پوست، اختلالات بافتی روی سطح پوست را از بین می برند.

من قبلا یک بار پلکم را جراحی کرده ام ولی از نتایج آن راضی نیستم، آیا شما می توانید آن را اصلاح کنید؟

امروزه بسیاری از پزشکان با استفاده از تکنیک های جدید ،سعی در ارائه جراحی پلک با نتایج مورد تایید بیمار هستند . دوست داریم کمی هم درباره اصطلاح بازنگری عمل کشیدن پلک صحبت کنیم. معمولا برای اصلاح عمل های قبلی به پزشکان متخصص در حوزه حراحی پلک در اصفهان مراجعه می شود. بیمارانی که درخواست بازنگری بلفاروپلاستی را دارند، اقدامات خاص خود را باید انجام دهند.

در بازنگری بلفاروپلاستی، جراح باید روی نقطه ای که قبلا تحت تأثیر تغییرات قرار گرفته، کار کند. بازنگری بلفاروپلاستی کمی پیچیده تر می شود. لذا ممکن است نسبت به جراحی اول زمان بیشتری طول بکشد. همچنین تورم های حاصل از بازنگری بلفاروپلاستی شدیدترند و درمان آنها زمان بیشتری می برد. این نوع بیماران نیز باید اقدامات مشابهی با سایر بیماران متقاضی بلفاروپلاستی انجام دهند.

بلفاروپلاستی در اصفهان

آیا می توانم در حین عمل بیدار بمانم؟

عمل جراحی پلک در اصفهان توسط بسیاری از پزشکان متخصص در مطب و در فضایی استریل با امکانات کامل اتاق عمل سرپایی صورت می گیرد . بیمار در این عمل از ناحیه صورت بی حس شده و در حالیکه بیمار هوشیار است این عمل انجام می شود و تا پایان عمل بلفاروپلاستی هیچگونه دردی احساس نمی شود .بنابراین جای هیچ نگرانی در قبال بیهوشی کامل و مشکلات بعد از آن نیست.

blepharoplasty

آیا این عمل دردناک است؟

اکثر بیماران بعد از عمل جراحی پلک از اینکه درد کمی کشیده اند اظهار تعجب می‌کنند. بالطبع بعد از هر نوع عمل جراحی باید انتظار کمی ناراحتی را داشته باشیم. به تمام بیماران نسخه ای از داروهای مسکن ارائه می شود.

گاها بیماران ۵ ـ ۴ روز بعد از عمل اقدام به مصرف داروهای مسکن می نمایند. افرادیکه جراحی صورت انجام داده اند تا ۴۸ ساعت هنگام جویدن غذا احساس درد می کنند. معمولا افراد بعد از انجام عمل هیچ گونه درد غیر قابل کنترلی ندارند. در صورت گودی زیرچشم و تیرگی زیر چشم می توانید از تزریق ژل استفاده کنید.

جراحی چقدر طول می کشد؟

مدت جراحی به عوامل مختلفی نظیر پیچیدگی پلک های هر فرد بستگی دارد. بازنگری بلفاروپلاستی کمی بیشتر طول می کشد چون به دقت بیشتری نیاز دارد.

آیا بعد از عمل می توانم خودم رانندگی کنم؟

خیر ـ به خاطر اثرات بی هوشی، بیماران قادر نخواهند بود بعد از عمل رانندگی کنند.

آیا می توانم بلافاصله بعد از عمل به منزل بروم؟

اکثرا این عمل بصورت سرپایی انجام می شود، و در مراکز پوست و زیبایی در شهر اصفهلن امکانات اتاق عمل سرپایی با کیفیت مناسبی در دسترس می باشد .از آنجائیکه بعد از تسکین یافتن شما باید به خانه برگردید، باید یک فرد مورد اطمینان شما را به منزل برساند و شب را در کنار شما بماند تا فردا دوباره برای بازکردن بانداژ شما را تا مطب همراهی نماید.

بعد از چه وقت می توانم به کارم برگردم؟

اکثر بیماران ۲ هفته مرخصی می گیرند ولی معمولا یک هفته بعد بیمار می تواند به کارش بازگردد. بعد از ۲ هفته، تمام آثار و بقایای کوفتگی و تورم را می توان به راحتی با آرایش کردن استتار نمود.

چه وقت می توانم فعالیت بدنی داشته باشم؟

باید تا ۲ هفته از فعالیت های ایروبیک خودداری کرد. و بلند کردن اجسام سنگین یا فعالیتهای سنگین بدنی را باید ۳ هفته بعد از عمل آغاز کرد. از خم شدن، بار سنگین بلند کردن و تقلا کردن جدا بپرهیزید چرا که این کارها می تواند باعث افزایش تورم و تأخیر در درمان شوند.

خوب شدن کوفتگی ها و تورم ها چقدر طول می کشند؟

در پایان هفته اول، کوفتگی ها و تورم های بعد از عمل شروع به خوب شدن می کنند. ناپدید شدن کامل این علائم ۳ ـ ۲ هفته به طول می انجامد. شما می توانید کوفتگی ها را به خوبی با کمک لوازم آرایش ۱۰ ـ ۷ روز بعد از عمل استتار کنید.

من برای انجام جراحی زیبایی آمادگی ندارم، آیا روش دیگری برای تغییر در چشم ها وجود دارد؟

روش های صاف کردن پوست از قبیل، بوتاکس، کلاژن و پیل می تواند فرصتی برای افرادی باشد که برای انجام جراحی زیبایی آمادگی ندارند.پیشنهاد میکنیم حتما با چند متخصص پوست و زیبایی در اصفهان مشورت نمایید

آیا پس از بلفاروپلاستی جای اسکار باقی می‌ماند؟

بعد از هرگونه جراحی که شامل شکافتن پوست باشد، اسکار نیز غیرقابل اجتناب است. هرچند عموماً جای اسکار در این جراحی به سختی قابل تشخیص بوده و بعد از بهبودی کامل برای چشم غیرمسلح نامرئی خواهد بود. این امر بدین خاطر است که خطوط شکاف در میان خطوط (چروک) طبیعی پلک‌ها قرار خواهند گرفت.

آیا شکل چشم‌های من بعد از بلفاروپلاستی تغییر خواهد کرد؟

معمول ترین تغییر پس از جراحی پلک بالا، آن است که چشم‌ها ظاهراً بازتر، شاداب‌تر و با خستگی کمتر به نظر خواهند رسید.

آیا بلفاروپلاستی پلک بالا به ظاهر افتادگی ابروهای من کمکی خواهد کرد؟

خیر، جراحی پلک بالا باعث بهبودی افتادگی ابرو نخواهد شد. به منظور بازگرداندن ابروها به موقعیت اصلی و جوانتر خود، معمولاً انجام لیفت ابرو توصیه می‌شود.

برای انجام بلفاروپلاستی باید چند ساله باشم؟

هیچ زمانی مشخصی وجود ندارد که بتوان بعد از آن از جراحی پلک بالا استفاده کرد. البته اکثر بیماران تا بعد از سن ۳۵ سالگی به دنبال جلسه مشاوره این عمل نخواهند رفت. با این وجود کسانی که پوست و چربی اضافی در زیر چشم خود دارند می‌تواند زودتر از این جراحی بهره‌مند شوند و کسانی که به دنبال خط پلک دوگانه (جراحی پلک آسیایی) هستند معمولاً بسیار جوانتر و در حدود ۱۸ الی ۳۵ سال ثرار دارند.

چه عمل‌های دیگری را می‌توان در ترکیب با بلفاروپلاستی پلک بالا انجام داد؟

چند عمل زیبایی دیگر را نیز می‌توان با جراحی پلک بالا تلفیق کرد. این جراحی‌ها شامل بلفاروپلاستی زیرین، لیفت ابرو، لیفت صورت، لیفت گردن، لیفت گونه، لیپوساکشن گردن و بازسازی پوست است.

در صورت بروز هر یک از موارد زیر بلافاصله به پزشک مراجعه کنید:
• تنگی نفس
• درد قفسه سینه
• ضربان قلب غیر عادی
• چشم درد شدید که تا به حال تجربه نکرده اید
• خونریزی
• مشکلات بینایی

جراحی پلک در اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست