سخت ترین مرحله ایمپلنت

سخت ترین مرحله ایمپلنت
۱
(۱)

بسیاری از افراد بر این عقیده هستند که، کاشت پایه ایمپلنت در استخوان فک، سخت ترین مرحله کاشت ایمپلنت دندان است. امروز در این مقاله در مورد این موضوع صحبت می کنیم.

مراحل ایمپلنت دندان

پروسه کاشت دندان به روش سنتی یا معمولی چندین مرحله دارد که ممکن است چندین ماه به طول بیانجامد. اما امروزه با پیدایش روش های جدید کاشت دندان که در ادامه این مقاله توضیح داده شده است؛ انجام تمامی این مراحل به ساده ترین شکل ممکن قابل انجام می باشد.

در ادامه، مراحل کاشت ایمپلنت به ترتیب آورده شده است:

  1. پیدا کردن پزشک متخصص ایمپلنت
  2. انجام معاینات لازم برای ایمپلنت توسط پزشک متخصص
  3. عمل پیوند استخوان
  4. جراحی ایمپلنت و قرار دادن پایه ایمپلنت درون استخوان فک
  5. جایگذاری هیلینگ کپ
  6. فرآیند استئواینتگریشن یا جوش خوردن پایه ایمپلنت به استخوان فک
  7. قالب گیری روکش ایمپلنت
  8. قراردادن روکش و اباتمنت ایمپلنت

سخت ترین مرحله ایمپلنت دندان کدام است؟

طبق تجربیات و نظرات بدست آمده از بیماران و ایمپلنتولوژیست ها، مشکل ترین مرحله جهت جراحی کاشت ایمپلنت دندان به ترتیب عبارت است از:

انتخاب بهترین متخصص ایمپلنت دندان

انتخاب بهترین مرکز ایمپلنت همچنین بهترین متخصص ایمپلنتولوژیست از این بابت مهم و سخت است که دقت و مهارت جراح می تواند از عوارضی مانند درد ایمپلنت دندان، خونریزی و … حین و بعد از جراحی جلوگیری نماید.

پیدا کردن محل دقیق کاشت ایمپلنت توسط ایمپلنتولوژیست

همچنین پیدا کردن محل مناسب قرار دادن پیچ پایه، سوراخ نمودن مناسب و به اندازه، تشخیص اینکه تراکم استخوان در چه حد است و آیا نیاز است پیوند استخوانی انجام گیرد و … از جمله سختی های مرحله ی بعدی می باشد.

قرار دادن پایه ایمپلنت دندان درون استخوان فک

بعد از پیدا کردن محل دقیق کاشت ایمپلنت توسط متخصص، قرار دادن پایه ایمپلنت دندان درون استخوان فک از سخت ترین مراحل ایمپلنت محسوب می شود، چون قرار است پایه فلزی به عنوان ریشه دندان عمل کند. اما همانطور که گفته شد امروزه با انجام روش های دیجیتال کاشت ایمپلنت بسیار آسان و بی خطر شده است.

یکی از سخت ترین مراحل ایمپلنت استئواینتگریشن می باشد

راهکارهایی برای از ساده کردن سخت ترین مراحل کاشت ایمپلنت

با انتخاب یک‌ دندانپزشک متخصص و کاربلد در کار ایمپلنت می توانید سخت ترین مرحله کاشت ایمپلنت را به بهترین شکل ممکن بگذرانید و دندان های از دست رفته خود را به بهترین شکل ممکن جایگزین نمایید.

همچنین با ظهور بروزترین تجهیزات دیجیتال در علم دندانپزشکی دیگر جای هیچ نگرانی نیست. امروزه اکثر مطب های دندانپزشکی به دستگاه های پیشرفته و مدرن مجهز می باشند. این امکان کار افراد را بسیار راحت کرده است. زیرا می توانند در کوتاه ترین زمان ممکن و با کم ترین درد و مشکلی جای خالی دندان های خود را پر کنند.

تجهیزات دیجیتالی و تکنولوژی های جدیدی که امروزه در علم دندانپزشکی استفاده می شوند تا مراحل دشوار ایمپلنت را ساده کنند عبارتند از:

ایمپلنت دیجیتال

ایمپلنت های دیجیتالی با استفاده از ابزار جدید و نرم افزار های سه بعدی سازی به جراحی با حداقل برش می پردازد. به وسیله ایمپلنت های دیجیتال درد و خونریزی تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا می کند و پایه ایمپلنت با دقت بسیار بالایی در درون فک قرار می گیرد.

شاید ایمپلنت های دیجیتال به علت استفاده از تکنولوژی بیشتر و نیاز به تخصص بالاتر پزشک از هزینه ی بیشتری نسبت به ایمپلنت های معمولی برخوردار باشد؛ اما دیگر با مراحل دشوار ایمپلنت مواجه نمی شویم.

ساده کردن سخت ترین مرحله کاشت ایمپلنت با روش ایمپلنت دیجیتال

ایمپلنت فوری

همانطور که نام ایمپلنت های فوری مشخص است؛ طول درمان آن کمتر از ایمپلنت های ساده است و تمامی مراحل ایمپلنت به صورت تک جلسه ای انجام می شود. در اصل می توانیم با این روش دوره درمانی کوتاه مدتی داشته باشیم.

نقل قول دکتر بیرنگ در خصوص ایمپلنت یک روزه فوری در تهران

در ایمپلنت فوری حفره ای با دقت بر روی فک ایجاد می شود و پایه ایمپلنت بدون کمترین جراحت خونریزی و بخیه ای درون استخوان فک قرار داده می شود.

زمانی که ایمپلنت در این حفره قرار گیرد، نیازی نیست چند ماه صبر کنیم تا پس از آن اقدام به ایمپلنت فوری نماییم. در این روش اصولا از یک روکش موقت به جای روکش دائم برای دندان استفاده می شود.

پس از این که چند ماهی از ایمپلنت فوری گذشت، پروتز اصلی را به ایمپلنت متصل می نماییم. البته لازم به ذکر است که این روش درمانی، بیشتر برای دندان های جلویی انجام می شود. زیرا بیشتر در معرض دید هستند.

ساده کردن سخت ترین مرحله کاشت ایمپلنت با روش ایمپلنت فوری

در آخر، دشوارترین مرحله کاشت ایمپلنت

هر عمل جراحی ممکن است کمی درد و ناراحتی و حتی عوارض دیگری به دنبال داشته باشد. بنابراین انتظار اینکه عمل ایمپلنت دندان بدون هیچ گونه دردی انجام شود؛ انتظاری غیر واقع بینانه است. با وجود این، نمی توان گفت کدام مرحله سخت ترین مرحله ایمپلنت است. واقعیت امر این است که:

اگر ایمپلنت دندان به روش دیجیتال و فوری توسط یک متخصص با تجربه انجام شود به هیچ وجه سخت و طاقت فرسا نخواهد بود.

امید است با مطالب بالا توانسته باشید اطلاعات مفیدی در زمینه روش های ایمپلنت دندان و راهکارهایی برای ساده کردن سخت ترین مرحله آن به دست آورید. به این صورت می توانید تمام‌ مراحل این کار را آگاهانه و بدون کوچکترین مشکلی طی نمایید.

به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

روی ستاره ها کلیک کنید و امتیاز مورد نظر خود را ثبت کنید

میانگین امتیازها: ۱ / ۵. تعداد امتیازها: ۱

تا الان هیچ امتیازی ثبت نشده است

مطالب مرتبط:

نظر شما چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین مقالات

آخرین مصاحبه ها

فهرست