ترواسکالپ (حذف چربی ها، درمان سلولیت و لاغری سریع بدون بازگشت)

ترواسکالپ (حذف چربی ها، درمان سلولیت و لاغری سریع بدون بازگشت)

ترواسکالپ یکی از بهترین دستگاه های لاغری موضعی بوده و درمانی ایمن، بدون جراحی و کم تهاجم بوده که برای فرم دهی و شکل دهی بدن در سریع ترین زمان ممکن و بدون احتمال تجمع مجدد چربی ها، اندامی زیبا را به شما هدیه می دهد.

در طی سال های گذشته مردم جهان در سراسر دنیا به دنبال راهی برای درمان چاقی خود بوده اند و هستند. خوشبختانه امروزه به کمک روش ها، درمان ها و دستگاه های متعدد لاغری به راحتی می توان از شر چربی‌های بدن و اضافه وزن راحت شد و طعم شیرین لاغری را چشید.

اگر می‌خواهید باجدیدترین درمان و روش لاغری از شر چربی های اضافی خود راحت شوید؛ این مقاله اطلاعات مفیدی راجع به نحوه عملکرد دستگاه  ترواسکالپ در اختیار شما می گذارد پس با ما همراه باشید.

ترواسکالپ چیست؟

ترواسکالپ، تنها فناوری لاغری پیشرفته، غیرتهاجمی، بدون بازگشت، سریع و بی ضرر در جهان است که تائیدیه سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) را دارد. این روش درمانی در ۱۵ دقیقه، ۱ الی ۲ سایز باعث کاهش چربی‌های ناحیه مورد درمان می باشد که بدون بازگشت، بدون عوارض و بدون درد می باشد.

اگر بخواهید همین شرایط را با فناوری و تکنولوژی دیگری در حوزه رژیم لاغری سریع امتحان کنید؛ علاوه بر مدت زمان بیشتر و احتمالا روبرو شدن با درد و عوارض و بازگشت احتمالی بخشی از چربی ها، هزینه ای ۲ تا ۲.۵ برابر را متحمل خواهید شد.

 طبق آخرین نتایج در حوزه لاغری و سلامت در جهان و تحقیقات علمی معتبر دانشگاهی سال های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱:

ترواسکالپ، تنها فناوری لاغری پیشرفته و درمان چاقی در جهان محسوب می شود که بدون بازگشت، سریع و بی ضرر می باشد.

این روش، مانند مزوتراپی لاغری و  یک درمان ایده آل مخصوص افرادی است که نمی‌خواهند درمان‌های جراحی برای کاهش چربی یا شکل دادن به بدن خود انجام دهند. فناوری ترواسکالپ تقریبا در بخش های عمده بدن که تجمع چربی زیاد است؛ می تواند مؤثر باشد.

بخش های ویژه ای که به راحتی قابل چربی زادیی نیستند؛ توسط دستگاه ترواسکالپ به راحتی درمان می شوند. مناطق زیر جز نواحی است که توسط ترواسکالپ در طی یک تا دو جلسه، به راحتی چربی سوزی می‌شوند. دستگاه لاغری ترواسکالپ می‌تواند تقریبا در تمام نواحی بدن به راحتی چربی زدایی کند نواحی همچون:

 • ران
 • باسن
 • دور کمر
 • شکم و زیر شکم
 • نواحی گردن، غبغب، زیر فک و پایین صورت

ترواسکالپ چیست؟

دستگاه لاغری ترواسکالپ

نحوه عملکرد دستگاه ترواسکالپ به این صورت است که هر بار استفاده درمانی از این دستگاه، تنها ۱۵ دقیقه طول می کشد و کاملاً بدون درد است. امواج ۲ مگاهرتز رادیویی Monopolar RF مستقیماً به سلول‌های چربی زیر پوست ارسال می شود.

دمای داخلی سلول های چربی آن ناحیه خاص از بدن توسط این دستگاه بالا رفته و چربی ها را از بین می برد. سپس بدن به طور طبیعی سلول های مرده چربی را خارج می کند و به این شکل چربی سوزی انجام می شود.

فواید درمان چاقی با ترواسکالپ

ترو اسکالپ به عنوان یکی از اصلی ترین روش های لاغری موضعی بدون جراحی دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشد. از جمله:

 • ایمنی بالا
 • کنترل دما لحظه ای
 • مدت درمان کوتاه و مؤثر
 • قابل استفاده برای چربی های موضعی صورت و بدن
 • بدون هیچ گونه عوارض نظیر خونریزی، درد، احساس سوزش
 • درمان مؤثر تنها در یک جلسه – تنها در صورت نیاز، لاغری با ترواسکالپ تکرار خواهد شد.

فواید درمان لاغری با ترواسکالپ

عوارض ترواسکالپ

خوشبختانه تا به امروز عوارض خاصی برای ترواسکالپ گزارش نشده است. ترواسکالپ هیچگونه آسیب پوستی حاد یا مزمن برای پوست بدن ایجاد نمی کند. فقط در هنگام استفاده از دستگاه، ممکن است پوست مقداری قرمز می شود که ناشی از امواج رادیویی است و چند دقیقه پس از اتمام استفاده از دستگاه، به طور کلی برطرف می گردد. ترواسکالپ هیچ گونه عوارضی ندارد. کنترل دما سبب افزایش راحتی و آرامش بیمار در طول یک جلسه درمان و در عین حال مؤثر می باشد که منجر به کاهش ۲۴٪ چربی می شود.

چه کسانی کاندید استفاده از دستگاه لاغری ترواسکالپ هستند؟

یه طور معمول افرادی که کاندید این روش درمانی هستند دارای BMI کمتر از ۳۰ هستند. در ادامه خصوصیات افرادی که واجد شرایط این روش درمانی هستند آورده شده است:

 • کسانی که تمایل به انجام جراحی های زیبایی و لاغری ندارند.
 • افرادی که تمایل به عمل بای پس معده و کوچک کردن معده ندارند.
 • بیمارانی که تمایل دارند در مدت زمان کمتر، بدون عوارض لاغر شوند.
 • کسانی که سخت می توانند با رژیم غذایی و تمرینات ورزشی به وزن ایده آل خود برسند.
 • افرادی که لاغر هستند اما چربی های موضعی در برخی نواحی دارند.

چه کسانی نمی توانند از درمان ترواسکالپ استفاده کنند؟

با اینکه این روش روشی کم تهاجم و کم عوارض می باشد اما توصیه می شود این درمان در افراد دارای خصوصیات زیر انجام نشود:

 • خانم های باردار 
 • افرادی که ضربان ساز قلب یا دفیبریلاتور داخلی در بدن دارند.
 • وجود تومورهای بدخیم یا خوش‌خیم در ناحیه مورد نظر
 • کسانی که دارای ایمپلنت های دندانی فلزی در ناحیه مورد نظر از هر نوعی از جمله تعویض مفصل هستند.

نتایج استفاده از دستگاه ترواسکالپ چقدر بعد از درمان مشخص می شود؟

در این روش ابتدا محل درمان و محل دقیق قرار گیری دستگاه و پروپ مشخص می شود و با پروتکل های ۱۵ دقیقه ای بافت چربی ناحیه موردنظر مورد هدف قرار می گیرد. معمولا ۱۲ هفته پس از درمان با دستگاه ترو اسکالپ، تقریبا ۲۴ درصد از میزان چربی در بافت ناحیه مورد نظر کاهش می یابد. به طور متوسط ۲۴٪ سلول های چربی آپوپتوز غیرقابل برگشت دارند و امکان ایجاد دوباره آن ها وجود ندارد.

نتایج استفاده از دستگاه ترواسکالپ چقدر بعد از درمان مشخص می شود؟

هزینه هر جلسه ترواسکالپ

پروپ یا دسته های مختلف استفاده شده در دستگاه ترواسکالپ روی نواحی مختلف بدن که دارای چربی های موضعی است قابل نصب و استفاده می باشد؛ نواحی همچون شکم، پهلو، ران، بازو، غبغب و دیگر نواحی. قیمت هر پروپ در کلینیک های لاغری به طور تقریبی در حدود ۲ میلیون تومان است. تعداد پروپ هایی که برای درمان لاغری باید مورد استفاده قرار گیرد در طی جلسه مشاوره حضوری با پزشک تعیین خواهد شد. اما به طور تقریبی قیمت هر جلسه استفاده از دستگاه لاغری ترواسکالپ در یک کلینیک لاغری حدودا از ۶ تا ۳۰ میلیون تومان می باشد.

در آخر

ترواسکالپ درمانی غیر تهاجمی مختص افرادی است که به دلیل مشغله کاری بالا و عدم رعایت رژیم غذایی خاص، عدم تمایل به انجام جراحی و انجام فعالیت های ورزشی مرتب، توانایی کاهش وزن را ندارند. البته هستند افرادی که با رعایت موارد بالا و رژیم غذایی مناسب و فعالیت ورزشی بازهم دارای چربی اضافی در نقاط مختلفی از بدن خود هستند که نسبت به ورزش مقاوم می باشد و جهت حذف چربی های ناخواسته باید رژیم های سخت و ورزش شدید داشته باشند. لذا این دستگاه می تواند نیاز هر دو گروه افراد را برای حذف چربی های اضافه نواحی مختلف بدن، کانتورینگ و شکل دهی فرم بدن به صورت غیر تهاجمی را تامین نماید.

برای آشنایی بیشتر با روش های درمانی دیگر مانند کربوکسی تراپی، و تزریق ژل به صفحات نام برده مراجعه فرمایید.

مطالب مرتبط:

نظر شما چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین مقالات

آخرین مصاحبه ها

فهرست