قیمت دندان مصنوعی (پرداخت با بیمه + اقساطی)

قیمت دندان مصنوعی

اگر به دنبال راهکارهایی جهت پر کردن جای خالی دندان هایتان هستید و به دلایلی نمی توانید از روش ایمپلنت استفاده کنید، استفاده از دندان مصنوعی بهترین گزینه خواهد بود.
قیمت دندان مصنوعی یکی از دغدغه ی افرادی است که به دنبال استفاده از این روش هستند. اگر شما هم به دنبال اطلاعاتی درباره هزینه‌های دندان‌های مصنوعی هستید، با ما در این مقاله از سایت ۳۶۵ همراه باشید. در این مطلب قصد داریم اطلاعات کاملی را در این زمینه با شما به اشتراک بگذاریم.

انواع دندان های مصنوعی

قبل از پرداختن به قیمت پروتزهای دندانی بهتر است ابتدا با انواع آن ها آشنا شوید. دندان‌های مصنوعی به طور کلی به دو دسته‌ی ثابت و متحرک تقسیم می‌شوند،که هر کدام با مزایا و معایب خاص خود را دارند.

  • دندان‌های مصنوعی ثابت به صورت دائمی به حفره دهان متصل می‌شوند و شامل ایمپلنت، پروتز متکی بر ایمپلنت و بریج ثابت می شود.
  • پروتزهای متحرک قابلیت خروج از دهان را دارند و می‌توانید آنها را هر زمان که لازم است از دهانتان خارج کنید. پروتزهای پارسیل (دندان مصنوعی تکه ای) دندان مصنوعی ژله ای و پروتز کامل دندان به عنوان انواع دندان‌های مصنوعی متحرک شناخته می‌شوند. انتخاب بین دندان‌های مصنوعی ثابت و متحرک بسته به نیازهای خاص، وضعیت سلامتی، نیازهای زندگی و وضعیت مالی فرد متغیر است.

برای آشنایی بیشتر با انواع دندان مصنوعی می توانید به مقاله “دندان مصنوعی (ثابت یا کامل + متحرک یا جزئی)” مراجعه نمایید.

هزینه دندان مصنوعی در سال ۱۴۰۳

قیمت پروتزهای دندان بسته به شرایط هرفرد، تعداد دندان، جنس پروتز، نوع دندان مصنوعی و… متفاوت است. معمولا هزینه دندان های مصنوعی متحرک طبق تعرفه های خاصی مشخص است. اما در دندان های مصنوعی ثابت، هزینه نهایی آن بعد از مراجعه به متخصص و بررسی شرایط هر فرد مشخص می شود.

به همین دلیل توصیه می کنیم جهت اطلاع دقیق از هزینه های این درمان، به صورت حضوری به مطب متخصص مورد نظر خود مراجعه کرده و پس از معاینه وضعیت دندان هایتان، از قیمت دقیق آن مطلع شوید.

عوامل مهم در انتخاب دندان مصنوعی

قیمت دندان مصنوعی ثابت(قیمت دندان مصنوعی متکی بر ایمپلنت)

دندان‌های مصنوعی ثابت، یک راه حل موثر برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته یا آسیب دیده هستند. این نوع پروتزها به ساختمان استخوان فک متصل می‌شوند و نمی‌توانند به راحتی از دهان فرد خارج شوند. این روش برای افرادی که به دنبال یک جایگزین محکم و با بازدهی بالا برای جایگزینی دندان‌های از دست رفته یا آسیب دیده هستند، مناسب است.

قیمت دندان مصنوعی ثابت بستگی به عوامل مختلفی از جمله تعداد ایمپلنت‌ها، نوع و جنس دندان مصنوعی، محل و ارتباط دندان‌ها با ایمپلنت‌ها، تخصص و تجربه دندانپزشک و… دارد. اما به طور کلی هزینه دندان مصنوعی ثابت با ۴ ایمپلنت در هر فک از ۳۰ میلیون تومان و هزینه دندان مصنوعی ثابت با ۶ ایمپلنت در هر فک از ۵۰ میلیون تومان به بالاست.

جدول قیمت دندان مصنوعی ثابت

دندان مصنوعی قیمت
دندان مصنوعی ثابت با ۴ ایمپلنت(all on 4) از ۳۰ میلیون تومان به بالا برای هر فک
دندان مصنوعی ثابت با ۶ ایمپلنت(۶all on ) از ۵۰ میلیون تومان به بالا برای هر فک

هزینه دندان مصنوعی متحرک

یکی از متداول ترین و شناخته شده ترین نوع دندان مصنوعی، پروتزهای دندانی متحرک هستند. پروتزهای متحرک انواع مختلفی دارند که در ادامه به بررسی قیمت هر یک از آن ها خواهیم پرداخت:

جدول قیمت دندان مصنوعی متحرک در سال ۱۴۰۳

نوع دندان مصنوعی متحرک قیمت
دندان مصنوعی فلیپر ۱.۵۰۰.۰۰۰ برای هر فک
پروتز پارسیل آکریلی ۷.۵۰۰.۰۰۰ برای هر فک
پروتز پارسیل کروم کبالت هر فک ۸.۵۰۰.۰۰۰ برای هر فک
پروتز پارسیل فلکسی/ژله‌ای ۹.۵۰۰.۰۰۰ برای هر فک

 

لیست قیمت یک دست پروتز دندانی بر اساس کشور سازنده

کشور سازنده هزینه
دست دندان مصنوعی با دندان ایرانی ۶.۰۰۰.۰۰۰ برای هر فک
دست دندان مصنوعی با دندان ژاپنی/ترکیه‌ای ۱۰.۰۰۰.۰۰۰ برای هر فک
دست دندان مصنوعی با دندان اروپایی ایورکلار اصل ۲۰.۰۰۰.۰۰۰ برای هر فک

نکته: توجه داشته باشید که این قیمت ها ممکن است بر اثر عوامل مختلفی تغییر کنند. برای اطلاع دقیق از قیمت ها، توصیه می شود به صورت حضوری به مطب متخصص و دندانساز مورد نظر خود مراجعه نمایید.

قیمت دندان مصنوعی ژله ای

دندان‌های مصنوعی ژله‌ای، با استفاده از مواد ترموپلاستیکی ساخته می‌شوند. این نوع پروتزها بر خلاف دندان‌های مصنوعی سنتی که از مواد سخت‌ ساخته شده‌اند، انعطاف پذیری بالایی دارند. به همین دلیل به آن‌ها دندان مصنوعی ژله‌ای می‌گویند.

این دندان‌های مصنوعی همچنین به نام پروتز پارسیل فلکسی یا دندان مصنوعی فلکسی هم شناخته می‌شوند و برای تمام افراد مناسب هستند، اما بیشتر جوانان به سفارش دادن آن‌ها تمایل دارند.قیمت دندان مصنوعی ژله‌ای برای هر فک در حال حاضر از ۹ میلیون تومان به بالا است. 

عوامل موثر بر قیمت دندان مصنوعی

قیمت یک دست کامل بهترین دندان مصنوعی در سال ۱۴۰۳ چقدر است؟

هزینه یک دست کامل از بهترین دندان‌های مصنوعی می‌تواند بسته به عوامل مختلفی از جمله نوع و مواد ساخت، کشور سازنده و… متفاوت باشد. با این حال، می‌توان به طور تقریبی متوسط هزینه یک دست کامل بهترین دندان مصنوعی متحرک در سال ۱۴۰۳ را از ۱۵ میلیون تومان به بالا تخمین زد.

آیا بیمه تکمیلی هزینه دندان مصنوعی را پوشش می‌دهد؟

این موضوع بستگی به نوع و شرایط بیمه دارد. بیمه‌های پایه(بیمه تامین اجتماعی، خدمات درمانی و نیروهای مسلح) معمولاً هزینه‌های مربوط به دندان مصنوعی را تا حد معینی پوشش می‌دهند، اما آیا بیمه تکمیلی نیز این هزینه‌ها را پوشش می‌دهد یا خیر، باید به شرایط خاص هر بیمه و محتوای بیمه‌نامه توجه کرد. برای دریافت اطلاعات دقیق و راهنمایی بیشتر در خصوص پوشش بیمه تکمیلی برای دندان مصنوعی، پیشنهاد می‌شود با شرکت بیمه مربوطه تماس بگیرید و جزئیات را از آن ها بپرسید.

دندان مصنوعی اقساطی

امروزه بسیاری از مراکز دندانپزشکی و دندانسازی امکان ارائه خدمات دندان مصنوعی به صورت اقساطی را فراهم کرده اند. این امکان به افرادی که نیاز به دندان مصنوعی دارند، اجازه می‌دهد تا هزینه‌های این درمان را به صورت ماهانه و اقساطی پرداخت کنند.

برای کسب اطلاعات شرایط پرداخت اقساطی دندان مصنوعی بهتر است با مطب دندانساز مورد نظر خود تماس بگیرید و جزئیات را از آن ها سوال کنید. همچنین می توانید با مراجعه به صفحه “لابراتور دندانسازی” به لیستی از بهترین دندانسازان شهرهای مختلف همراه با مشخصات کامل آن ها دسترسی پیدا کنید و با مراجعه به سایت شخصی هر دندانساز، از قیمت و شرایط اقساطی آن ها اطلاعات کسب کنید.

هزینه دندان مصنوعی به چه عواملی وابسته است؟

هزینه دندان مصنوعی معمولاً به عوامل متعددی وابسته است که شامل موارد زیر می‌شود:

  1. تعداد دندان‌هایی که باید جایگزین شوند: چنانچه تعداد دندان های خالی بیشتر باشد، هزینه پروتز دندان می شود.
  2. نوع دندان مصنوعی: مواد مختلفی برای ساخت دندان‌های مصنوعی استفاده می‌شود که هر کدام قیمت متفاوتی دارند. به عنوان مثال، دندان‌های مصنوعی ممکن است از آکریلیک، پلیمرهای ژله‌ای، یا فلزات مانند کروم و کبالت ساخته شوند که هرکدام هزینه‌های مختلفی دارند.
  3. مکان مطب دندانپزشک: هزینه‌های مرتبط با دندان مصنوعی ممکن است بسته به منطقه جغرافیایی متفاوت باشد.
  4. تخصص و تجربه دندانساز: دندانپزشکان با تخصص و تجربه بیشتر معمولاً هزینه‌های بیشتری دارند.
  5. پوشش بیمه: در صورتی که دارای بیمه دندانی باشید، بعضی از هزینه‌های مرتبط با دندان مصنوعی ممکن است توسط بیمه پوشش داده شود.

با توجه به این عوامل، هزینه دندان مصنوعی برای هر فرد ممکن است متفاوت باشد.

دو عامل تاثیر گذار بر قیمت دندان مصنوعی

قیمت دندان مصنوعی برای افراد جوان چقدر است؟

از دست دادن دندان در سنین جوانی غم انگیز بوده می‌تواند بر روحیه و اعتماد به نفس افراد تأثیرات منفی زیادی بگذارد. قیمت دندان مصنوعی برای افراد جوان، تفاوتی با قیمت آن برای افراد مسن ندارد. با این وجود، دندان مصنوعی ثابت (متکی بر ایمپلنت) و دندان مصنوعی ژله‌ای برای جوانان بسیار کاربردی‌تر و پرطرفدارتر است. دندان مصنوعی ثابت با استفاده از ایمپلنت‌های ثابت به استخوان فک متصل می‌شود و ظاهری طبیعی‌تر و پایدارتر از نظر استفاده و ظاهر دارد. همچنین، دندان مصنوعی ژله‌ای نیز به دلیل آسانی در تنظیم و استفاده، به عنوان یک گزینه مقرون به صرفه و جذاب برای جوانان شناخته می‌شود.

جمع بندی

همه افراد با افزایش سن و عدم مراقبت صحیح از دندان ها، دیر یا زود ممکن است با از دست دادن دندان ها مواجه شوند. دندان مصنوعی یکی از روش های پرطرفدار برای پر کردن جای خالی دندان ها در سنین بالا است. قیمت دندان مصنوعی یکی ازنگرانی هایی است که ممکن است برای هر فردی که قصد استفاده از آن را دارد پیش آید.

در این مطلب ما به بررسی قیمت و هزینه انواع دندان مصنوعی پرداختیم. در پایان توصیه می کنیم برای برای انتخاب بهترین برند دندان مصنوعی، با بهترین متخصصان و دندانسازان معتبر در شهرتان مشورت کنید. برای ارتباط با بهترین دندانسازان شهر خود و اطلاع از قیمت هر یک، می توانید به صفحات زیر مراجعه نمایید:

مطالب مرتبط:

نظر شما چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

آخرین مقالات

آخرین مصاحبه ها

فهرست